Neler Yeni

2022 YKS Hakkında

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,169
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
2019 ve 2020 sınavlarına girdim ben bir de 2021 Dgs'ye girdim. 2 hafta sonrada 2022 DGS'ye gireceğim.
2019 ve 2020'ye göre özellikle matematik soruları çok hikayeleşmiş. Türkçe soruları ise nerdeyse 1 sayfaydı.
Zorluk olarak 2019 daha zordu diye hatırlıyorum.
Hep aynı terane. Süre yetse süre yetse. Verimli kullansaymış da yetseymiş. Sınav anında farklı çözülür normalde farklı çözülür zaten.
Hocam bilgiden öte, genel kültüre dayalı sorular gördüm.
20 katta değildi bence normalden bir iki tık daha zordu
Tamam sonuç olarak hangi yıla daha yakın sizce?

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,037
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
YKS olarak bence biraz 2020 ve 2019 karışımı olmuş, 2021 de çok zorladıkları için basit tutup süreye oynamışlar

ElmorsS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Emrah
Türkçesi çok kolaydı bence dikkatle okumak yeterliydi soruyla açılamayı.

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Eren
Ben toplamda 4 kere girdim. 2012 2013 2016 veya 17 bir de bu yıl. Sorular çok değişmiş benim girdiğim yılların hiçbirine benzemiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Derman Dertsiz
Arkadaşlar merhaba, bu konuda YKS analizi yapmanızı önereceğim, bu sene ve geçmiş senedeki sınavları bilen arkadaşlar konuda bana yardımcı olursa sevinirim.

2022 YKS daha çok hangi yıla benziyor sizce?

2021'e benzemediği kesin, çünkü sınav o kadar belirleyici değilmiş. 2019'a da benzemiyor bence, 2020'ye yakın olur gibi sıralamalar, sizce nasıl olur?

Süre 2020'de ki gibi uzundu,
2020'de Limit Türev İntegral konuları yoktu ve matematik belirleyici değildi, kolaydı.
2022'de sınava giren öğrenci sayısı bayağı arttı. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

@Perfectshot06
@Furkan Karagülle
@Mr. Edri
@rdeM
@DerratiX
@ariinees
Öncellikle Harley abla TYT genel anlamda kolaydı Türkçede benzer şıklar arada bırakan şıklar oldukça fazlaydı ben pek düşünmeden 45dk da çözdüm. Sosyal normaldi her zamanki gibi. Matematik çok kolaydı fakat ben adapte olamadım potansiyelimin çok çok altında yaptım. Fende ise yeni nesil soru sayısı azdı.
AYT ye gelirsek ben sayısalcıyım. Matematikte çok basit sorularda vardı çok kaliteli sorularda vardı. 5 boş bıraktım. Fizikteki konu dağılımını beğenmedim. Kimya biraz zorladı beni. Biyoloji ve kimyada görselli soru yoktu yeni nesil değildi sorular. Ve bir kaç tane seçiçi zor soru vardı. Normalde biyolojiyi fulleyen biriyim ama bu sefer farklı oldu.

Genel anlamda öncekilere pek benzemeyen garip bi sınavdı. Kesinlikle 2021i hazırlayan hocalar hazırlamamış bunu. Bu sene yığılma olcağını düşünüyorum

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,169
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Öncellikle Harley abla TYT genel anlamda kolaydı Türkçede benzer şıklar arada bırakan şıklar oldukça fazlaydı ben pek düşünmeden 45dk da çözdüm. Sosyal normaldi her zamanki gibi. Matematik çok kolaydı fakat ben adapte olamadım potansiyelimin çok çok altında yaptım. Fende ise yeni nesil soru sayısı azdı.
AYT ye gelirsek ben sayısalcıyım. Matematikte çok basit sorularda vardı çok kaliteli sorularda vardı. 5 boş bıraktım. Fizikteki konu dağılımını beğenmedim. Kimya biraz zorladı beni. Biyoloji ve kimyada görselli soru yoktu yeni nesil değildi sorular. Ve bir kaç tane seçiçi zor soru vardı. Normalde biyolojiyi fulleyen biriyim ama bu sefer farklı oldu.

Genel anlamda öncekilere pek benzemeyen garip bi sınavdı. Kesinlikle 2021i hazırlayan hocalar hazırlamamış bunu. Bu sene yığılma olcağını düşünüyorum
Yığılma kesin olur. Neyse elinden geleni yaptıysan sorun yok, geçmiş olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2020. Başka hiçbir yıla yakın değil.
Bence de.

2017 YGS benzeri işte :)
Ona nasıl benzettin bizim oğlan

Strelok

80+ Silver
A-abi ben 17 yaşındayım daha bu sene gireceğim YKS'ye benim alakam yok valla...
Limit ne ben bilmeyen test kitabı değil mi o paragrafını çözmüştüm.
YKS'yi duyan dilcilerin akıl sağlığı

TYT için konuşursak Türkçesi zordu. Matematiği ve sosyali fena değildi.

AYT kısmında ise edebiyat saçmaydı bence. Tarihte birkaç soru dışında zorlayıcı soru çok yoktu. Coğrafya basitti. Felsefe ve din de orta denebilecek düzeydeydi.
cidden sözelci var mı?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Oldukça kolaydı TYT. Türkçe biraz zorlayıcıydı sadece. Fakat paragraf pratiği çok olan, düzenli kitap okuyan çözebilirdi. Ben 33 net yaptım. Arkadaşlarım da genelde 30-38 arası yapmış. Diğer dersler çantada keklikti. 110-120 arası yapmak çalışan biri için pek kolaydı. Yıl içerisinde girdiğimiz denemelerin çoğunluğundan basitti. AYT ise tadındaydı. Ne fazla zorlamışlar, ne de çok kolay sormuşlar. Konuyu biliyorsan, bol soru pratiği yapmışsan 75-80 arası yapabilirdin. Eskiye göre sıralamalar büyük ölçüde değişecek bence. Hem kolaydı hem de 3.2 milyon kişi girmişti. Yığılma rekor kırabilir.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Sınava sayısal girip eşit ağırlıkçı çıkanlar derneği burada mı ya.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Derman Dertsiz
Yığılma kesin olur. Neyse elinden geleni yaptıysan sorun yok, geçmiş olsun.

Bence de.

Ona nasıl benzettin bizim oğlan
Teşekkürler yksye giren herkese geçmiş olsun

NespaY

80+ Silver
Arkadaşlar merhaba, bu konuda YKS analizi yapmanızı önereceğim, bu sene ve geçmiş senedeki sınavları bilen arkadaşlar konuda bana yardımcı olursa sevinirim.

2022 YKS daha çok hangi yıla benziyor sizce?

2021'e benzemediği kesin, çünkü sınav o kadar belirleyici değilmiş. 2019'a da benzemiyor bence, 2020'ye yakın olur gibi sıralamalar, sizce nasıl olur?

Süre 2020'de ki gibi uzundu,
2020'de Limit Türev İntegral konuları yoktu ve matematik belirleyici değildi, kolaydı.
2022'de sınava giren öğrenci sayısı bayağı arttı. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

@Perfectshot06
@Furkan Karagülle
@Mr. Edri
@rdeM
@DerratiX
@ariinees
TYT de Türkçe zordu matematik falan iyiydi AYT de matematik ve Türkçe TYT'den oldukça zor geldi bana.

Top Bottom