Neler Yeni

2020 DA Forum vs Şimdiki DA Forum

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,537
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
Ben aktifliği bıraktığımda forum düşüşe geçmiş. Vay. :D
Şaka bir yana ben zaman ayıramadığımdan bıraktım ama kimse bir şey alamadığından konu bile açmıyor. Yağ alsa şükür edecekken nasıl 7K'ya sistem alabilsin?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
bu böyle devam gider.
forum eskisi gibi olmaz.
hey gidi hey eskiden pc toplama sorular ekleniyordu.
2021 euro dolar sorular dolu
Sen şimdi banlı olsan da içerlediğin için böyle konuları takip edersin gizli sekmeden vs neyse. Sen ne arlanmaz, utanmaz insansın. Sen ilk başta kendi hatalarına bak. Burada gelip daldan dala atlayıp yönetime filan laf söyleyeceğine kendini düzelt.

Adama bak bir insan bu kadar mı yüzsüz olur? Eline her klavye geçen laf söylüyor. Buranın kabahati 100 ise seninki 1000.

Üstelik kendin profillerde ohh dolar artıyor yeah, euro oh oh artıyor diyorsun. Kendi davranışlarla söyledikleri çelişiyor. Senin gibi bom boş, katkısı olmayan, ırkçı, saygısız, yüzsüz birinin burada artık olmaması işte en güzel şey.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Her geçen yıl birer birer
Masadan eksiliyor dostlar

Forumdan çoğu insan soğudu. Eski DA Forum nerede şimdiki DA Forum nerede. Yakında kızlarsoruyor yan çar olacak gibi. Umarım güzel yönde değişimler yaşanır.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
1. O zamanki konular
2020'de açtığım konu

1638634065312.png

Ve o zamanki yanıtlar
1638634117158.png

1638634163915.png

1638634137465.png

1638634205244.png

Bu yanıtları gösterme sebebim: Bir yardım konusu açmam ve 3 sayfalık cevabın olması ve çoğu da mantıklı öneriler içeriyor.
Malesef 2021 DA Forum'daki Teknik Çözüm Konularına Cevapların Ne Denli Azaldığını Anlayabilirsiniz,

1638634288065.png

Bir konudan nasıl böyle bir çıkarım yaptın diyecek olanlar, özellikle 2020 'nin nisan-ağustos zamanında olanlar [O zamanlar forumun Yükseliş Dönemi Olduğunu Düşünüyorum] anlar. Sonradan gelenler de gayet anlar.
Şimdi verilen cevaplara bak %90'ı aşırı saçma. Dolaylı yoldan artık teknik konularına hiç cevap verilmiyor diyebiliriz.
Eskiden forumda yeni, teknoloji dünyasına yeni girmiş birisi bile işe yarar/yaramaz ama mantıklı çözümler veriyordu ama şimdi?

3-O zamanki Ortam Nasıldı

2020'de gayet stabil ve hoştu ve o zaman her gün 100'lerce mesaj yazıyordum ve o zamandan zevk alıyordum
2021'de ise o kadar zevk alamıyorum,çünkü aşağıda belirttiğim neden+ eskisi gibi konuların yardım amaçlı değil boş konuların artması.

HALEN GAYET İYİ SOHBET EDİLEN ÜYELER VAR ONLARA :peepokalp:TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

Şimdi ayda 100 mesaj zor atıyorum. :/

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Şimdi verilen cevaplara bak %90'ı aşırı saçma. Dolaylı yoldan artık teknik konularına hiç cevap verilmiyor diyebiliriz.
Eskiden forumda yeni, teknoloji dünyasına yeni girmiş birisi bile işe yarar/yaramaz ama mantıklı çözümler veriyordu ama şimdi?

Haklısın geçen sene ciddiyet vardı bu sene bu ciddiyet bir anda söndü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkes tek tek eksiliyor

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,735
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Onun moderaör olması zaten çok değerliydi
Onun modluktan ayrıldığı zamanları da hatırlıyorum, onun foruma katkısı 2020 zamanında çok fazla oldu ,
Zaten tek mod da oydu o zamanlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca nedense şimdikilerin sorunlarını çözmek daha zor. Önceden açılan konuların çözümü daha basitti. Şimdi açılan daha zor nedense.

