Neler Yeni

Yardım 2. el ekran kartı hakkında yardım

clieclie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sami Dinçer
beyler 2.el ekran kartı alacağım gidip konusacam adamlar ekran kartının mining görülmüş olduğu v.s nasıl anlayabilirim
almadan önce satıcı ile ilgili nasıl bir test yaparsak bu sorumun cevabını alabilirim?
Hemen anlatalım. 3 adet 2060s rtx ekran kartı aldım. Adam bana mining yaptıklarını söyledi. Kartlar temizdi. Belli ki temizlemisler. Yani bilerek aldım. Tüm kartlari en küçük parçasına kadar söktüm. Derin temizlik yaptım. Izopropil alkol yüzde 50, saf su yüzde 50. Tüm kartlari at kilindan yapılmış yumuşak bir fırça ile temizledim. Fabrikadan çıkmış gibi oldu. Aldığım kartların markasi Manli idi. Yurt disi firma ile irtibata geçtim. Bana kartların ne kadar kalınlıkta termal ped, macun ve nerelere uygulanması gerektiği ile ilgili bir diyagram yolladılar. Hepsini Arctic marka olarak Teknobiyotikten orijinal olarak satın aldım. Piyasada cakmalari var dikkat etmek lazım. Uygulamayı yaptım kartlari topladım. Vida üzerine yapıştırılan garanti etiketlerinden aliexpress de tonlarca var. Ondan da yapıştırdım. Kartlar rtx oyunlarda bile maksimum 61 62 derece oluyor. Gpu yüzde 99 yüzde 100 çalışmasına rağmen. Funmark gibi uygulamalara asla kart sokmuyorum. Herhangi bir ekran kartını bu kadar yoğun stres altına sokmak doğru değil. Kartın ömründen alıyor. 15 yıl boyunca Kadıköy de bir elektronik firmasında bilgisayarlar üzerine teknik servis şefi olarak çalıştım. Mining yapılmış ekran kartından korkmayın. Bozulmadiktan sonra ve gerekli bakımları en iyi malzemelerle yaptıktan sonra hiçbir sorun yaşamazsınız. Benim bu üsten kar durumum 10bin düzeyinde her bir kartı geçen sene 4500 tlden satın almıştım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,150
Üyeler
154,876
Son üye
Julius36388
Top Bottom