Neler Yeni

3. Sıfır Ekranda Dalgalanma vs Olan Asus Rog Laptop

GHOST8967

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Mehmet Şahin
Microsoft sitesinden indirdim evet. Flasha kendim mi yazdım yoksa microsoft uygulamadı kendisi de otomatik yazıyor hangisiyle yaptım inanın hatırlamıyorum. Şu sorunla aralık ayından beri cebelleşiyorum
yazılımsal yada donanımsal olabilir
Biosu güncelleyiniz tekrardan düzgün format atınız driverları eksiksiz kurunuz eğer yazılımsal sorun varsa çözülecektir eğer çözülmezse o zaman donanımsal sorundur eğer donanımsal sorunsa asusun teknik birim kontrol eder yanlış bilmiyorsam ya ilk 14 gün yada ilk 1 ay içinde para iadesi yapıyorlar yada yeni ürün ile değişim yapıyorlar size hangisi uygunsa seçiminizi yaparsınız

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
yazılımsal yada donanımsal olabilir
Biosu güncelleyiniz tekrardan düzgün format atınız driverları eksiksiz kurunuz eğer yazılımsal sorun varsa çözülecektir eğer çözülmezse o zaman donanımsal sorundur eğer donanımsal sorunsa asusun teknik birim kontrol eder yanlış bilmiyorsam ya ilk 14 gün yada ilk 1 ay içinde para iadesi yapıyorlar yada yeni ürün ile değişim yapıyorlar size hangisi uygunsa seçiminizi yaparsınız
Bios güncel hocam Asus sitesine baktım güncel sürümün kodu ile laptoptaki sürüm kodu aynı. Şuan pc ye atılan 4. Format bu. Farklı senaryolar denedim. Asus sitesinden tüm driverları kurdum, my asus uygulamasından driver kurdum, armory create den güncelleme aldım vs vs. En son yaptığım formatta da sadece windows update ve ekran kartı işlemci driverları siteden indirip kurdum

GHOST8967

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Mehmet Şahin
Bios güncel hocam Asus sitesine baktım güncel sürümün kodu ile laptoptaki sürüm kodu aynı. Şuan pc ye atılan 4. Format bu. Farklı senaryolar denedim. Asus sitesinden tüm driverları kurdum, my asus uygulamasından driver kurdum, armory create den güncelleme aldım vs vs. En son yaptığım formatta da sadece windows update ve ekran kartı işlemci driverları siteden indirip kurdum
Şunu denermisiniz bios versiyonuz güncel mevcut bios versiyonuzun 1 yada 2 eski versiyonunu yükleyip deneyiniz

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Şunu denermisiniz bios versiyonuz güncel mevcut bios versiyonuzun 1 yada 2 eski versiyonunu yükleyip deneyiniz
O işlemi nasıl gerçekleştireceğimi bilmiyorum sabah bi araştırma yapıp deneyeceğim. Tv ye bağlama olayını da deneyeceğim. Daha hızlı haberleşmek adına sizin içinde uygunsa bana Instagramdan ulaşırsanız daha sağlıklı olur foruma her zaman giremeyebilirsiniz falan

GHOST8967

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Mehmet Şahin
O işlemi nasıl gerçekleştireceğimi bilmiyorum sabah bi araştırma yapıp deneyeceğim. Tv ye bağlama olayını da deneyeceğim. Daha hızlı haberleşmek adına sizin içinde uygunsa bana Instagramdan ulaşırsanız daha sağlıklı olur foruma her zaman giremeyebilirsiniz falan
tabii ki iletişime geçerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı sabahlar diliyorum

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu

Hayırlı sabahlar diliyorum
Teşekkürler size de. Rahatsızlık vermemek adına bir kaç saat sizde dinlenin sabah ilk iş deneyeceğim.

alisda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali AÇIKGÖZ
Sorunu zaten kimse çözemiyor ama anlamadığım 2 tane Acer laptop sonrası farklı işlemci farklı ekran kartı farklı marka her şeyi farklı olan 2 kat daha iyi bir laptopta da aynı sorun nasıl oluyo
Pilde çalıştırmayı denediniz mi belki prizde dalgalanma vardır

