Neler Yeni

AMD Rx 7600XT çökme sorunu

holyleth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Görkem
Selamlar aşağıda sistem özelliklerini de tam olarak ekran görüntüsü ile paylaşacağım. Sistemi bu yıl Mayıs ayında hazır olarak aldım. Başlangıçta güç kesme ve kendi kendine kapanma sorunu vardı, kapandıktan sonra tekrar açılıyor ve ekran kartı çalışmıyordu. Sistemdeki sorunun kaynağını tespit ettirip parçalarda sorun varsa garantiye iletmek için bir servise götürüp bakım yaptırdım, sorun için hata tespiti de yapmaya çalıştılar ancak herhangi bir parçada ya da kablolamada bir sorun bulamadılar. Güç kablosunu değiştirince bu güç kesme sorunu düzeldi ama, AMD'nin SAM ayarını açtığım için mi ya da renk ayarı yaptığım için mi bilmiyorum. Performansta gözle görülür bir artış olmasına rağmen oyunu oynarken ya da oyunu kapattığımda ekranda bir donma oluyor. Donma dediğim görüntü takılıyor sadece. Arka planda bir şeye tıkladığımda işlemi alıyor mouse'dan ancak görüntü donuk ve bu şekilde kalıyor kapatana kadar. Kapatıp açınca da ekran kartı sürücüsünün çöktüğüne dair bir bildirim çıkıyor amd uygulamasında

Anakart: ASRock B550M-HDV

1725462534686.png
1725462545461.png

holyleth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Görkem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ek olarak ekran kartı 60-65 dereceyi işlemci de 62-63 dereceyi geçmiyor şu an sıvı soğutma ekledim ve çok ağır işlemler için kullanmıyorum bilgisayarı

4060fetişlidinazor

80+ Bronze
Yanlış Bilgilendirme
Sen pek konuşma git 35k'ya 12gb 4070ti'lara bak
yalan mı la amd işlemci yapsın alıpda sorunsuz kullanan görmedim ak şunların ekran kartını arkadaşım çay toplayıp alnının teriyle 25k ya 6750xt li sistem aldı pişman çocuk gereksiz fanboyluk yapmayın bu firma ekran kartını beceremiyo
driver sürümü seçiyo sitede hangisi daha stabil diye HAHAHHA
çözümünüz yoksa adamın konuşunu meşgul etmeyin boş boş fanboylukla derdi olan dm atsın

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,001
İsim
Emre siyah
yalan mı la amd işlemci yapsın alıpda sorunsuz kullanan görmedim ak şunların ekran kartını arkadaşım çay toplayıp alnının teriyle 25k ya 6750xt li sistem aldı pişman çocuk gereksiz fanboyluk yapmayın bu firma ekran kartını beceremiyo
çözümünüz yoksa adamın konuşunu meşgul etmeyin boş boş fanboylukla derdi olan dm atsın
amd sevenleri eleştirip isminin bir nvidia fanboy ismi olması da bi garip .

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
597
İsim
Arda doğan
Bana boş yere sorun yaşayan birisini atsana ben hep amd kart kullandım rx6500xt-rx6600-rx5500xt-rx6700-rx6900xt-şuanda rx7900xt kullanıyorum hiç sorun yaşamadım

4060fetişlidinazor

80+ Bronze
Bana boş yere sorun yaşayan birisini atsana ben hep amd kart kullandım rx6500xt-rx6600-rx5500xt-rx6700-rx6900xt-şuanda rx7900xt kullanıyorum hiç sorun yaşamadım
teknoloji şans işidir biladerim bunu öğrenmiş olman lazım ancak amd ekran kartında bu iş 2x şans istiyor sen şanslıymışsın
işlemcilerine bişey demiyorum on numara işlemci yapıyo adamlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,219
Üyeler
154,537
Son üye
Isulois
Top Bottom