Neler Yeni

Download hızım çok düşük

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Nebi Okumuş
Wi-fi kapalı ethernet kablosu ile internet erişimi sağlıyorum. Son 2 gündür almış olduğum hızlar bu şekilde değişiklik gösteriyor. Bazen 3 bazen 10 mbps e kadar erişebiliyorum. Modemi gece kapatıp sabah açtığımda ise hız değerlerim normale dönmüş oluyor 60-62 mbps hızlara erişebiliyorum. 1-2 saat içerisinde tekrar bu hızlara düşüyorum. Modeme gelen değerlerde hemen hemen bu şekilde kayda değer bir düşüş de olmuyor. 4 saat içerinde almış olduğum CRC değeri de fotoğraftaki gibi sıkıntı ne olabilir ? Modemde mi bir problem var acaba ?

Ekran görüntüsü 2023-07-23 123450.png

Ekran görüntüsü 2023-07-23 123426.png

etnetalw

80+ Bronze
Wi-fi kapalı ethernet kablosu ile internet erişimi sağlıyorum. Son 2 gündür almış olduğum hızlar bu şekilde değişiklik gösteriyor. Bazen 3 bazen 10 mbps e kadar erişebiliyorum. Modemi gece kapatıp sabah açtığımda ise hız değerlerim normale dönmüş oluyor 60-62 mbps hızlara erişebiliyorum. 1-2 saat içerisinde tekrar bu hızlara düşüyorum. Modeme gelen değerlerde hemen hemen bu şekilde kayda değer bir düşüş de olmuyor. 4 saat içerinde almış olduğum CRC değeri de fotoğraftaki gibi sıkıntı ne olabilir ? Modemde mi bir problem var acaba ?

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Snr yükseltmen lazım.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Hız düşüncw wifidan bağlanıp bi test et onda da hız düşük mü diye. Telefonundan da test et modeme yakın. Eğer hızlar onlarda normal olursa ethernet lan driverını güncelle.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Hız yavaşladığında DSL kablosunu modemden çıkarıp geri takınca düzeliyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Nebi Okumuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Snr yükseltmen lazım.
Snr 10 da yapsam aynı sorun devam ediyor otomatikte kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hız düşüncw wifidan bağlanıp bi test et onda da hız düşük mü diye. Telefonundan da test et modeme yakın. Eğer hızlar onlarda normal olursa ethernet lan driverını güncelle.
Maalesef telefondan da aynı sonuçlar.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
O zaman iss'inle görüş. Hızını biraz düşürmesini talep edebilirsin daha stabil olabilir ama bu düşmeleri engeller mi bilmiyorum.

etnetalw

80+ Bronze
Snr 10 da yapsam aynı sorun devam ediyor otomatikte kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef telefondan da aynı sonuçlar.
Snr 15 yapın modemi yeniden başlatın. Düzelmese kullandığın sağlıyıcını değiştir Sozleşmen yoksa. Veya az varsa.

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,328
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
modem uzun süre açıkken gelen güncelleştirmeler çakışıyormuş. bende aynı sorunu yaşadım. internet sağlayıcını arayıp durumu anlat. modemin güncelleştirmelerini onlar uzaktan yapıyor ve sorun çözülüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Nebi Okumuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hız yavaşladığında DSL kablosunu modemden çıkarıp geri takınca düzeliyor mu?
Çok saçma ama dsl kablosunu tak çıkar yaptığımda dsl bir süre sonra sabitleniyor ama internet ışığı yanmıyor. Modemi kapatıp açtığımda sadece geliyor internet.

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,328
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
upload hızın normal ama download hızın normalden daha düşükse dediğim gibidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Nebi Okumuş
Snr 15 yapın modemi yeniden başlatın. Düzelmese kullandığın sağlıyıcını değiştir Sozleşmen yoksa. Veya az varsa.
Bu şekilde de 20 mpbs anlık fırlayıp tekrar 10 mbps lere düşüyor hızım. Ping değeri düzgün gibi bu şekilde. Sağlayıcıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

etnetalw

80+ Bronze
Bu şekilde de 20 mpbs anlık fırlayıp tekrar 10 mbps lere düşüyor hızım. Ping değeri düzgün gibi bu şekilde. Sağlayıcıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Zayıflaman varsa ve bu kullandığın modem çok fazla crc hatası vermekte hatın iyi olsa bile kesinti,kopma,yavaşlama normal.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Kardeşim lütfen ara iss'i.

Top Bottom