Neler Yeni

Çözüldü✓ 500w psu R5 3600 RX 6600XT ye yeter mi ?

dbdie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Taner Yılmaz
Merhabalar, yeni ekran kartı almayı düşünüyorum. Şuan sistemimde 500W 80+ bronze güç kaynağı mevcut ve güç kaynağına şu anda para veremiyorum. Şu an kullandığım güç kaynağım bu sisteme yeterli olur mu ?

Sapphire RX 6600XT Nitro
Ryzen 5 3600
16 GB 2666 Mhz Ram
120 GB SSD
Asus Prime B350M-A Anakart

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
psu hangi marka ve 12v kanalından maksimum kaç w veriyor orasıda önemli

dbdie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Taner Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cooler Master B500 V2 psu var. Ayrıca bir kaç forumda Ryzen 5 3600 ile RX 6600 XT'nin darboğaz yaptığı ile ilgili şeyler okudum. İnternette ikisinin birlikte kullanıldığı testlere baktığımda gayet iyi sonuçlar veriyor ve şu anda işlemci değiştirme gibi bir lüksüm de yok. Bu konuda herhangi bir sorun yaşar mıyım ? Ufak tefek fps kayıpları çokta önemli değil benim için.

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Caner
Cooler Master B500 V2 psu var. Ayrıca bir kaç forumda Ryzen 5 3600 ile RX 6600 XT'nin darboğaz yaptığı ile ilgili şeyler okudum. İnternette ikisinin birlikte kullanıldığı testlere baktığımda gayet iyi sonuçlar veriyor ve şu anda işlemci değiştirme gibi bir lüksüm de yok. Bu konuda herhangi bir sorun yaşar mıyım ? Ufak tefek fps kayıpları çokta önemli değil benim için.
500w sana rahat yeterli olur, islemci darboğaz konusuna gelirsek hikayeli oyunlarda(rdr2, ac vallhala, control, cyberpunk) darboğaza uğramadan full performans oynarsın ama farcry6, pubg, gta5 tarzı oyunlarda %5-10 arasında darboğaz alabilirsin bu değerler oyunda gözüne batmaz. Sorun olucak tek sey sana fsr, rsr açınca fps artmıyor, artsa bile çok az artıyor darboğaz yüzünden. Bide ekran kartını tam potensiyelde kullanmak icin bütün oyunları en yüksek ayarları oynamak zorunda kalıyorsun 1080p ile.
Anakartin pcie 3.0 desteklediği için bazı oyunlarda fps droplar yani low fps 0.1 değerlerin baya aşşağıyı görebiliyor, 150fps ile oynarken birden 40-50 fpslere anlık olarak düşebiliyor bu yüzden bu biraz sorun yaşatabilir sana bazı oyunlarda.

Son düzenleme:

dbdie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Taner Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
500w sana rahat yeterli olur, islemci darboğaz konusuna gelirsek hikayeli oyunlarda(rdr2, ac vallhala, control, cyberpunk) darboğaza uğramadan full performans oynarsın ama farcry6, PUBG, gta5 tarzı oyunlarda %5-10 arasında darboğaz alabilirsin bu değerler oyunda gözüne batmaz. Sorun olucak tek sey sana fsr, rsr açınca fps artmıyor, artsa bile çok az artıyor darboğaz yüzünden. Bide bütün oyunları en yüksek ayarları oynamak zorunda kalıyorsun 1080p ile.
Anakartin pcie 3.0 desteklediği için bazı oyunlarda fps droplar yani low fps 0.1 değerlerin baya aşşağıyı görebiliyor, 150fps ile oynarken birden 40-50 fpslere anlık olarak düşebiliyor bu yüzden bu biraz sorun yaşatabilir sana bazı oyunlarda.
Çok teşekkürler bilgi için. Yaklaşık 5 senedir 1050 ti kullanıyorum artık değiştirme zamanının geldiğini düşündüm ve alabileceğim en iyi kartı almak istedim. 6600XT yi aldım çok abartı bir sorun yaşamadığım sürece bu şekilde kullanacağım belki seneye işlemciyi yükseltebilirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,263
Üyeler
157,220
Son üye
1koy3al3ünüde5let
Top Bottom