Neler Yeni

Öneri 5600 xt vs rtx 2060

Souflikar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
MERT YILDIZ
Her türlü konu bakımından a dan z ye hangisini tercih etmeliyim (not: rtx özelliğiyle ilgilenmiyorum performans ve sıcaklık değerleri önemli )

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Buğra
En sevdiğim konu açılmış gene :D , önlerden yerimi alayım. Fiyat farkı olmasa kendim rtx tercih edeceğim ama fiyat farkı beni düşündürüyor. Önümüzdeki 3-4 haftalık süreçte birisini tercih edeceğim ben de.

ventioNN

80+ Platinum
Performans olarak 5600XT bir tık üstte, yazılım olarakta 2060 daha iyi. RTX teknolojisini maalesef 2060 ile hissedemezsiniz. Fiyata göre hareket edin.

Souflikar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
MERT YILDIZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En sevdiğim konu açılmış gene :D , önlerden yerimi alayım. Fiyat farkı olmasa kendim rtx tercih edeceğim ama fiyat farkı beni düşündürüyor. Önümüzdeki 3-4 haftalık süreçte birisini tercih edeceğim ben de.
valla ikisi arasındayım kafayı yicem

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Buğra
valla ikisi arasındayım kafayı yicem
en ucuz rtx 2060 3000 lira civarlarında seyrediyor şu anda, en ucuz rx 5600 xt ise 2500 lira civarında. sağlam bir indirim yakalınırsa 2100 liraya bile rx 5600 xt alınıyor; biraz tasarruf etmek tabii ki güzel olur ama yazılım olarak oluşacak bir problem yerine 300-500 TL fazla verip uzun süre sıkıntısız rtx kullanmak daha mantıklı geliyor (tabi teknoloji şans işi rtx de problem çıkmayacağını kimse garanti edemez ama genel görüş yazılım olarak nvidia sağlamdır)

GarrysCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
can yildiz
2060 için fazladan para vermeyin bence daha ucuz olduğu için ve perf. olarak bir tık üstte olduğu için 5600xt yi öneririm tabi nvidia yazılımları daha iyi o ayrı mesela. Zaten RTX i çok önemsemiyormuşsunuz

Souflikar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
MERT YILDIZ
2060 için fazladan para vermeyin bence daha ucuz olduğu için ve perf. olarak bir tık üstte olduğu için 5600xt yi öneririm tabi Nvidia yazılımları daha iyi o ayrı mesela. Zaten RTX i çok önemsemiyormuşsunuz
aynen rtx için almıyorum yazılmsal anlamda problem çıkmaması uğraşmamak için ikisi arasında kaldım

GarrysCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
can yildiz
aynen rtx için almıyorum yazılmsal anlamda problem çıkmaması uğraşmamak için ikisi arasında kaldım
Yazılımsal soruna rastlamadım 1 yıldır amd kullanıyordum. Şimdi yeni sisteme de amd ekran kartı aldım. bi kaç gün bekle istersen 5600xt kartlı sistemim gelicek değerleri paylaşırım.

Souflikar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
MERT YILDIZ
Yazılımsal soruna rastlamadım 1 yıldır AMD kullanıyordum. Şimdi yeni sisteme de AMD ekran kartı aldım. bi kaç gün bekle istersen 5600xt kartlı sistemim gelicek değerleri paylaşırım.
dostum cidden sistemin gelince burayı hortlat değerlendirmelerini bekliyorum takipteyim

Souflikar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
MERT YILDIZ
Onermene gerek yok dlss desteği zaten artiyor adam attigim teste ya da videoya bile bakmadı suan dlss açık 2060, 2080 performansı veriyor ama daha yeni dlss 2.0 çıktığı için insanların bilmemesi normal en basitinden bf5 diye milletin AMD tabanli dediği oyuna dlss desteği gelmesi ve nvidianin sollllllayark geçmesi.
RTX ACIK TEST YAPILMIŞTIR RTX DESTEKLI OYUNLARDA DLSS OLDUGU VE ESKI OYUNLARA rtx desteğinin geldiği de söylenebilir rtx geldikten sonra dlsa de geliyor ilerde neredeyse herkes rtx ve dlss destekli oyun çıkaracak nvidianin pazar payindan da belli oyun yapımcılarınin uygun oyun cilarmama ihtimali yok yeni kartlarda AMD de rtx teknolojisini kullanacak suan AMD tam bir ölü yatırım.
bu konu arkadaşın söylediklerine ne diyosunuz

Top Bottom