Neler Yeni

Ekran kartım çok sıcak çalışıyor

Emre Ortamevzi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Emre Ortamevzi
Yeni sıfır aldığım ARC A750 ekran kartım Euro Truck 2 'de en yüksek ayarlarda 90 dereceleri görüyor ne yapmalıyım?

Emre Ortamevzi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Emre Ortamevzi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Emirhan Uzunoğlu
Yeni sıfır aldığım ARC A750 ekran kartım Euro Truck 2 'de en yüksek ayarlarda 90 dereceleri görüyor ne yapmalıyım?
Kasanın havalandırması nasıl? Bir sorun olabilir gibi geldi. Fotoğraf gönderebilir misin?

Olmazsa manuel fan ayarı çekeriz

Emre Ortamevzi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Emre Ortamevzi
Kasanın havalandırması nasıl? Bir sorun olabilir gibi geldi. Fotoğraf gönderebilir misin?

Olmazsa manuel fan ayarı çekeriz
Corsair Spec Delta RGB ve işlemcide kule tipi thermalright phantom spirit var

Emre Ortamevzi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Emre Ortamevzi
Fotoğraf gönderir misin, hava akışında sorun olabilir
Muhtemelen benim ekran kartımın hemen üzerindeki Thermalright kule tipi soğutucudan dolayı ekran kartının sıcak havası yükselemiyor olabilir

Örümcek Adam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
demir
o kasa hava almıyor. önünde çok küçük mesh kısım var ve o da hdd kısmına bakıyor. tavsiyem kasanın önkapağını çıkarıp öyle kullan. a750 kullandım, mesh kasada 80 dereceyi geçtiğini hatırlamıyorum.

Emre Ortamevzi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Emre Ortamevzi
o kasa hava almıyor. önünde çok küçük mesh kısım var ve o da hdd kısmına bakıyor. tavsiyem kasanın önkapağını çıkarıp öyle kullan. a750 kullandım, mesh kasada 80 dereceyi geçtiğini hatırlamıyorum.
85 derece görüyorum ben

Örümcek Adam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
demir

Volkan:/

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Volkan
Olur öyle çöptel sonuçta bende de var 90 abartılı ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

İntelin yazılıma hir performans kısmında otomatik var onu değiştir ya kendin seç yada ısındıkça fan hızlansın şeklinde ayarla

Emre Ortamevzi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Emre Ortamevzi
ön kapağı çıkarıp test edin. eminim bu kadar ısınmayacaktır.
Hocam önerin işe yaradı şuan sıcaklıklar maximim 75 derece bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum kasaya mesh kapak alacağım o zamana kadar böyle kullanacağım. Hocam konudan bağımsız ama oyunlarda çok minik donmalarla karşılaşıyorum. Siz de daha önce yaşadınız mı? Ne yapabilirim?
Windows Drıverlar Bıos her şey güncel

Örümcek Adam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
demir
Hocam önerin işe yaradı şuan sıcaklıklar maximim 75 derece bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum kasaya mesh kapak alacağım o zamana kadar böyle kullanacağım. Hocam konudan bağımsız ama oyunlarda çok minik donmalarla karşılaşıyorum. Siz de daha önce yaşadınız mı? Ne yapabilirim?
Windows Drıverlar Bıos her şey güncel
hocam sıcaklık problemi çözüldüğüne sevindim. ben i3 12100f ve 16 gb ram ile kullanırken drop sorunu yaşamadım. önce ramleri kontrol edin, ramler sağlamsa sorun muhtemelen ssd'dedir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,210
Üyeler
155,218
Son üye
Bangsbo
Top Bottom