Neler Yeni

VATAN BİLGİSAYAR SORUNLU ALIŞVERİŞ

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,329
İsim
Çağatay
Arkadaşlar merhaba, dün vatan bilgisayardan linkteki ram i sipariş etmiştim. 1 yıl önce yine vatan bilgisayardan 2x16 olarak almıştım ve sorun yaşamadığım için 64gb yükseltmek için tekrar sipariş verdim. Bu gün ramler elime ulaştı ve paketi açtım ve gelen ram kutusu daha önce açılmış, güvenlik etiketinde parmak izi var zaten ve güvenlik etiketi de yapışmamış tam olarak, kutu kapağının köşesinde yırtık var ve kutu üstünde de baya toz var (sanki üstüne basıp göndermişler).
Müşteri hizmetlerini aradım ve whatsapp hattından yazmamı söylediler. Oradaki temsilci ile konuştum ama konuştukça daha da sinir bozucu bir hal almaya başladı olay. Söyledikleri şey aşağıdaki resimde mevcut "DEPOMUZDA TEŞHİR VEYA İADE ÜRÜN YOK" şeklinde bir cevap. Ürünün daha önce kullanılmış olduğu ortada iken bana "KARGO İLE GÖNDERİN MERKEZDE İNCELENSİN" diyor. 2.el ürün gönderip üstüne suçlu duruma düşürmeye çalışıyorlar herhalde.
Yasal olarak hakkımı her türlü alırım o konuda sorunum yok tüm kargolarımı iş yerime sipariş veriyorum bu yüzden ki bir çok kamera görüntüsü elimde oluyor ve telefon ile de kayıt alıyorum zaten (Whatsappten video da gönderdim ama kabul etmediler ne hikmetse).
Sonuç olarak 0 ürün parası ödeyip bana 2.el ürün gönderdiler ve bunu kabul etmiyorlar. Bu firmadan alışveriş yaparken defalarca düşünün derim. Şubelerinden görerek bile ürün alacağımı sanmıyorum artık.

Ürünü geldiği gibi geri gönderdim bakalım sorun çıkaracaklar mı postu güncellerim gelişmelere göre.

Ekler

• resim_2024-04-18_132233088.png
    resim_2024-04-18_132233088.png
    545.4 KB · Hit: 2,784
  • WhatsApp Image 2024-04-18 at 12.42.55.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-18 at 12.42.55.jpeg
    99 KB · Hit: 845
  • WhatsApp Image 2024-04-18 at 12.42.58.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-18 at 12.42.58.jpeg
    136.3 KB · Hit: 798
  • WhatsApp Image 2024-04-18 at 12.42.59.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-18 at 12.42.59.jpeg
    160.8 KB · Hit: 856
Son düzenleme:

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,581
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Öncelikle geçmiş olsun.

Depoda bazen hasar alabiliyor ama ramlerin ömürboyu garantisi de mevcut. 2. el olacağını sanmıyorum en fazla biri almıs beğenmemiş iade etmiştir. Ram bloklarının içinde veya ramlerde vs toz var mı aslında daha önemli olan onlar.

En güzeli tekrar satın alıp bunu da iadeye göndermek.

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,329
İsim
Çağatay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle geçmiş olsun.

Depoda bazen hasar alabiliyor ama ramlerin ömürboyu garantisi de mevcut. 2. el olacağını sanmıyorum en fazla biri almıs beğenmemiş iade etmiştir. Ram bloklarının içinde veya ramlerde vs toz var mı aslında daha önemli olan onlar.

En güzeli tekrar satın alıp bunu da iadeye göndermek.
Teşekkürler, ürünün güvenlik barkodunun hasarlı (elle açılmış belli) olduğunu görünce ve kutu kapağınında daha önce açılmış olduğunu görünce paketi hiç açmadım. İçindeki ürünler bozuk olabilir riske girmeye gerek yoktu.

