Neler Yeni

15-21K Arası Hazır Sistem Önerisi

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
Kasayı thermaltake yaparak alınabilir olduğunu düşünüyorum benimde bütçem 20k ve bu bilgisayarı almayı düşünüyorum.Ben rtx ekran kartlarını daha çok sevdiğim için böyle bir karar verdim elbette bu fiyata daha iyileri vardır ama bir bak istersen.
bu sistemi de görmüştüm ancak hakkında fazla para falan yazmış insanlar. ne kadar doğru bilmiyorum. teşekkür ederim öneri için hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam ısınma olayını bilemem ama ekran kartı 3060'a taş çıkarıyor bu fiyata + olarak intel driver updateleriyle ekran kartınıda iyiden iyiye güçlendiriyor bence bir şans verilmesi lazım çünkü bu fiyatlara 6600 bile zor bulunuyor
Haklısınız bi bakıma hocam. Hani tereddütte kaldığım marka da intel yani :d ipe sapa gelmeyen bir marka da değil. 19 binlik sistem yerine bu sistem üzerinden dediğin gibi işlemci+anakart+ssd düzenlemesi ile f/p olarak kendime iyi bir kasa çıkartabilirim.

z0rden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
200
İsim
Kaan P
Steam
steamcommunity.com/id/z0rden
yok yok sizin için demedim ben 1660 super demişler ya ona dedim
şuçlarıda yok onların satıcılar fena insanlar hala gtx ekran kartlı pc satıyorlar hadi git 6400 falan kullan yok birde o kadar fiyata kakalamaya çalışmaları da cabası

bu sistemi de görmüştüm ancak hakkında fazla para falan yazmış insanlar. ne kadar doğru bilmiyorum. teşekkür ederim öneri için hocam

Haklısınız bi bakıma hocam. Hani tereddütte kaldığım marka da intel yani :d ipe sapa gelmeyen bir marka da değil. 19 binlik sistem yerine bu sistem üzerinden dediğin gibi işlemci+anakart+ssd düzenlemesi ile f/p olarak kendime iyi bir kasa çıkartabilirim.
bunu yapan youtuber karne hediyesi için yaptım diyordu aynı sistem 19kya satılıyor ( https://www.itopya.com/arc-750_h21337 ) bence çok büyük fırsat

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
teşekkür ederim önerileriniz için arkadaşlar. Aslında şu ana kadar bana önerdiğiniz sistemlerin hemen hemen hepsi birbirine benzer özelliklere sahipler. belirleyici faktör dediğim gibi ekran kartı olacak benim için. Şu an Ryzen 5 5600 ve ve i5 12400f in ikisine de fitim zaten. Sadece bu sistemlerin bu iki faktörün dışında anakartlar f/p olsun diye düşük modeller seçilmiş hep. onlarda da 4 yuvalı bir üst seviye anakart ile özelleştirme yaparak tamamlarım.

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
Aslında nvidia yerine rx6700 xt veya intel arc a750 ye bir şans vermek hiç mantıksız gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
ilber
bu şekil bir özelleştirme yaparak aslında müthiş bir f/p çıkabiliyorum hocam gerçekten de ancak ilk kez bir intel ekran kartlı sistem gördüm ve siz yazdıktan sonra da youtube da 3060 ti ile 3070 arasındaki karşılaştırmalara ve sistemi toplayan youtube kanalının incelemesine baktığımda FPS olarak nvidia kartlar ile 20 ye yakın farklar gözüme çarptı. Ayriyetten de. ısınma olayı cabası gibi. Ekran kartı tereddütünde kalmasam ufak iyileştirmelerle(işlemci vs.) gayet beni birkaç yıl ayakta tutacak bir sistem gibi geldi. teşekkür ederim gerçekten hiç görmemiştim bu sistemi.

indirim beklemek biraz piyango gibi geliyor hocam malumunuz ülkemizin şartları. o yüzden bu hafta içinde olabilecek en doğru tercihi yapıp sonrasında indirim veya zam gelse bile pişmanlık duygusu hissetmemek istiyorum.
instadan ne zaman sistem gelceğinii söylüyor genelde o sistemi ne zaman söyleidğine bağlı dolar kurundan fiyat tuuyor dolar 2 dolar bile artsa genelde fiyatı değiştirmiyor ama size kalmış her türlü daha ucuz oluyo çünkü

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
monitöre ayırdığım bütçeyi de yer hocam bu sistem. teşekkür ederim yine de öneriniz için.

yani dediğim gibi 6750 xt sistem şuan iyi fiyatta onu alabilirsin b550mk yapıp
peki sizin yukarıda bahsedilen intel ekran kartı hakkında bilginiz var mı hocam.
bu sisteme i5 12400f+b760m anakart+ ssd düzenlemesiyle 16 bine yakın bir fiyata geliyor sistem. Ekstra olarak 16 gb intel arc770 ekran kartı da ekleyelim dersek de 20 bin civarı bir fiyata geliyor. Çok mu zorlama olur acaba

Son düzenleme:

Grande Terim

80+ Silver
monitöre ayırdığım bütçeyi de yer hocam bu sistem. teşekkür ederim yine de öneriniz için.

peki sizin yukarıda bahsedilen intel ekran kartı hakkında bilginiz var mı hocam.
bu sisteme i5 12400f+b760m anakart+ ssd düzenlemesiyle 16 bine yakın bir fiyata geliyor sistem. Ekstra olarak 16 gb intel arc770 ekran kartı da ekleyelim dersek de 20 bin civarı bir fiyata geliyor. Çok mu zorlama olur acaba
20k pahalı hocam a770 olsa bile 6750 xt a770 den güçlüdür

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
teşekkür ederim hocam sağolun. gerçekten birkaç gündür anlayamadığım tek konu bu ekran kartı konusu oldu. vram 16 gb göz cezbediyo ama diğer tarafta da 12 vram fazlasıyla yeter gibi duruyor. tek sıkıntılar cw sıkıntısı ve az ihtimal de olsa görünen wattman sıkıntısı olarak yazılmış asus karta. Gerçekten kararsız kaldım.

20k pahalı hocam a770 olsa bile 6750 xt a770 den güçlüdür
.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,029
Üyeler
155,505
Son üye
meriton