Neler Yeni

40 k bütçe ile motosiklet önerisi

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
Bütçe
40000
Herkese merhaba
Benim bir konuda yardıma ihtiyacım var. Motorsiklet almak istiyorum ama bütçem çok kısıtlı 40 bin ₺ ye kadar çıkabiliyorum daha fazla çıkamıyorum. Bir kaç model motorsiklet buldum ama karar veremedim eski model 50-60 bin kmde japon almak mı daha iyi (2004 cbf 250 gibi) yoksa yeni model düşük km çin almak mı ( mondial 125 drift gibi) hem şehir içi hem şehir dışı kullanabilmem gerekiyor iş yerim şehir dışında 50 km kadar uzak git gel 100 km yapabilmem lazım bir kaç kişiye sordum kimisi yeni model iyidir teknolojik en azından Enjeksiyon vs var diyorlar kimisi de eski japon yeni çinden sağlamdır diyor çok kararsızım yardım edebilirseniz sevinirim ( daha önce bajaj ns 150 sürmüşlüğüm var) A2 ehliyetim var
bulduğum motorlar
honda cbf 250 (2004) 64 bin km
mondial 125 drift l cbs 0 km 2023
mondial 125 valture 1 (2021 ) 8.5 bin km
RKS Titanic 150-S (2018) 15 bin km
başka önerilere açığım.

senceralp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Sencer Yücel
2 seçeneğin var görünüyor. 0 ayarında veya 0 çin malı motosiklet, ya da bırakın öleyim diyen bir japon.. zor tercih, çin malı motor kullanmış biri olaraktan bu bütçede fiyat performans olarak iyi iş yaptıklarını söyleyebilirim. Fakat ilk 10.000-20.000 KM'den sonra uçurumdan aşağı atasın gelecektir. Parça sorunları da cabası.. Kolaylıklar dilerim bu konuda, tekerine taş değmesin.

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 seçeneğin var görünüyor. 0 ayarında veya 0 çin malı motosiklet, ya da bırakın öleyim diyen bir japon.. zor tercih, çin malı motor kullanmış biri olaraktan bu bütçede fiyat performans olarak iyi iş yaptıklarını söyleyebilirim. Fakat ilk 10.000-20.000 KM'den sonra uçurumdan aşağı atasın gelecektir. Parça sorunları da cabası.. Kolaylıklar dilerim bu konuda, tekerine taş değmesin.
teşekkürler honda cbf için çoğu kişi bu km ler normal daha gider çok arıza açan model değil diyorlar ama modelleri çok eski çin kısmında ya 0 almam lazım ki kronik sıkıntı ve parça tedarik sorunları var 10-20 bin km ler de de evet elimde kalmasından korkuyorum. daha once kullanan bilen tecrübe eden birileri varsa çok iyi olur.

senceralp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Sencer Yücel
teşekkürler honda cbf için çoğu kişi bu km ler normal daha gider çok arıza açan model değil diyorlar ama modelleri çok eski çin kısmında ya 0 almam lazım ki kronik sıkıntı ve parça tedarik sorunları var 10-20 bin km ler de de evet elimde kalmasından korkuyorum. daha once kullanan bilen tecrübe eden birileri varsa çok iyi olur.
Elimde Arora Yebere ve Mondial Xtreme Max200i modeli var. Sırasıyla 40.000 ve 3200km'deler. Mondial'in kronik sıkıntısı oldukça fazla ve parça sorunu bulunuyor, yetkili servisin parçaları çinden getirtmesi 2 ayı bulabiliyor. Sinyal kapağı dahi bulamıyorum. Arora'dan ise oldukça memnunum, yıllardır mekanik ciddi bir arıza yaratmadı bana, oldukça başarılılar açıkçası. Yıllarca kullandım şimdi çalışanlarımızdan birisi kullanıyor, defalarca düşüp kırdılar motoru hala düz gidebiliyor :D. performans olarak düşüşü var şu anda ama kullanım kaynaklı tamamen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde Arora Yebere ve Mondial Xtreme Max200i modeli var. Sırasıyla 40.000 ve 3200km'deler. Mondial'in kronik sıkıntısı oldukça fazla ve parça sorunu bulunuyor, yetkili servisin parçaları çinden getirtmesi 2 ayı bulabiliyor. Sinyal kapağı dahi bulamıyorum. Arora'dan ise oldukça memnunum, yıllardır mekanik ciddi bir arıza yaratmadı bana, oldukça başarılılar açıkçası. Yıllarca kullandım şimdi çalışanlarımızdan birisi kullanıyor, defalarca düşüp kırdılar motoru hala düz gidebiliyor :D. performans olarak düşüşü var şu anda ama kullanım kaynaklı tamamen.
Ayrıca asıl motorum olarak da Daelim Daystar 250 kullanıyorum, profil fotoğrafımda görünen motosiklet. Piyasası bütçenizin çok üzerinde bu modelin fakat kore üretimi araçların hepsinin parça kalitesi mükemmele yakın. Fiyat biraz tuzlu bazı parçaları bulması da zor fakat başka modellerden uydurulabiliyor ve motordan aşırı derecede memnunum. Japon isteğimi bastırıyor resmen.

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş

Ayrıca asıl motorum olarak da Daelim Daystar 250 kullanıyorum, profil fotoğrafımda görünen motosiklet. Piyasası bütçenizin çok üzerinde bu modelin fakat kore üretimi araçların hepsinin parça kalitesi mükemmele yakın. Fiyat biraz tuzlu bazı parçaları bulması da zor fakat başka modellerden uydurulabiliyor ve motordan aşırı derecede memnunum. Japon isteğimi bastırıyor resmen.
mondial den direkt vazgeçtim herkes parça tedariği yok ve kronik arıza çok diyor sanırım eski kasa japondan yana tercihlerde buluncam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,186
İsim
Murat Orhan
Honda cbf arıza vermez çünkü arıza verecek bir yanı yok motorun her şey çocuk oyuncağı gibi. Led sinyal ön arka far led karbüratör düz motor yani motor bloğu kaliteli diye uzun ömürlü sadece. YBRlerde aynı sekilde.

