Neler Yeni

10K - 12K bütçem var Ekran kartı ve işlemci hazır

komeday

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Akyürek
Bütçe
12000
Arkadaşlar merhaba, elimde halihazırda boşta duran RX580 ekran kartı ve ryzen 5 2600 işlemci var, ben bir arkadaşıma bu parçaları kullanarak fazla masrafa girmeden monitör dahil sistem toplamak istiyorum, bütçemiz max 10 ile 12 bin arası olacak üstüne çıkmamız pek mümkün değil. bu şartlar dahilinde mümkünse kullanıp memnun kaldığınız uygun parçalar için önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler.

GEREKSİNİMLER
Ben kafamda sistemin gereksinimleri için bir plan oluşturdum fakat sizlere de bir danışmak istedim.
İlk başta fiyat performans olduğunu düşündüğüm için Asus Prime B450M-K II anakart düşündüm,
Anakart çift ram slotuna sahip olduğu için daha sonradan 32gb için yükseltme yaparken sıkıntı yaşamamak adına tek stick 16gb ram seçimi yaptım,
güncel oyun boyutlarından dolayı min 1TB m2ssd olmalı fakat halen marka model belirlemiş değilim,
daha sonradan işlemci ve ekran kartını yükseltmem gerekirse sıkıntı yaşamamak için min 600w PSU
Hava sirkülasyonu yeterli olan herhangi bir kasa
min 23.8 inç, ölü piksel ve bulutlanma bakımından üzmeyecek ips panel bilindik marka model bir monitör
sessiz bir fiyat performans klavye, rgb olmasına gerek yok tuşlarda hafif bir aydınlatma olsun yeter
BÜTÇE 10K- 12K

ALMAYI PLANLADIĞIM PARÇALAR

Asus Prime B450M-K II
Corsair Vengeance LPX 16GB 3200Mhz DDR CL16 Ram

ELİMİZDE HALİHAZIRDA OLAM PARÇALAR
RX580 Nitro+
Ryzen 5 2600

leica

80+
Ryzen işlemciler ile çift kanal RAM çok önemli. Tek kanaldan sakının, ya 2x8 alıp ileride değiştirin, ya anakartı 4 slotlu bakın ya da şimdiden 2x16 alın derim.

komeday

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Akyürek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ryzen işlemciler ile çift kanal RAM çok önemli. Tek kanaldan sakının, ya 2x8 alıp ileride değiştirin, ya anakartı 4 slotlu bakın ya da şimdiden 2x16 alın derim.
evet 1-2 ay içinde dual geçilir 32gb yapar büyük ihtimal, şimdilik bütçeyi fazla zorlamasın diye 1*16gb planladık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,290
Üyeler
140,800
Son üye
THEGOATPRC
Top Bottom