Garbajosa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Kenan Çelik
Riske girecek bir şey yok aslında. Açıp deneyin sorun yok ise bence kullanın. Arıza var ise zaten internetten aldığınız için 14 gün cayma hakkınız var. iade edersiniz.
Kutu daha önce açılmış konularına girmeye hiç gerek yok. Girince işi böyle uzatıyorlar. Cayma hakkımı kullanıyorum deyin bitsin gitsin.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,761
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
İnternetten alınan her yerden böyle sorunlar ortaya çıkabiliyor. Sorun sadece vatan değil yani. Sinerji, itopya gibi yerlerden de ikinci el gönderiyorlar gibisinden birçok şikayet yazıldı. Bu yüzden vatan gibi yerlere mağazasına gidip görerek almak daha iyi. RAM kolay bozulmayan ufak bir cihaz olduğu için açıp kullan bence. Kutusunun sorunlu olması içindekinin sıfır olmadığı anlamına gelmez.

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,329
İsim
Çağatay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternetten alınan her yerden böyle sorunlar ortaya çıkabiliyor. Sorun sadece vatan değil yani. Sinerji, itopya gibi yerlerden de ikinci el gönderiyorlar gibisinden birçok şikayet yazıldı. Bu yüzden vatan gibi yerlere mağazasına gidip görerek almak daha iyi. RAM kolay bozulmayan ufak bir cihaz olduğu için açıp kullan bence. Kutusunun sorunlu olması içindekinin sıfır olmadığı anlamına gelmez.
Resimlerde dikkat edersen, kutunun alt kısmında sabit durması gereken garanti belgesi vs kutu içinde hareket ediyor, ürünün kapağı açılmış ramler kutudan çıkarılmış sonra tekrar paketlenmiş, yani ürün kullanılmış olma ihtimali yüksek ve iade gelen ürün ama neden iade geldi ne durumda bilemiyorum. Herkes bilinçli kullanıcı değil sonuçta ramde bir sorun varsa veya iade eden kişi hasar vermiş ise kullanımla ortaya çıkarsa servisle uğraşıcam. 0 olarak alma sebebim içimin rahat etmesi yoksa piyasada 2.el arar bulurum.

SatisFaction

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,111
İsim
Muhammet
Demonte aldığım hazır sistemde de bir keresinde işlemci kutusunun bandrolü bu şekilde açık gelmişti.
Açıp kurdum sorun yoktu

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Yaşadığın ufak bir olaydan kaynaklı firmayı kötülemen doğru değil. Depoda Teşhir veya İade ürünü bulunmaz zaten her ürünün kutusu mükemmel şekilde gelmiyor yada iade alınan ürün kontrol edildikten sonra satışa uygunsa zaten size yönlendiriliyor neye göre bu yorumu yapıyorsun?

Son düzenleme:

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Murat Cemal
birisi almıştır, kendi ramleriyle ya da sistemiyle uyumlu olmamıştır. iade etmiştir. sen iade edince ne olacak sanıyorsun gene depoya gidecek ordan birine yollayacaklar yine. tak sıkıntı yoksa kullan gitsin.

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,329
İsim
Çağatay
Vatan OEM de çalışıyorum. Yaşadığın ufak bir olaydan kaynaklı firmayı kötülemen doğru değil. Depoda Teşhir veya İade ürünü bulunmaz zaten her ürünün kutusu mükemmel şekilde gelmiyor yada iade alınan ürün kontrol edildikten sonra satışa uygunsa zaten size yönlendiriliyor neye göre bu yorumu yapıyorsun?
Neye göre mi ? Resimlere baktın mı sen önce. Yorum yapmış olmak için yorum yapma istersen
Mesaj otomatik birleştirildi:

