Neler Yeni

❌İndirim Bitti! ₺1.345 - Ajazz AK820 Pro (Ekran + Knob, Wireless)

ignotus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Joe
AK820 Pro yu aldım ürünün fiyatının yüksek girilmesini rica ettim bakalım ne kadar vergi gelecek gelişmeleri buradan yazarım. Sana da çok teşekkür ederim hocam ilgin için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ürünü alırken düşük göstermemelerini söyleyin bana sordular bende göstermeyin dedim ama 12 dolar olarak göstermişler çünkü kargoladıktan sonra okumuşlar mesajımı.Siz alırken not olarak yazarsanız normal vergilendirme ihtimalleri var.Birde sadece bana 900TL verdiler yüksek ihtimal size 670 lira keserler.Belli olmaz tabi

Bu arada gift switchin ses düzeyi tam istediğim gibi ne çok fazla ne de çok az.
Hocam senin dediğin gibi yazdım bakalım ne kadar vergi gelecek :D

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Muhammed emin efe
AK820 Pro yu aldım ürünün fiyatının yüksek girilmesini rica ettim bakalım ne kadar vergi gelecek gelişmeleri buradan yazarım. Sana da çok teşekkür ederim hocam ilgin için

Hocam senin dediğin gibi yazdım bakalım ne kadar vergi gelecek :D
Aslında aynı değilde en azından 25 dolar gösterseler sorun olmaz diye düşünüyorum.

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Yağız Berk Özel
Aslında aynı değilde en azından 25 dolar gösterseler sorun olmaz diye düşünüyorum.
Hocam olay 25 dolar göstermeleri değil. Bizim gümrük görevlileri 25 doları çizip 70 dolara çeviriyorlar. Yani o vergi her türlü girecekse giriyor.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Muhammed emin efe
Hocam olay 25 dolar göstermeleri değil. Bizim gümrük görevlileri 25 doları çizip 70 dolara çeviriyorlar. Yani o vergi her türlü girecekse giriyor.
Aslında kargoların hızlı geçişi için bazı firmalar vergiyi önden anlaşmalı ödüyor. Gümrükten böylelikle hızlı geçiyor. Ancak ilk indirim zamanı alanlar ucuz kargo seçeneği ile aldığı için hem marka mimlendi hemde devlet farkında vardı. Pahalı kargo daha yüksek vergiye kadar karşılayacağı için bi ihtimal vergi çıkmaya bilir. Kesin değil tabii bi ihtimal.

ignotus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Joe
Aslında kargoların hızlı geçişi için bazı firmalar vergiyi önden anlaşmalı ödüyor. Gümrükten böylelikle hızlı geçiyor. Ancak ilk indirim zamanı alanlar ucuz kargo seçeneği ile aldığı için hem marka mimlendi hemde devlet farkında vardı. Pahalı kargo daha yüksek vergiye kadar karşılayacağı için bi ihtimal vergi çıkmaya bilir. Kesin değil tabii bi ihtimal.

1710948150174.png

Ürün kargoya verildi 2-3 haftaya gelir heralde

Valsgarde

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Barış Arslan
Arkadaşlar bugün merkez postaneye giderek dilekçemi verdim. Oradaki görevli arkadaşlarda durum karşısında şaşırdılar. Ancak gayet iyi niyetli şekilde dilekçemi işleme sokup ürünü tekrar gümrüğe gönderdiler. Yazdığım dilekçenin örneğini paylaşıyorum. Umarım bir sonuç çıkarsa sizi yine bilgilendiririm.

Ekler

• dilekçe.jpg
    dilekçe.jpg
    105.7 KB · Hit: 51
  • irsaliye.jpg
    irsaliye.jpg
    100.9 KB · Hit: 50

ignotus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Joe
Arkadaşlar bugün merkez postaneye giderek dilekçemi verdim. Oradaki görevli arkadaşlarda durum karşısında şaşırdılar. Ancak gayet iyi niyetli şekilde dilekçemi işleme sokup ürünü tekrar gümrüğe gönderdiler. Yazdığım dilekçenin örneğini paylaşıyorum. Umarım bir sonuç çıkarsa sizi yine bilgilendiririm.
Hocam siz ürünü teslim aldıktan sonra mı başvurdunuz yoksa ürün almadınız mı

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Muhammed emin efe
Kankam bana da 2 kez aynı muhabbet oldu ama uğraşmak istemedim. Aynı şey tekrar başıma gelirse bende böyle yapacağım. Başına gelen herkeste yapmalı. Vergiyi ödeyip itiraz hakkıda olur sanırım değil mi? Şikayet onlara gidince en azından bundan sonra dikkat eder hıyarlar. Şikayetler artarsa soruşturma olur oğhhh. Şikayet edin gençler.

Valsgarde

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Barış Arslan
Hocam siz ürünü teslim aldıktan sonra mı başvurdunuz yoksa ürün almadınız mı
Teslim almadım ürünü. Teslim alırsan itiraz hakkın yok dedi gümrükte konuştuğum kişi.

Top Bottom