Neler Yeni

240hz 1080p vs 2k 144hz monitör

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
egerdnn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser1
en kötü tn derken
Renk açısindan en soluk tn diye düzelteyim. Çogu fps oyuncusu renkleri onemsemediginden tn panel kullaniyor da ips ve va'nin renk acisindan onde oldugu ortada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Renk açısindan en soluk tn diye düzelteyim. Çogu fps oyuncusu renkleri onemsemediginden tn panel kullaniyor da ips ve va'nin renk acisindan onde oldugu ortada
Panelin kalitesi de onemli tabi. Gidip çakma rampage ips panel monitor alirsan tn panele yakin renklerle karsilasirsin.

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
Hikayeli oyunlardan 2k ile de 1080p ile de zevk alırsın. Eğer 27" ve üzeri bakacaksan 2k düşünebilirsin, 4k da düşünülebilir.
144hz monitörler artık standart haline geldi, rekabetçi oyunlarda hırslanıyorsan, öne geçmek istiyorsan 144hz yerine 240-280hz vs değerlendirmekte fayda var. Dersen ki yok eğlenmek için oynarım, hırs yapmam competitive olmam öyleyse 144hz işini rahatlıkla görecektir, 2k veya 4k monitörlerde daha yüksek çözünürlük hem oyunda hem dizide filmde keyifli olacaktır. Panelleri araştırabilirsin, hardcore fps oyuncu isen TN al onun dışında tercih etmeni tavsiye etmem, IPS görüntü açısından genellikle en iyisidir ancak VA da yabana atılmamalı bence. Neticede bütçene göre hareket et ve önceliğin IPS olsun. Eğer curved ekran istersen onlar VA bu arada. Modellere çok hakim değilim ancak ürün bazında özellikleri yorumlamana yardımcı olabilirim. Unutmadan mümkünse 1ms gtg tercih et, hem fps oyunlarında hem hikayeli oyunlarda önemli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Hamza Arslan
Profesyonel olarak fps oynamıcaksan kesinlikle 2k almanı tavsiye ederim görüntü kalitesi 1080p ye göre çok iyi hikaye tabanlı oyunlar ve film filan izlerkende çok iyi oluyor ıps panel almanı tavsiye ederim.
Va panel alınır mı ikinci el alacağım da denk gelmiyor ips çok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Anıl
Selam dostlar. PC topladım ve monitör aşamasındayım. Ve bu konuda sizden yardım bekliyorum. Şu ana kadar Intel HD Graphics 4000 kullandığım için hikayeli oyunları haliyle deneyimleyemedim. Ama internet kafeler ve benim eski PC m le (30FPS) oynadığım kadarıyla FPS oyunları (Valorant) çok hoşuma gitti ve şu an severek de oynuyorum. Bağımlılık derecesi diyebilirim. :).

Sorum şu olacak: Monitör olarak ne almalıyım? Şimdi sistemim 2K da oynatacak Valorant da 240FPS de verecek bir sistem. 1080p 240Hz alırsam ileride hikayeli oyunlara sararsam 2K zevkinden mahrum kalırım diye korkutorum ( daha önce 2K deneyimlediğimden değil anlatılanlardan 2K'nın 1080P'den çok fark ettiğini duydum) ama muhtemelen PC kullandığım vaktin %50'si belki de daha fazlasını FPS oyunları oynarlen geçireceğim.

Bir de TN, VA, IPS paneller varmış. Bu konu hakkında pek bir şey bilmiyorum.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda sizce hangisi daha mantıklı?

bütçe problemi yok.

Not: 2K alırsam 144 Hz olacak.

Ve Almanya'da bulunduğum için link atmayın boşa gider. :))) ikinci el alacağım ayrıca.

Sistemim:

Rtx3060
Ryzen 5 5600
2x8 16 3200mhz Ram

önemli: Cevap verirken kısa cevap yerine nedenleriyle birlikte yazarsanız daha açıklayıcı ve benim için çok daha iyi olur.

