Neler Yeni

Discord sunucumda aktif olmayanlar hakkında

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Benim bir Discord sunucum var. 52 kişiyiz.
Sadece 7-8 kişi az buz sohbet ediyor.
Sizce aktif olmayanlar hakkında nasıl bir yol izlemeliyim:
  • Aktif olmayanları tespit et ve sunucudan at, ihtiyaç duyarsa tekrar gelir
  • Sunucuda kalsınlar

İkinci bir sorum var bi' de: Sunucuda kayıt sistemi yapayım mı? Yani sunucuya katılan kişiler ile mülakat yapıldıktan sonra "üye" rolü vermeyi düşünüyorum. Sizce bu mantıklı mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Oğuzhan Demir
Hocam bence kayıt sistemi gereksiz. Onunla kim uğraşacak. Diğer soruna gelecek olursak bence kalsınlar, çıkmak isteyen kendisi çıkar sonuçta üye sayısı fazla olduğunda kimseye zararı yok :blobdance:

olmadı şuradan bakabilirsin: https://www.cimri.com/kablosuz-oyuncu-mouse

The Semih

80+ Silver
İkinci bir sorum var bi' de: Sunucuda kayıt sistemi yapayım mı? Yani sunucuya katılan kişiler ile mülakat yapıldıktan sonra "üye" rolü vermeyi düşünüyorum. Sizce bu mantıklı mı?

Neden kayıt sistemi yapıyorsun ki sunucun çok premium biryer mi ?

İsteyen kendisi çıkar üye sayısı fazla gözükür faydası var

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden kayıt sistemi yapıyorsun ki sunucun çok premium biryer mi ?
Hocam bence kayıt sistemi gereksiz. Onunla kim uğraşacak

Premium bir yer olmasına gerek yok. Kayıt sisteminin amaçlarını şöyle düşündüm:
  • Sürekli olarak kullanıcı adı değişikliği
  • Sunucuda uygunsuz davranma potansiyeli olan birini diğer üyeleri etkileme fırsatı vermeden atma
  • Uygun rollerle daha dinamik bir sunucu deneyimi yaşatma

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Oğuzhan Demir
Premium bir yer olmasına gerek yok. Kayıt sisteminin amaçlarını şöyle düşündüm:
  • Sürekli olarak kullanıcı adı değişikliği
  • Sunucuda uygunsuz davranma potansiyeli olan birini diğer üyeleri etkileme fırsatı vermeden atma
  • Uygun rollerle daha dinamik bir sunucu deneyimi yaşatma
O halde olabilir hocam. Link bırakırsanız akşam sunucunuza katılabilirim.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
O halde olabilir hocam.
İnsanların psikolojik ve duygusal destek alabileceği bir sunucu. Böyle bir yerde üyenin paylaşım yapmasını geciktirecek bir sistem koymak sakıncalı mıdır acaba bunu düşünüyorum. Yani kişi gelir ve acil desteğe ihtiyacı olmasına rağmen mesaj paylaşamıyor olur vs.

Diğer yandan dün biri geldi insanların huzurunu kaçırdı. Direkt işlem yaptım ama 5 dakika boş boş konuştu.

Ya öyle ya böyle hesabı, bilemedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Oğuzhan Demir
İnsanların psikolojik ve duygusal destek alabileceği bir sunucu. Böyle bir yerde üyenin paylaşım yapmasını geciktirecek bir sistem koymak sakıncalı mıdır acaba bunu düşünüyorum. Yani kişi gelir ve acil desteğe ihtiyacı olmasına rağmen mesaj paylaşamıyor olur vs.

Diğer yandan dün biri geldi insanların huzurunu kaçırdı. Direkt işlem yaptım ama 5 dakika boş boş konuştu.

Hocam öyle durumlarda aktif bir moderatörünüz varsa etiketlendiği anda gidip işlem yapabilir bence. Dediğiniz gibi acil bir destek ihtiyacı olan birinin geldiğini ve mesaj paylaşamamasını düşününce üyelik sistemi yine mantıksız geldi. Tek çare moderatör gibi duruyor.

Capt.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Furkan

kayıt olsa bile nasıl önüne geçebilirsinki böyle elemanların

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
kayıt olsa bile nasıl önüne geçebilirsinki böyle elemanların
Doğru. Yapacak bir şey yok. Artık sunucu üyelerinin toksik üyelere karşı takmamazlık yapması lazım.

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
507
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Her ne kadar mülakat ile alsanızda o kişi vakti geldiğinde ya troller yada yapacağı olumsuz şeyi yapar bunu önleme şansınız pek yok pek insanların katılmak istemeyeceği bir sunucuysa insanlar bide müllakatmı var diyip çıkabilir. Şahsen size bir katkısı yoksa uğraşmanızı tavsiye etmem 3 tane discordum var hepsini bıraktım uğraşmıyorum. Üye sayısına gelincede eğer hedefiniz yeni üyelerin gelmesiyse çoğu kişi üye sayısına bakar katılmadan önce ama hedefiniz çok aktif bir sunucuysa aktif olmayan üyeleri atmanız bolca aktiflik getirecektir.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Her ne kadar mülakat ile alsanızda o kişi vakti geldiğinde ya troller yada yapacağı olumsuz şeyi yapar bunu önleme şansınız pek yok pek insanların katılmak istemeyeceği bir sunucuysa insanlar bide müllakatmı var diyip çıkabilir. Şahsen size bir katkısı yoksa uğraşmanızı tavsiye etmem 3 tane discordum var hepsini bıraktım uğraşmıyorum. Üye sayısına gelincede eğer hedefiniz yeni üyelerin gelmesiyse çoğu kişi üye sayısına bakar katılmadan önce ama hedefiniz çok aktif bir sunucuysa aktif olmayan üyeleri atmanız bolca aktiflik getirecektir
Ya insanlar katılıyor. Ama 3-5 kişi hariç aktiflik yok.
İşte aktif olmayanları nasıl tespit ederim vs. bilmiyorum. Bot var mı bunun için?

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
507
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Ya insanlar katılıyor. Ama 3-5 kişi hariç aktiflik yok.
İşte aktif olmayanları nasıl tespit ederim vs. bilmiyorum. Bot var mı bunun için?
Bildiğim bir bot yok genelde manuel olarak yapılıyor. Aktifliğe gelince genelde discord a katılan kişilerin arkadaşlarını davet etmesiyle aktiflik ve üye sayısı artıyor genelde birde ortak bir etkinlik lazım tabi mesela benim sunucum PUBG içindi giren kişi direk oynayacak insan bulabiliyordu. Birde sunucu açması bedava olduğu için çoğu kişi kendi sunucusunda takılıyor arkadaşlarıyla artık diğer 2 sunucumda üniversite sunucusu mesela üyeleri topladım ama hiç ekinlik yapmadığım için bomboş duruyor

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bildiğim bir bot yok genelde manuel olarak yapılıyor. Aktifliğe gelince genelde discord a katılan kişilerin arkadaşlarını davet etmesiyle aktiflik ve üye sayısı artıyor genelde birde ortak bir etkinlik lazım tabi mesela benim sunucum PUBG içindi giren kişi direk oynayacak insan bulabiliyordu. Birde sunucu açması bedava olduğu için çoğu kişi kendi sunucusunda takılıyor arkadaşlarıyla artık
Benim sunucunun odağı psikoloji.
Yani öyle herkes açamaz :D

Top Bottom