Neler Yeni

Nvidia ile amd arasındaki fark nedir

Reload

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ferhat Bilgi
Neden nvidia ekran kartları daha çok tercih ediliyor amd daha az tercih ediliyor ?
Ne fark var da bu kadar nvidia hayranlığı var anlayamıyorum

gatenhell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hell
NVIDIA yazılımsal ve teknolojik olarak daha ileri bir şirket. Daha stabil oluyor ve grafikçiler falan çok tercih eder teknolojileri sayesinde. Pahalıdır ama değer. AMD biraz daha F/P ürünler üretir. Kas gücüne odaklanır ama yazılımı çok stabil değil.
Oyun oyun fark eder bazı yerlerde AMD bazı yerlerde NVIDIA önde oluyor ama ben AMD'den NVIDIA geçmiş biri olarak çok memnunum. Fanboyluğa gerek yok TR'de yaşıyoruz. Parası olan herkes NVIDIA alır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden nvidia ekran kartları daha çok tercih ediliyor amd daha az tercih ediliyor ?
Bu arada tercih edilme TR'de tam tersi olabilir. AMD daha fazla satılıyor diye biliyorum.

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Anıl Aykın
Eskisi kadar olmasa da driver problemleri ve yazılım gibi farkları var. Kısaca Stabilite farkı diyebiliriz. Nvidia bu konularda daha önde. Nvidia'ya oranla 40xx kartların vramlerinden çok Amd'nin yeni rx serisi kartların vramleri daha tatminkar sayıda.
Bu da steam'de en çok kullanılan kartlar. Adamlar çalıyor çırpıyorda yapıyor be...

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    114.6 KB · Hit: 37

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,508
İsim
Selim
En basit açıklamayı AMD kendisi resmi makamlarda yapmıştır 👍 4090 ilk çıktığında da bu seriye bilerek rakip çıkarmiyoruz diyerek aslinda istesede çıkaramaz hava almıştı. Şuan ise daha radikal konuşarak 5090 5080 serisi ile yarisamiyoruz bunun yerine orta seviye daha ucuz kartlar üretecegiz dedi 🗿 şuan oyun kısmında 4090 amd kartlarına fark atıyor zaten ama render kısmında devasa bir fark var profesyonel kişiler bu yüzden Nvidia tercih ediyor şuan tablo daha da kötü 5090 da arada ki uçurum açıldı zaten Steam ilk 20 verilerini her yıl açıklıyor ilk 20 de sabit Nvida kartları mevcut onun dışında ekonomik olarak Nvidia daha pahalı bu yüzden Türkiye gibi ülkelerde ekonomik olarak hangi kart uygunsa o alınır bu yüzden bütçeniz neye yetiyorsa hepsi iş görür altı üstü oyun oynayacaksiniz

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,484
İsim
Yusuf
amd saf güçte ben fiyat performansım diyor, nvidia ek teknolojileriyle ve daha stabil yazılımlarımla daha iyiyim diyor.

Abevallayoh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ali
Amd oyun odaklı f/p nvidia yazılım vs uğraşan insanlara yönelik bir şey ekran kartı alıp full oyun oynayan biri amd tercih etmeli daha ucuza daha fazla performans veriyor çünkü

Reload

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ferhat Bilgi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En basit açıklamayı AMD kendisi resmi makamlarda yapmıştır 👍 4090 ilk çıktığında da bu seriye bilerek rakip çıkarmiyoruz diyerek aslinda istesede çıkaramaz hava almıştı. Şuan ise daha radikal konuşarak 5090 5080 serisi ile yarisamiyoruz bunun yerine orta seviye daha ucuz kartlar üretecegiz dedi 🗿 şuan oyun kısmında 4090 amd kartlarına fark atıyor zaten ama render kısmında devasa bir fark var profesyonel kişiler bu yüzden Nvidia tercih ediyor şuan tablo daha da kötü 5090 da arada ki uçurum açıldı zaten Steam ilk 20 verilerini her yıl açıklıyor ilk 20 de sabit Nvida kartları mevcut onun dışında ekonomik olarak Nvidia daha pahalı bu yüzden Türkiye gibi ülkelerde ekonomik olarak hangi kart uygunsa o alınır bu yüzden bütçeniz neye yetiyorsa hepsi iş görür altı üstü oyun oynayacaksiniz
Amd oyun odaklı f/p nvidia yazılım vs uğraşan insanlara yönelik bir şey ekran kartı alıp full oyun oynayan biri amd tercih etmeli daha ucuza daha fazla performans veriyor çünkü
Anladım benim tercihim amd olacak o zaman mecbur fp tercih lazım bana genellikle de oyun oynayacağım teşekkürler destek için

Abevallayoh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ali
Anladım benim tercihim amd olacak o zaman mecbur fp tercih lazım bana genellikle de oyun oynayacağım teşekkürler destek için
Rica ederim bütçeniz nedir hangi ekran kartını bakıyorsunuz

Reload

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ferhat Bilgi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rica ederim bütçeniz nedir hangi ekran kartını bakıyorsunuz
7700xt

30 bin bütçe maks

32 ye 33 e zorlarım

LoserIl

80+ Silver
Paran varsa NVIDIA, F/P oyun performansı istiyorsan AMD
Ben NVIDIA tercih etmeyi daha mantıklı buluyorum şimdi sadece oyun oynasan da ilerde başka bir kullanım amacın daha olursa NVIDIA daha iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Selim
7700xt

30 bin bütçe maks

32 ye 33 e zorlarım
O zaman 4070 super de alabilirsiniz

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Mert Camran
Nvidia yazılımdan dolayı ve özellikleri çok olduğu için öneriliyor.

Reload

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ferhat Bilgi
Top Bottom