Şimdiden çok teşekkürler. 😊

1080p 240 hz monitör ile fps patlat.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Hamza Arslan
Hikayeli oyunlardan 2k ile de 1080p ile de zevk alırsın. Eğer 27" ve üzeri bakacaksan 2k düşünebilirsin, 4k da düşünülebilir.
144hz monitörler artık standart haline geldi, rekabetçi oyunlarda hırslanıyorsan, öne geçmek istiyorsan 144hz yerine 240-280hz vs değerlendirmekte fayda var. Dersen ki yok eğlenmek için oynarım, hırs yapmam competitive olmam öyleyse 144hz işini rahatlıkla görecektir, 2k veya 4k monitörlerde daha yüksek çözünürlük hem oyunda hem dizide filmde keyifli olacaktır. Panelleri araştırabilirsin, hardcore fps oyuncu isen TN al onun dışında tercih etmeni tavsiye etmem, IPS görüntü açısından genellikle en iyisidir ancak VA da yabana atılmamalı bence. Neticede bütçene göre hareket et ve önceliğin IPS olsun. Eğer curved ekran istersen onlar VA bu arada. Modellere çok hakim değilim ancak ürün bazında özellikleri yorumlamana yardımcı olabilirim. Unutmadan mümkünse 1ms gtg tercih et, hem fps oyunlarında hem hikayeli oyunlarda önemli.
Hocam şöyle dediğim gibi fps oyunlarına fena taktım belki de hikaye oynamadığım içindir bilemem ama fps oyunlarını hardcore oynarım. Ama profesyonel oyunculuk düşünmüyorum :))). Bir de 144 hz ile 240hz arası çok fark ediyor mu. Başka bi konuda 60hz 144hz çok fark ediyor ama 144hz 240 çok fark etmiyor diye okumuştum. Siz ne dersiniz

Evet ama bütçe çıkmazsa va da alabilirsin
Sağolasın

bende omen var 240hz x25f piyasada 4-5 bine ips diye satılan monitörlerden iyi renk veriyo. Önemli olan kalitesi
Va mı seninkisi

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
Hocam şöyle dediğim gibi fps oyunlarına fena taktım belki de hikaye oynamadığım içindir bilemem ama fps oyunlarını hardcore oynarım. Ama profesyonel oyunculuk düşünmüyorum :))). Bir de 144 hz ile 240hz arası çok fark ediyor mu. Başka bi konuda 60hz 144hz çok fark ediyor ama 144hz 240 çok fark etmiyor diye okumuştum. Siz ne dersiniz

Sağolasın
Hocam ben 144 kullanıyorum hatrı sayılır bir süredir, gözüm alıştı. Daha önce internet kafede benq in bir modelini denemiştim, yanlış hatırlamıyorsam 240 veya 280hz idi, bence fark ediliyor. İlk defa faceit sunucusuna girdiğim zaman gibi hissetmiştim, oyun akıyordu :) Arkadaşın ekran 300hz mesela benim 144hz e bakıp bu niye kasıyor demişti :D Tabii 300 de 240 tan hatrı sayılır miktarda hızlı ancak derdimi anlatabilmişimdir umuyorum. Fark etmiyor diyenlere aldanıp sonra oyunda ya bu adam niye sürekli beni çıkar çıkmaz vuruyor dersen o muhtemelen yüksek hz oynuyordur :) (Smurfler de olabilir tabii güzel aim koyuyorlar pre atıyorlar yani lafım yok. Sen 280hz oynarken 60hz adam da gelip seni tokatlayabilir orası da artık kabiliyet meselesi :) )

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Hamza Arslan
Hocam ben 144 kullanıyorum hatrı sayılır bir süredir, gözüm alıştı. Daha önce internet kafede benq in bir modelini denemiştim, yanlış hatırlamıyorsam 240 veya 280hz idi, bence fark ediliyor. İlk defa faceit sunucusuna girdiğim zaman gibi hissetmiştim, oyun akıyordu :) Arkadaşın ekran 300hz mesela benim 144hz e bakıp bu niye kasıyor demişti :D Tabii 300 de 240 tan hatrı sayılır miktarda hızlı ancak derdimi anlatabilmişimdir umuyorum. Fark etmiyor diyenlere aldanıp sonra oyunda ya bu adam niye sürekli beni çıkar çıkmaz vuruyor dersen o muhtemelen yüksek hz oynuyordur :) (Smurfler de olabilir tabii güzel aim koyuyorlar pre atıyorlar yani lafım yok. Sen 280hz oynarken 60hz adam da gelip seni tokatlayabilir orası da artık kabiliyet meselesi :) )
Anladım hocam sağolun değerlendireceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,307
Üyeler
158,078
Son üye
geblo60
Top Bottom