Neler Yeni

AMD ekran kartları sorunlu mu

denizz21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Deniz Yarar
7700 xt ya da 7800 xt li bi sistem kurmayı düşünüyorum fakat bazıları driverleri sıkıntılı diyo arkadaşım da 4060 ti lı sistemi var 7700 xt li sistem attığımda amd ekran kartı boş driverları sıkıntılı dedi bu driver meselesi nedir ve ne kadar doğru bilgi verirseniz çok sevinirim

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
7700 xt ya da 7800 xt li bi sistem kurmayı düşünüyorum fakat bazıları driverleri sıkıntılı diyo arkadaşım da 4060 ti lı sistemi var 7700 xt li sistem attığımda amd ekran kartı boş driverları sıkıntılı dedi bu driver meselesi nedir ve ne kadar doğru bilgi verirseniz çok sevinirim
Paran varsa nvidia al, sabrın varsa amd

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sorunlar son nesillerde büyük oranda giderildi. Sorun kalmadı gibi bir şey ancak NVIDIA driver ve yazılımsal açılardan hala daha iyi.
Ayrıca doğum günün kutlu olsun

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
913
İsim
Arda doğan
Sorunlu değil

denizz21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Deniz Yarar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunlar son nesillerde büyük oranda giderildi. Sorun kalmadı gibi bir şey ancak NVIDIA driver ve yazılımsal açılardan hala daha iyi.
Ayrıca doğum günün kutlu olsun
Doğum günü için çok teşekkür ederim öncellikle
Nvidia çok pahalı ama ya 8gb VRAM li olanlarda pek ileriye dönük olmuyo ben biraz F/P birazda ileriye dönük bi sistem toplamak istiyorum

Bu arada bütün konularima yardimci oluyorsun çok teşekkür ederim kararsız olduğum için merak ettiğim şeyleri sürekli konu açıyorum 😂

hiç bir şekilde sorun yok mesela ben şuan beta sürücüsünü kullanıyorum hiçbir sorunda yaşamadım. özellikle afmf2 çıkması çok harika oldu amd için

örneğin 4k da 40 fps aldığım oyunda şuan 60 70 fps alıyorum ve o akıcılığı hissediyorum artık.

onun dışında şuana kadar hiçbir şekilde hata almadım amd driverlarında.

banada sana dediklerini dediler amd alma pişman olursun cart curt, iyi ki amd almışım diyorum.

denizz21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Deniz Yarar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hiç bir şekilde sorun yok mesela ben şuan beta sürücüsünü kullanıyorum hiçbir sorunda yaşamadım. özellikle afmf2 çıkması çok harika oldu amd için

örneğin 4k da 40 fps aldığım oyunda şuan 60 70 fps alıyorum ve o akıcılığı hissediyorum artık.

onun dışında şuana kadar hiçbir şekilde hata almadım amd driverlarında.

banada sana dediklerini dediler amd alma pişman olursun cart curt, iyi ki amd almışım diyorum.
Değil mi yani koskoca AMD firmasının hala ufacık bı driver sorununu çözemedigi pek inandırıcı gelmiyor zaten alırsam yeni nesil ya 7700 xt ya da 7800 xt alacam Nvidia dlss 3 vb yazılımlar getirdi doğru ama ben pek dlss destekleyen oyunlar oynamıyorum. Genelde MMO ve online FPS oyunlarını oynuyorum. Ve Nvidia ekran kartları gerçekten pahalı bütçemi aşıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Değil mi yani koskoca AMD firmasının hala ufacık bı driver sorununu çözemedigi pek inandırıcı gelmiyor zaten alırsam yeni nesil ya 7700 xt ya da 7800 xt alacam Nvidia dlss 3 vb yazılımlar getirdi doğru ama ben pek dlss destekleyen oyunlar oynamıyorum. Genelde MMO ve online FPS oyunlarını oynuyorum. Ve Nvidia ekran kartları gerçekten pahalı bütçemi aşıyor
Ayrıca Frame generation AMD de yok mu. Var diye biliyorum

gönül rahatlığı ile alabilirsin dediğim gibi afmf2 özelliği var"bu özellik driverda var her oyunda açabiliyorsun" ve oyunda fps uçuruyor o akıcılığıda gerçektende hissediyorsun

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Nvidia çok pahalı ama ya 8gb VRAM li olanlarda pek ileriye dönük olmuyo ben biraz F/P birazda ileriye dönük bi sistem toplamak istiyorum

Bu arada bütün konularima yardimci oluyorsun çok teşekkür ederim kararsız olduğum için merak ettiğim şeyleri sürekli konu açıyorum 😂
Rica ederim. F/P ve VRAM istiyorsan direkt AMD tercih edebilirsin
Dediğim gibi sorunlar baya giderildi. Ayrıca en çok yardımcı olan mesajı rapor et kısmından en iyi cevap olarak işaretlersen sevinirim. İlla beni yapmana gerek yok en çok hangisi yararlı olduysa

AMD'nin fsr adında frame generation teknolojisi var. Dlls ile farkları bariz şekilde var. Fsr'da görüntü bozuklukları çok daha belirgin ve Dlls daha çok fps arttırıyor ama sen bu teknolojileri çok kullanmayacağını söylüyorsun o yüzden sorun olmaz

Son düzenleme:

ANtiQ08

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Furkan

1080P kullanıcaksan 8gb vram fazlasıyla yeter

denizz21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Deniz Yarar
Rica ederim. F/P ve VRAM istiyorsan direkt AMD tercih edebilirsin
Dediğim gibi sorunlar baya giderildi. Ayrıca en çok yardımcı olan mesajı rapor et kısmından en iyi cevap olarak işaretlersen sevinirim. İlla beni yapmana gerek yok en çok hangisi yararlı olduysa

AMD'nin fsr adında frame generation teknolojisi var. Dlls ile farkları bariz şekilde var. Fsr'da görüntü bozuklukları çok daha belirgin ve Dlls daha çok fps arttırıyor ama sen bu teknolojileri çok kullanmayacağını söylüyorsun o yüzden sorun olmaz
Yok sen bana çok yardımcı oldun o yüzden rapor ettim gitti

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,199
İsim
Mehmet Aslan
4060 ti 8 gb bence çok güzel bir fiyata bulunmadıkça alınmaması gereken bir kart. Amd 7000 serisi ile sorunların büyük bölümünü giderdi , şuan gayette alınabilir kartları var. Oyun için her türlü 7700 xt veya 7800 xt al derim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,973
Üyeler
158,011
Son üye
ismailglr
Top Bottom