Neler Yeni

1000 mbps kullanamıyorum

Ziya Ak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ziya Ak
Tamam Eve gelince bi bak ama sen yinede farklı bir cat6 kablo ile dene hocam.
Farklı bi kablo ile denedim hatta o kabloyla başka bilgisayarda 1000 mbps alıyorum ama benim bilgisayarımda vermiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Modem marka modeli nedir peki hocam.
IMG_20240710_110546.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Bu kadar mesaj içinde tek kablonun sorunlu olduğu %90 belli oluyor. Anakart ve router gbit destekli. Kablo bayata yada ucu iyi çakılmamış ise bu durum yaşanabilir. Bir diğer durum ise anakart ve router portları içindeki pimler eğilmiş isede aynı durum görülebilir.

Ziya Ak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ziya Ak
Bilgisayarda n yapabileceğim bir ayar varmı
Bu kadar mesaj içinde tek kablonun sorunlu olduğu %90 belli oluyor. Anakart ve router gbit destekli. Kablo bayata yada ucu iyi çakılmamış ise bu durum yaşanabilir. Bir diğer durum ise anakart ve router portları içindeki pimler eğilmiş isede aynı durum görülebilir.
Çünkü başka kablo ile denedim sonuç aynı

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
654
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Ağ bağdaştırıcı ayarlarına girememe sebebin nedir ? Aldığın hatayı paylaşır mısın. Bir çok nedeni olabilir örneğin lan1 portuna QBS ayarı yapılmış ve kısıtlanmış olabilir vs vs bir çok sebebi olabilir.

Bilgisayarda n yapabileceğim bir ayar varmı

Çünkü başka kablo ile denedim sonuç aynı

Ziya Ak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ziya Ak
Ağ bağdaştırıcı ayarlarına giriyorum ama denilen ayarı yaptım herhangi bi değişiklik olmadı
Ağ bağdaştırıcı ayarlarına girememe sebebin nedir ? Aldığın hatayı paylaşır mısın. Bir çok nedeni olabilir örneğin lan1 portuna QBS ayarı yapılmış ve kısıtlanmış olabilir vs vs bir çok sebebi olabilir.

Çok şey denedim ama maalesef sonuç aynı

eren28tr

80+ Platinum
Ağ bağdaştırıcı ayarlarına giriyorum ama denilen ayarı yaptım herhangi bi değişiklik olmadı

Çok şey denedim ama maalesef sonuç aynı
Başka Cat6 kablo ile denediysen aklıma bilgisayarın Ethernet portunda sorun olabileceği geliyor.

Top Bottom