Birde ekran kartı olarak işlemciyi seçerek dener misiniz sorunun ekran kartında olup olmadığını anlamış oluruz

Son düzenleme:

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Pilde çalıştırmayı denediniz mi belki prizde dalgalanma vardır

Birde ekran kartı olarak işlemciyi seçerek dener misiniz sorunun ekran kartında olup olmadığını anlamış oluruz
Zaten genelde pilde kullanıyordum. Pilde veya değil fark etmiyordu. Ayrıca ekran kartı olarak işlemcide de kullandım sadece 4070i seçerek de kullandım sonuç aynı. Cihazı kargoya teslim ettim garantiye gönderdim. Sorunun ne olduğunu kimse çözemedi bir de Asus baksın. Donanımsal ise iade isteyip elimi kolumu laptop işinden çekicem.

alisda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali AÇIKGÖZ
Zaten genelde pilde kullanıyordum. Pilde veya değil fark etmiyordu. Ayrıca ekran kartı olarak işlemcide de kullandım sadece 4070i seçerek de kullandım sonuç aynı. Cihazı kargoya teslim ettim garantiye gönderdim. Sorunun ne olduğunu kimse çözemedi bir de Asus baksın. Donanımsal ise iade isteyip elimi kolumu laptop işinden çekicem.
En iyisi usta

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Gürkan Doğan
Instagram
@gurkan.dogan.61
Steam
Galosix4161
Twitter
dogangurkan6141
Discord
gurkan.dogan.61
2 Acer laptopda sorun yaşamamdan sonra Asus Rog aldım ve bunda da aynı sorunla karşılaştım. Ekranda olan dalgalanma git gel ne derseniz diyin şu sorunu çözemedim kimse çözemiyor. 3 4 aydır ömrümü yedi şu sorun. Abdullah reise ulaşamıyorum. Acer teknik desteği sorunu çözemedi. Asus rog da paketleyip onu da garantiye göndereceğim. Sorun videosu örneği. Benzer sorunla ilgili çok fazla video var elimde.

@HmzaY @Emsal evet reisler bütçeyi arttırdık her şeyi yaptık Asus dedik Rog dedik ama şu sorun peşimi bırakmadı.
Bende benzerini yaşıyorum lenovo loq 15aph8 modeliyle bazen oluyor bazen olmuyor bende full ekran bembeyaz olup milisaniye içinde gidiyor yani keyfi bozuyor biraz ama uğraşmıyorum çünkü dediğim gibi her bilgisayarı açmamda yaşamıyorum yaşadığım zaman da 30 dk da bir falan oluyor sanki ben bi sekme açıp kapatıyorum gibi

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Bende benzerini yaşıyorum lenovo loq 15aph8 modeliyle bazen oluyor bazen olmuyor bende full ekran bembeyaz olup milisaniye içinde gidiyor yani keyfi bozuyor biraz ama uğraşmıyorum çünkü dediğim gibi her bilgisayarı açmamda yaşamıyorum yaşadığım zaman da 30 dk da bir falan oluyor sanki ben bi sekme açıp kapatıyorum gibi
3 laptopta aynı problem olması biraz garip. Başka marka aldım Asus dedim kalite dedim bunda da oldu. Sorunun ne olduğunu çözebilen kimse yok. Bazen çok nadir olurken bazen de sürekli oluyor. Çok belli olmayacak şekilde oluyor bazen sapıtıyor. Elimde farklı farklı videolar var bir kaç sayfa öncesinde var izlerseniz anlarsınız

Umarım iade onayı verirler masaüstü geçip kafamı ağrıtmayacam bir daha

alisda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali AÇIKGÖZ
3 laptopta aynı problem olması biraz garip. Başka marka aldım Asus dedim kalite dedim bunda da oldu. Sorunun ne olduğunu çözebilen kimse yok. Bazen çok nadir olurken bazen de sürekli oluyor. Çok belli olmayacak şekilde oluyor bazen sapıtıyor. Elimde farklı farklı videolar var bir kaç sayfa öncesinde var izlerseniz anlarsınız

Umarım iade onayı verirler masaüstü geçip kafamı ağrıtmayacam bir daha
Masaüstü alırsanda düzgün bi PSU Al birde akım korumalı priz kullan ne olur ne olmaz

Top Bottom