Neler Yeni

Yardım 1650 düşük performans

Skywia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emir Öztürk
Selamlar, şu bilgisayarı yakın bir zamanda internet yoluyla satın aldık. İlk geldiği zaman hatalarını çok umursamamıştım, o heyecan ile. Lakin zaman geçince benle aynı leptop'a sahip insanların yaklaşık 3 kat FPS aldığını gördüm. Sorunu araştırdığım zaman ise CPU kullanımı %100, ekran kartı ise %50'yi geçmiyordu. Driver sorunu dedim ve silip tekrar indirdim, ama sonuç aynı. Ekran kartı oyunlarda çalışmıyor neredeyse. Nvidia denetim masasından GPU ile açma seçeneği vardı seçili oyunların, onu yapmama rağmen sonuç aynı. Driverler kurulu, ayarlar yapılmış. Peki neden oluyor olabilir? Çözüm bulamıyorum ben açıkçası, LoL'de yaklaşık 60-70 alıyorum, ayarları düşürsem, arttırsam bile fazla değişmiyor. Bazen bu 30 FPS seviyelerine bile düşüyor. Minecraft gibi bir oyunda bile 70FPS alıyorum, FPS kitleme kapalı.
Ek Açıklama 2020-08-20 123053.png

sws9912

80+ Silver
Darboğaz yapıyor muhtemelen

sws9912

80+ Silver
İşlemci modeli nedir 2.1ghz yazıyor eski model bir işlemciye benziyor frekans değerleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternette 3550H ve 1650 ikilisinin darboğaz yapmadığını söylüyorlar, ve test videolarında darboğaz söz konusu değil.
Atmışsın pardon

Skywia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emir Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci modeli nedir 2.1ghz yazıyor eski model bir işlemciye benziyor frekans değerleri

Atmışsın pardon
Neden oluyor olabilir?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Selamlar, şu bilgisayarı yakın bir zamanda internet yoluyla satın aldık. İlk geldiği zaman hatalarını çok umursamamıştım, o heyecan ile. Lakin zaman geçince benle aynı leptop'a sahip insanların yaklaşık 3 kat FPS aldığını gördüm. Sorunu araştırdığım zaman ise CPU kullanımı %100, ekran kartı ise %50'yi geçmiyordu. Driver sorunu dedim ve silip tekrar indirdim, ama sonuç aynı. Ekran kartı oyunlarda çalışmıyor neredeyse. Nvidia denetim masasından GPU ile açma seçeneği vardı seçili oyunların, onu yapmama rağmen sonuç aynı. Driverler kurulu, ayarlar yapılmış. Peki neden oluyor olabilir? Çözüm bulamıyorum ben açıkçası, LoL'de yaklaşık 60-70 alıyorum, ayarları düşürsem, arttırsam bile fazla değişmiyor. Bazen bu 30 FPS seviyelerine bile düşüyor. Minecraft gibi bir oyunda bile 70FPS alıyorum, FPS kitleme kapalı.
Alıntıyı görüntüle
Peki işlemci kullanımı bazen %0 olup donma yaşıyor musun?

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,605
İsim
Özgürcan

Atmışsın pardon
turbo boost 3.7 yuksek performnasda degıldır boost hızlara cıkamıyordur

Skywia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emir Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CPU %100 kullanılıyor ve ekran kartı %50 ise darboğaz göstergesidir bu fakat neden oluyor anlamış değilim
Bende darboğaz diye düşündüm ama bu leptop'un oyun testlerinde hiç alakası yok, internette soran kişilere de olmaz denilmiş.

Peki işlemci kullanımı bazen %0 olup donma yaşıyor musun?
Hayır yaşamıyorum.

sws9912

80+ Silver
Bende darboğaz diye düşündüm ama bu leptop'un oyun testlerinde hiç alakası yok, internette soran kişilere de olmaz denilmiş.
CPU %100 kullanılıyor darboğaz yaptığı için böyle oluyor drop yiyor musun oyunda ?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
İnternette 3550H ve 1650 ikilisinin darboğaz yapmadığını söylüyorlar, ve test videolarında darboğaz söz konusu değil.
Virüs olabilir.
Malwarebytes ile taratır mısın.

sws9912

80+ Silver
Evet yapmaması lazım fakat değerler öyle gösteriyor, her oyunda mı böyle?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,733
Üyeler
153,933
Son üye
warwin
Top Bottom