RKS Titanic 150-s i güncel olarak kullanıyorum çok kaliteli bir motor benelli motor bloklu son rksdir öneririm.
CBF çocuk oyuncağı gibidir git dersin gider dur dersin durur az yakar ama o kadar yani.

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
Honda cbf arıza vermez çünkü arıza verecek bir yanı yok motorun her şey çocuk oyuncağı gibi. Led sinyal ön arka far led karbüratör düz motor yani motor bloğu kaliteli diye uzun ömürlü sadece. YBRlerde aynı sekilde.

RKS Titanic 150-s i güncel olarak kullanıyorum çok kaliteli bir motor benelli motor bloklu son rksdir öneririm.
CBF çocuk oyuncağı gibidir git dersin gider dur dersin durur az yakar ama o kadar yani.
cbf 250 yi motorcu bir arkadaşım ile görmeye gittik krank vuruyor dedi tam olarak nedir ne degildir bilemedim o yüzden beklemeye aldım onu giderilir mi bana ne kadar masraf açar acaba
2018 model 15 bin km de RKS titanik 150-s var sizin toplama yazınızı okudum çok başarılı buldum çok hoşuma gitti sizce 2018 titanik 150-s 15 bin km de alınır mı fiyat (38.000 TL)
yada siz hangisini tercih edersiniz
RKS Titanik 150-S (15 bin km 2018 model )
Honda CBF 250 ( 50 bin km 2005 model ) (2004 64 bin km olan satıldı)

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,186
İsim
Murat Orhan
cbf 250 yi motorcu bir arkadaşım ile görmeye gittik krank vuruyor dedi tam olarak nedir ne degildir bilemedim o yüzden beklemeye aldım onu giderilir mi bana ne kadar masraf açar acaba
2018 model 15 bin km de RKS titanik 150-s var sizin toplama yazınızı okudum çok başarılı buldum çok hoşuma gitti sizce 2018 titanik 150-s 15 bin km de alınır mı fiyat (38.000 TL)
yada siz hangisini tercih edersiniz
RKS Titanik 150-S (15 bin km 2018 model )
Honda CBF 250 ( 50 bin km 2005 model ) (2004 64 bin km olan satıldı)
38 bin TL biraz fazla 150s için 28 30 bine temizini yine bulursun.

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
38 bin TL biraz fazla 150s için 28 30 bine temizini yine bulursun.
bakınmaya devam ediyim
peki honda konusunda fikrin nedir ?
Honda CBF 250 ( 50 bin km 2005 / 39 bin TL / yeni motor yapılmış ama krank vuruyor diye tahmin ediliyor ) 47 de motor yapılmış 3 bin km olmuş toplam 50 bin km de

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,186
İsim
Murat Orhan
bakınmaya devam ediyim
peki honda konusunda fikrin nedir ?
40 bine cbf alınabilir ama cbf çok manüel bir motor her şey eskidir. A noktasından b noktasına gidersin hızlı değildir az yakar az masraf çıkarır ucuzdur vs

Rks daha donanımlıdır dijital göstere , led arka stop balansor italyan motor bloğu çok gösterişlidir az yakar hızlanması ve gidişi çok iyidir iki kisi düz yolda 138 gidebiliyor

Senin motordan beklentin ne tam olarak

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
40 bine cbf alınabilir ama cbf çok manüel bir motor her şey eskidir. A noktasından b noktasına gidersin hızlı değildir az yakar az masraf çıkarır ucuzdur vs

Rks daha donanımlıdır dijital göstere , led arka stop balansor italyan motor bloğu çok gösterişlidir az yakar hızlanması ve gidişi çok iyidir iki kisi düz yolda 138 gidebiliyor

Senin motordan beklentin ne tam olarak
1. hem şehir içi hem uzun yol gidebilmek
2. satarken zorluk çıkartmaması kolay satabileyim ve değeri çok fazla dusmesin çünkü 1 yıl kadar binip sonrasında kredi çekip daha guncel ve yuksek cc motora gecmek istiyorum ( suan kredim var bitmesini bekliyorum son 1 yılı kaldı)
3. cok fazla masraf çıkartmaması

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,186
İsim
Murat Orhan
1. hem şehir içi hem uzun yol gidebilmek
2. satarken zorluk çıkartmaması kolay satabileyim ve değeri çok fazla dusmesin çünkü 1 yıl kadar binip sonrasında kredi çekip daha guncel ve yuksek cc motora gecmek istiyorum ( suan kredim var bitmesini bekliyorum son 1 yılı kaldı)
3. cok fazla masraf çıkartmaması
Cbf bulursanız olur, rks 150s yine tercih edebilirsiniz, sifir tnt202 40 45 TL idi sanırım ona bakılabilir. Onun dışında benelli bakın 2. El

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
Cbf bulursanız olur, rks 150s yine tercih edebilirsiniz, sifir tnt202 40 45 TL idi sanırım ona bakılabilir. Onun dışında benelli bakın 2. El
şuan Honda CBF 250 ( 50 bin km 2005 / 39 bin TL / yeni motor yapılmış ama krank vuruyor diye tahmin ediliyor ) 47 de motor yapılmış 3 bin km olmuş toplam 50 bin km de şu şekilde olanı buldum
rks bana en yakın olanı 38 bin TL 15 bin KM de 2018 model
sifir tnt202 58 bin TL

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
903,060
Üyeler
140,138
Son üye
MuratFiliz