Neler Yeni

Öneri 1997 Model Mazda 323 Alınır mı?

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
642
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Benim severek takip ettiğim araba modeli. 2-3 ay dönemde benimde almayı planladığım araç. Dedikleriniz mantıklı geliyor. Çünkü piyasada sunrooflu modeller bu bandlarda değil. Sonuçta mekanik hocam. bu yaşta bu arabadan beklenecek şeyler belli. İçi temizmiş. Üst kapak değişimi ile çözülebilirse güzel.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,627
İsim
Orkun
Dostum eğer mazda'da henüz karar kılmadıysan alternatif olması açısından,ben de aynı bütçede araba bakıyorum,96-98 model megane veya laguna kafama yatıyor şuan kmler uçuk ama benim de ilk arabam olacak takılmıyorum pek.Bu ara civic 1.6si'lere baktım fiyat bi tık yüksek belki pazarlıkla halledilir.Son olarak aşağı link bırakıcam bu abimiz instadan araba satıyor genelde uygun fiyatlı ve düzgün araçlar belki buradan bulursun.
https://www.instagram.com/reel/C6EstcCrJ_a
Önerin için teşekkür ederim bakacağım. Zaten araba da henüz karar kılmadım komple rektefiyeye girmesi maliyet ama asıl problem parça bulabilmek. Motorun içi ne durumda belli değil. Sadece üst kapak rektefiye olsa motor sağlığı iyi durumda olsa zaten başka araç aramama gerek kalmaz. Ama komple gerekirse hangi parçaların değişmesi gerektiğini bilmemekle birlikte piston gömlek vs. tam kapsamlı değişmek gerekirse parçaları bulmak inanılmaz zor. Birkaç yerden buldum bulabiliyor muyum diye baktım. Ustam döndüğünde il dışından bir bakacağız arabaya zaten onun içi ısınmazsa arabayı almam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de ustam bu araçlarda elektriksel sorunlar olabildiğini söyledi. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

emre_ç

80+
Merhabalar, maksimum 200 bin bütçe ile araç bakıyorum.
İlk arabam olacak. 1-2 yıldır zaten arayıştayım, fiyatlar yükselmeden hemen önce Palio alacaktım nasip olmadı sonra fiyatlar fırladı zaten.
Mazda 323 ler şuan ilgimi çekiyor, eski model olmasına rağmen modern tasarımıyla arabalar genç duruyor.
Mazda dayanıklılığı ve araçlarındaki sürüş hissiyatları da aynı şekil ilgimi çekiyor.

Bir tane 1997 model Mazda 323 buldum. 245bin KM de gözüküyor, gerçek olmayabilir sonuçta eski bir araba ve malum ülkemizin ahlaklı satıcıları km düşürebiliyor.
Öyle bir durum varsa bile şuan ki satıcısından olduğunu düşünmüyorum. Araba yaşına göre çok dinç duruyor.
Fotoğraflardan bakıldığında gösterge de 247bin XXX km de olduğu gözüküyor, direksiyondan tam gözükmüyor.
Aracın fiyatı 160bin, pazarlıkla araç başında 150 ye kadar düşürebileceğime inanıyorum.
Aracın fiyatı piyasaya göre düşük çünkü aracın masrafı var.
Motor üst kapak rektefiye olması gerekiyormuş, satıcının söylediği sorun bu. Bunun yanında da ufak tefek ekstra masraflar çıkabilir dedi.

Ailemdeki diğer araçları sürekli yaptırdığımız ustama danışıp bilgi aldım, kendisi aracın alınabilir olduğunu söyledi. Contanın yanık olduğundan dolayı zaten rektefiye gerekiyordur, bu durum aracın motorunda başka bir şeye zarar vermediyse yani conta yaktıktan sonra araç zorlanıp kullanılmaya devam edilmediyse sadece üst kapak rektefiye ile çözülebilir bir durum ise alınabileceğini söyledi.

Fotoğraflardan gördüğüm üzere boya kaporta masrafı da var, çarık çürük olmadıkça şahsen bu yaştaki arabalarda gayet olağan bir durum. Ve benim de boya takıntım yok araç bu yaşta olduğundan dolayı.
Sağlıklı ve güvenli sürüş sağlaması birincil önceliğim.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Fotoğraflar da yukarıda, sizlerin de fikirlerini düşüncelerini öğrenmek istiyorum.
Bu arada aracın plakasını ben gizledim, sonuçta birinin aracının fotoğraflarını burada izinsiz olarak paylaşıyorum bir sıkıntı olmasın diye.
Hocam merhaba arac kozmetik olarak çok diri duruyor. Ustanızla gidip bakıp motorda çok masraf yoksa alınabilir. Malum bu paralara Tofaş veriliyor. O yüzden iyi bir seçenek

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Babam araba almadan önce Carina ile 323 arasında kalmıştı. Carina aldı. Ama 323 içimde ukte kalmıştır hep. Güzel araba bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Ahmet
97 model arabada android ekran beklemiyordum

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,627
İsim
Orkun
Hocam merhaba arac kozmetik olarak çok diri duruyor. Ustanızla gidip bakıp motorda çok masraf yoksa alınabilir. Malum bu paralara Tofaş veriliyor. O yüzden iyi bir seçenek
Katılıyorum, ilgimi en başta çeken zaten aracın içinin bu kadar temiz ve orijinal olması oldu. Dışı zaten yaşından ötürü malum yani değişen boya vs. aranmaz bu yaşta araçlarda. Tofaş parasına japon arabasına binmek sonuna kadar değer.
Mesaj otomatik birleştirildi:

97 model arabada android ekran beklemiyordum
Sonradan takılıyor ya 3-5 bine. Bana bluetooth özelliği yetiyor ama arabada ekran varsa neden kullanmayayım :D

Top Bottom