Neler Yeni

.

Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Adem
Bir kaç yerde yazdım bilgisi olan paylaşırsa sevinirim
Beyler abim böbrek yetmezliği son evre hastası nakil olması şart şu anlık diyalizle idare ediyor.
Akrabalar vermiyor kanları uyduğu halde, bizde yakın arkadaşlarından olur mu diye düşünüyoruz bilgisi olan var mı? Etik kurula gidiyor 4. Derecden akrabası olmadığı zaman diye biliyoruz. doktor -organ naklini yapan doktor- kan ve doku uyumu olsa bile etik kurulda reddedilir diyor. Önceden böyle bir durum yaşayan var mı? Ya da onaylanan yardımcı olursanız sevinirim.
Gecmis olsun kral umarim cozersin problemini

The Batman

80+ Silver
Öncelikle Allah kolaylık versin doktor öyle demisse bizim yapabileceğimiz bir şey yok ama haberlerde falan dünyanın öbür ucundan dönor çıkıyordu şimdi organ verme olayında ben kimseye bir şey diyemiyorum...

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
kanun geldimişti eskiden akraba dışı veremiyor böbrek ama sorun olmaz. burası türkiye sen böbrek verecek birini bul gerisi halledilir bir akrabanın kimliğiyle giriş yapıp işlemleri halledersiniz.
ek not:
evlenip böbrek verilebilir tabi veren kişi para ister o ayrı mesele

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle Allah kolaylık versin doktor öyle demisse bizim yapabileceğimiz bir şey yok ama haberlerde falan dünyanın öbür ucundan dönor çıkıyordu şimdi organ verme olayında ben kimseye bir şey diyemiyorum...
Tr de yapılmıyor genellikle akrabalık bağları olmayan kişilere ama İran da yapılıyormuş bununla ilgili bir bilginiz var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanun geldimişti eskiden akraba dışı veremiyor böbrek ama sorun olmaz. burası türkiye sen böbrek verecek birini bul gerisi halledilir bir akrabanın kimliğiyle giriş yapıp işlemleri halledersiniz
Yasadışı olmamasını istiyoruz

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
Tr de yapılmıyor genellikle akrabalık bağları olmayan kişilere ama İran da yapılıyormuş bununla ilgili bir bilginiz var mı?

Yasadışı olmamasını istiyoruz
saçma bir yasa millet aç kalınca böbrek satacağını bilen şahsiyetler koydu yasayı milleti aç bıraktılar size ne benim böbreğimden ister satarım ister kullanırım sonuçta benim böbreğim. etik bir olay sadece şahsi bir yasa engelliyor bence ciğnemekte sorun yok. dinende organ nakli yapılabilir açıp fetvalara bakabilirsin
hem hayat kurtulur hem de para kazanılır böbrek satışı yasal olmalı

miraqa99

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Mirağa
saçma bir yasa millet aç kalınca böbrek satacağını bilen şahsiyetler koydu yasayı milleti aç bıraktılar size ne benim böbreğimden ister satarım ister kullanırım sonuçta benim böbreğim. etik bir olay sadece şahsi bir yasa engelliyor bence ciğnemekte sorun yok. dinende organ nakli yapılabilir açıp fetvalara bakabilirsin
doktor o yasayı ciğnerse hayatı kayar

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
hocam geçmiş olsun öncelikle. bildiğim kadarıyla ülkemizde "gönüllülük esasıyla" istediğiniz kişiye organ bağışlayamıyorsunuz. ticaretin önüne geçmek için böyle olduğunu düşünüyorum.
bir akrabanın kimliğiyle giriş yapıp işlemleri halledersiniz.
böyle şeylere ise bulaşmanızı tavsiye etmem. zaten aklı başında hiçbir hastane ve doktor böyle bir şeyi kabul etmez. üsye muayenesi değil bu, organ nakli.

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
doktor o yasayı ciğnerse hayatı kayar
doktora bir şey olmaz.doktara söylemene dahi gerek yok sadece uyumlu mu? bakıracaksın en son kimlikle kaydolacaksın başkasının kimliğini kullandığın için para cezası verirler hapis verselerde 5 yıl altı para cezasına cevrilir

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
hem hayat kurtulur hem de para kazanılır böbrek satışı yasal olmalı
yasa saçmadır veya değildir ancak siz istiyorsunuz diye bunu bir hastanede yaptıramazsınız. o yüzden insanlara saçma sapan akıllar vermeyi bırakın.

doktora bir şey olmaz. başkasının kimliğini kullandığın için para cezası verirler hapis verselerde 5 yıl altı para cezasına cevrilir
sizin uzmanlık neydi? doktor musunuz yoksa hukukla mı uğraşıyorsunuz?
ayrıca yanlış bilgiden raporladım sizi. umarım forumdan uzaklaştırılırsınız.

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
yasa saçmadır veya değildir ancak siz istiyorsunuz diye bunu bir hastanede yaptıramazsınız. o yüzden insanlara saçma sapan akıllar vermeyi bırakın.

sizin uzmanlık neydi? doktor musunuz yoksa hukukla mı uğraşıyorsunuz?
ikisiylede uğraşamam ben suçlu olanı oynuyorum :D
akrabaları böbrek vermeyi kabul etmeyince adam ölsün mü bunu mu istiyorsun ?

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
ikisiylede uğraşamam ben suçlu olanı oynuyorum :D
akrabaları böbrek vermeyi kabul etmeyince adam ölsün mü bunu mu istiyorsun ?
bilmiyorsan konuşma lütfen. olmayacak şeyleri de söyleme. insanları da ümitlendirme. ülkemizde dediğin şey yasadışı. o yüzden boş konuşma. aklı başında ve iyi bir cerrah zaten bu işe girmez. evet diyaliz zor ve sancılı bir safa ama güzel sonuçları da var. Allah arkadaşın abisine uzun ömürler versin. siz de tez zamanda forumdan yasaklanın.

hayır şey kısmı trajik yani "akrabanın kimliğiyle giriş yap" cidden insanların duygularıyla oynuyorsunuz azıcık utanmanız olsun bari

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
928,001
Üyeler
145,086
Son üye
KemalistYusuF