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Konuda banlanmayan kalmamış maşallah, kime baksam banlı.
Yazalım bakalım konuya beni de banlayacaklar mı?:D

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,140
İsim
Taha Efe

Onurkotlutok05

80+ Gold
Darbe olmuş gibbi herkes tatile çıkmış.

Bura.K

80+ Silver
2020'de olmadığım için bilemeyeceğim ancak forumun şu anki halini fazla beğenemedim. Aktiflik çok az ve çoğu bilgili kişiden ziyade troll kişiler cirit atıyor. Yetkililer ellerinden geleni yapıyorlar ancak bence kurallar daha katılaşmalı.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Bunu yapmamın sebebi artık vaktinin gelmiş olduğumu düşünmemdir
Bu bir eleştiridir,hakaret vb. değildir. Zaten yetkililerle ile alakalı bir sorunum da yok sadece önerilerim de içerir bu konu.
Öncelikle @Vesemir Dayı 'nın konusundan fikir alarak oluşturdum sağolasın.

2020 ve Şimdiki DONANIM ARŞİVİ FORUM NASILDI?

1.
O zamanki konular
2020'de açtığım konu

Alıntıyı görüntüle
Ve o zamanki yanıtlar
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Bu yanıtları gösterme sebebim: Bir yardım konusu açmam ve 3 sayfalık cevabın olması ve çoğu da mantıklı öneriler içeriyor.
Malesef 2021 DA Forum'daki Teknik Çözüm Konularına Cevapların Ne Denli Azaldığını Anlayabilirsiniz,

Alıntıyı görüntüle
Bir konudan nasıl böyle bir çıkarım yaptın diyecek olanlar, özellikle 2020 'nin nisan-ağustos zamanında olanlar [O zamanlar forumun Yükseliş Dönemi Olduğunu Düşünüyorum] anlar. Sonradan gelenler de gayet anlar.

2-O zamanki ''Neler Yeni'' Durumu Nasıldı

2020, bu forum için doğuş ve yükseliş dönemi olduğu için, o zaman gayet normaldi.

Şimdi ise her zaman aktif olan üyeler azaldığı için ''Neler Yeni'' kısmına bakınca az üye görüyorum ve oradaki iletilere gelen
reaksiyon sayıları da baya azalmış 2020'ye Göre

3-O zamanki Ortam Nasıldı

2020'de gayet stabil ve hoştu ve o zaman her gün 100'lerce mesaj yazıyordum ve o zamandan zevk alıyordum
2021'de ise o kadar zevk alamıyorum,çünkü aşağıda belirttiğim neden+ eskisi gibi konuların yardım amaçlı değil boş konuların artması.

HALEN GAYET İYİ SOHBET EDİLEN ÜYELER VAR ONLARA :peepokalp:TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

4-2020'Deki Foruma Ulaşmak İçin Neler Yapılabilirdi?
*Tabi aktiflik konusunda yapılabilecek fazla şey yok,artık dolar artıyor teknoloji konularına ilgilenen azaldı bu da Abdullah Reyizin kanalında reklam yapsa
bile gelen insan sayısını fazla arttıramıyor.

*Sırf bazı nedenler -söylemek istemiyorum- onlarca üyenin ban yemesine neden oldu. Bence ban yemeyi haketmiyorlardı. Bu yüzden bazı üyelerde algı oluştu. Ben forum kursam,bu nedeni kötü boyuta taşımadıkları sürece banlamazdım.

*Bazı üyeler de ban yemesine rağmen geri aldılar [Bazı üyeler hakediyordu bazıları ise haketmiyordu] bazı üyeler boş yere banlandığını düzgünce açıklayarak söyledikten sonra banları azaltıldı veya kaldırıldı. tabii ki bu konu baya derin ve iyi ve kötü sonuçları oldu.

TABİKİ ZAMAN İÇERİSİNDE ÇOK ŞEY OLUR VE DEĞİŞİR
HER ŞEY SONSUZA KADAR YÜKSELECEK VEYA AYNI KALACAK DİYE BİR ŞEY YOKTUR
AMA FORUMU DAHA GÜZEL HALE DÖNÜŞEBİLİR YETKİLİLERİN DE DÖNÜŞTÜRMEYE ÇALIŞTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM HEPSİ DE GAYET DEĞERLİLER.
Bunun yönetimle doğrudan alakası yok, bunu kitle değişimi bozdu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,444
İsim
Diyarhan
Noluyo la tek konuda 4 kişi ban yemiş bile.

Top Bottom