Neler Yeni

11. sınıfta sınıfta kalma

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
kaan cuvadar
Arkadaşlar ilk dönem notlarım.
Beden 100.
Din 81.
Felsefe 50.
Görsel 87.5
Almanca 60.
Biyoloji 78.
Fizik 41.
Kimya 43.
Tarih 66.
Edebiyat 62.
İngilizce 85.
Matematik42.
Genel ortalama 62.

İkinci dönem sınavlarım kötü başladı bunlar sadece ilk sınavlar.
Din 55.
Görsel 90.
Almanca 60.
Biyoloji 55.
Fizik 26.
Kimya 7
Matematik 25.
Tarih 61.
Edebiyat 26.
İngilizce 40.

Benim sınıfta kalmamam için hangi sınavdan kaç almam lazım hocalar sözlüde çok cimri bu dönem genel ortalamam 38 olsa geçiyormuyu edebiyattan falan bu dönem 40 ortalama yapsam yardımcı olur musunuz?

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
her dersin ortalaması 50nin üstünde olması gerek.Eğer genel ortalaman 50'nin altında olursa veya 4 ve üzeri dersten kalırsan sınfta kalırsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
kaan cuvadar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
her dersin ortalaması 50nin üstünde olması gerek.Eğer genel ortalaman 50'nin altında olursa veya 4 ve üzeri dersten kalırsan sınfta kalırsın
başka bir forumda

Evet genel ortalamanız 38 olursa yani sene sonu ortalamanız 50'nin üzerinde olursa sınıfı direkt, sorumluluğa kalmadan geçiyorsunuz tabi Edebiyattan da en az 38 ile geçtiğinizi varsayarsak.

bu cevabı verdiler sizin söylediğiniz 9 için olmasın

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
başka bir forumda

Evet genel ortalamanız 38 olursa yani sene sonu ortalamanız 50'nin üzerinde olursa sınıfı direkt, sorumluluğa kalmadan geçiyorsunuz tabi Edebiyattan da en az 38 ile geçtiğinizi varsayarsak.

Ben genel olarak böyle diye biliyorum herkesten farklı cevap geliyorsa okul idaresine sorman daha mantıklı olur

ömersz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ömer
Bu toplama işini ilk senden duydum belki sistem değişti bilmiyorum. En iyisi rehberlik hocana gidip soracaksın yata yata para kazanıyolar zaten bi işe yaramış olur.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
başka bir forumda

Edebiyat kalırsan sorumluk sınavına giriyorsun liseyi bitiren ilmek için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu toplama işini ilk senden duydum belki sistem değişti bilmiyorum. En iyisi rehberlik hocana gidip soracaksın yata yata para kazanıyolar zaten bi işe yaramış olur.
Harbi gram bişey yaptıkları yok ne bilinçlendirme ne bişey ayda yılda bir sınıf hocalarıyla konuşuyorlar

ahmetkvrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Ahmet Kıvrak
Kankam tıp fakültesi öğrencisiyim, yanlış anlama amacım seni küçümsemek değil fakat lisede 12.sinif harici sınava sadece önceki gün çalışıp giriyordum. Yani ekstra bir çalışma yapmana gerek yok, sınavdan önceki gün o derse çalış, anlamadigin yeri dinle. 3 4 saatlik bir calisma ile çok rahat 70 civarı not alırsın. Yani çok zor bir şey değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
kaan cuvadar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kankam tıp fakültesi öğrencisiyim, yanlış anlama amacım seni küçümsemek değil fakat lisede 12.sinif harici sınava sadece önceki gün çalışıp giriyordum. Yani ekstra bir çalışma yapmana gerek yok, sınavdan önceki gün o derse çalış, anlamadigin yeri dinle. 3 4 saatlik bir calisma ile çok rahat 70 civarı not alırsın. Yani çok zor bir şey değil
hocam zeka farklılığı diyelim ben sınav dan önceki akşam her sınava 4 5 saat çalışıyorum ama olmuyor durum böyle işte

BGSGP

80+ Bronze
hocam zeka farklılığı diyelim ben sınav dan önceki akşam her sınava 4 5 saat çalışıyorum ama olmuyor durum böyle işte
Hemen zekaya bağlamaya gerek yok. Büyük ihtimal yanlış çalışıyorsunuzdur, son gün stresi ile veriminiz azalmıştır ve ya benim gibi bir bahtsızlığa sahipseniz çalıştıklarınızın %75'i sınavda işinize yaramaz.

Tavsiyem son gün, son haftaya falan bırakmayın. Son hafta hayvan gibi çalışmak yerine bir ayın her günü 1-2 saat çalışmak daha mantıklı.

Zaten öyle yapıyorsanız, çalışma yönteminizi değiştirin. Bu efsanevi (!) eğitim sisteminden geçmek için ezberden farklı bir yöntem var mı bilmiyorum. Ezberleme yönteminizi değiştirebilirsiniz belki.

Yine diğer sınavlarda not alırsanız, sadece hocanın deftere yazdırdıklarına çalışmayı deneyin.

Yok hiç biri olmuyorsa kopya çekin ytd.

Reindi

80+ Silver
şöyle bir şey kaydetmiş kardeşim eski olabilir sistem değişti ne kadar doğru bilmiyorum belki işine yarar

Liselerde kimler sınıfını doğrudan geçer?-İki dönemin ortalaması 50 ise doğrudan sınıf geçersiniz.Bu durumda, öğrencinin kaç tane başarısız dersi olursa olsun öğrenci sınıfını geçer.Liselerde kimler sınıfını sorumlu olarak geçer?-İki dönemin ortalaması 50 olmayıp 3 dersten kalanlar sorumlu olarak üst sınıfa geçerler.-İki dönem ortalaması 50 olup edebiyat dersinden kalanlar "Edebiyat"dersinin sorumluluk sınavına girerler.4 tane dersten kalındıysa sınıf tekrar ederLiselerde kimler sınıf tekrarı yapar?-İki dönem ortalaması 50'nin altında ise 4 ve üzeri dersten kaldıysa sınıf tekrar eder.-Devamsızlık hakkı?-10 Gün özürsüz - 20 gün özürlü hakkı vardır toplam 31 gun olursa sinifta kalır.Ornek:İki donem ortalamam 50 ama 5 dersten kalıyorum?-dogrudan sinif gecersin edebiyat dan kaldıysan onun sorumluluk sınavina girersiOrtlamam 49 ve 3 dersten kaldım?-sorumlu olarak bi üst sınıfa gecersin ama onceki senelerden sorumluk sinavin varsa ve 6 tane dersi geciyorsa sınıf tekrarı yaparsın.Ortlamam 49 ve 4 dersten kaliyorum sınıf tekrari yaparsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,756
Üyeler
140,693
Son üye
kubiinel
Top Bottom