birisi almıştır, kendi ramleriyle ya da sistemiyle uyumlu olmamıştır. iade etmiştir. sen iade edince ne olacak sanıyorsun gene depoya gidecek ordan birine yollayacaklar yine. tak sıkıntı yoksa kullan gitsin.
Sende ezbere konuşuyorsun. Adamların iddası "ÜRÜN SİZE DEPODAN GÖNDERİLMİŞ, ORADA TEŞHİR VEYA KULLANILMIŞ ÜRÜN YOK" diyor. bu kutu kendi kendine açıldı o zaman, içindeki malzeme kendi kendine dağıldı, bandrol kendi kendine çıktı.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Murat Cemal
Neye göre mi ? Resimlere baktın mı sen önce. Yorum yapmış olmak için yorum yapma istersen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sende ezbere konuşuyorsun. Adamların iddası "ÜRÜN SİZE DEPODAN GÖNDERİLMİŞ, ORADA TEŞHİR VEYA KULLANILMIŞ ÜRÜN YOK" diyor. bu kutu kendi kendine açıldı o zaman, içindeki malzeme kendi kendine dağıldı, bandrol kendi kendine çıktı.
bende 5-6 senedir birçok farklı forumda bulundum, biçok insanın başına bu geliyor. birileri alıyor yanlış almış vs. oluyor ya da indirimli başka bişey denk geliyor ya da ürün kusurlu oluyor iade ediyor. kimi zamanda çalışanlar ya da müdürler yüzünden ürün depoya yollanabiliyor.
siz inandınız mı buna bu kadar düzgün bir sistem olduğuna? öyleyse neden bu durumdasınız? ne duymak istersin?

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,329
İsim
Çağatay
bende 5-6 senedir birçok farklı forumda bulundum, biçok insanın başına bu geliyor. birileri alıyor yanlış almış vs. oluyor ya da indirimli başka bişey denk geliyor ya da ürün kusurlu oluyor iade ediyor. kimi zamanda çalışanlar ya da müdürler yüzünden ürün depoya yollanabiliyor.
siz inandınız mı buna bu kadar düzgün bir sistem olduğuna? öyleyse neden bu durumdasınız? ne duymak istersin?
Forumlarda varım olayların içinde olan biriyim bende. Kendin söylüyorsun bak "ÜRÜN KUSURLU OLUYOR" bende ürünün kusurlu olma ihtimalinden dolayı iade/değişim istiyorum. Müdür çalışan beni ilgilendirir mi ? Bir şey hakkında kesin konuşuyorsan, o zaman tüm bilgiye sahip olman gerekir. İade edilmiş ürün almam falan gibi bir kuralım yok. Ürünün kutu hasarı çok fazla değilse önemsemem ama kutu içeriğini bile özensiz alıp atmışlar içine. Güvenlik bandrolü hasarlı, üstüne vatan bilgisayar ek olarak kendi bandrolünü koymamış test edildi veya kontrol edildi gibi bir ibare de yok. Toz içinde her yeri çizikler var kutu üstünde bir sürü. Nasıl ben bu ürüne güvenip kullanacağım ? Bu kadar deforme olmuş ürün şüphe uyandırıyor işte.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Murat Cemal
Forumlarda varım olayların içinde olan biriyim bende. Kendin söylüyorsun bak "ÜRÜN KUSURLU OLUYOR" bende ürünün kusurlu olma ihtimalinden dolayı iade/değişim istiyorum. Müdür çalışan beni ilgilendirir mi ? Bir şey hakkında kesin konuşuyorsan, o zaman tüm bilgiye sahip olman gerekir. İade edilmiş ürün almam falan gibi bir kuralım yok. Ürünün kutu hasarı çok fazla değilse önemsemem ama kutu içeriğini bile özensiz alıp atmışlar içine. Güvenlik bandrolü hasarlı, üstüne vatan bilgisayar ek olarak kendi bandrolünü koymamış test edildi veya kontrol edildi gibi bir ibare de yok. Toz içinde her yeri çizikler var kutu üstünde bir sürü. Nasıl ben bu ürüne güvenip kullanacağım ? Bu kadar deforme olmuş ürün şüphe uyandırıyor işte.
bu tarz detaylarda işi yokuşa sürdükçe sürüyorlar, alternatifin yoksa üründe sorun yoktur belki diye denemeni tavsiye ederiz. öbür türlü diğer arkadaşlarında belirttiği gibi kesin bir dille bunları karıştırmadan iade et gitsin. vatan, itopya,n11 bu yerleri ne sanıyorsunuz anlamıyorum cidden kesinlikle temkinli yaklaşılması gereken yerler

Top Bottom