Neler Yeni

Rampage PSU kullanmaya devam etmelimiyim ?

equionx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ahmet küçük
Ben olsam boşa masraf etmezdim elindeki kaliteli sayılabilir en iyisi değil ama kötüde değil bende rampage kullanıyorum hiçmir sorun yaşamadım
corsairle aralarında kalite farkı var

ysuflix

80+ Gold
ben olsam kullanırdım 840w veriyor 12v kanaldan sistemin max 400 falan harcar psu yüke bile girmez adam akıllı. devam et bence.

VeloceRR

80+ Bronze
Bende de 600 w rampage var ama seslı calısıyor hocam sende de ses problemi mevcut mu ?

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,358
İsim
Yusuf
Arkadaşlar selam şuan elimde rampage 850 wat 80 plus gold sertifika psu var ama baktığım kadarı ile baya kötü bir psu markasıymış. bende maalesef rtx4070 kartı buna emanet etmek istemedim 1 kere elektrik gitti geldi bir sorun çıkmadı. Şimdi bunu kullanmaya devam edeyim mi yoksa az kendimi zorlayıp Corsair marka bir psu mu geçeyim.

Oyun oynamıyorum genelde render işleri yapıyorum o yüzden pc ye biraz yük bindiriyorum.
ben psu konusunda elektrik elektronik konusunda yıllardır bu işi yapan markadan, psunun içinde kaliteli bileşen kullanan firmadan almayı tercih ediyorum. bunlar nedir FSP, Seasonic, High Power gibi... fsp mesela japon kapasitör kullanır, High Power tayvan kapasitörü kullanıyor ama diğer markalar çin bileşenleri kullandığı için ben tercih edemiyorum açıkçası güvende veremiyorlar. sadece kapasitörlede bitmiyor aynı zamanda korumalarıda önemli ne kadar bol koruması olursa psuda sisteminiz o kadar güvende demek oluyor. olay sadece verimlilik sertifikasında bitmiyor şu wattı veriyormuş demek saçma, neden diyeceksin ülkemizde meşhurdur düşük akım geldiğinde psu napcak mesela koruması var mı gibi gibi. ki bunun ısı sensörü yüksek gerilimi gibi sürü çeşitleri var. bunlar ovp ocp opp otp scp örnek gösterilebilir.

Son düzenleme:

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Anonim

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,714
İsim
göksel yurtcan
billa değişeyim deniyorsa değişile biri fakat elinizdeki psu orta seviye güzel bir psu

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Anonim

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,714
İsim
göksel yurtcan
corsairle aralarında kalite farkı var
eğer bütçesini zorlayarak alacaksa çokda gereği yok hocam elindeki psu kabul edilebilir kalitedee psuki rampage psularda sorun yaşayan kişi çok görmedim ben genel olarak

VeloceRR

80+ Bronze
psunun içini aç ve fanı temizle+ makine yağıyla yağla. sorunun çözülecek.
Hiç psu yu hiç açmadım ama ses fan sesi değil gibi şöyle söyliyim, sistem boştayken böyle bi ince ses geliyor cızırtı gibi- oyuna girip sistem yüke binince ses kesiliyor.

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Anonim
Hiç psu yu hiç açmadım ama ses fan sesi değil gibi şöyle söyliyim, sistem boştayken böyle bi ince ses geliyor cızırtı gibi- oyuna girip sistem yüke binince ses kesiliyor.
bilgim yok.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Bende 5 yıldır everest PSU var. 20 kere elektrik kesintisi görmüştür. Oyunda işlemci ve ekran kartı tam yükteyken bile elektrik kesildi. Halen sessiz ve sorunsuz çalışıyor. Yani çalışanı kullanacaksınız. Hiç sorunu olmayan malzeme çöpe atılmaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,641
Üyeler
141,866
Son üye
yunusvanderlinde
Top Bottom