Neler Yeni

6 ay Spor salonuna gitsem boyum uzarmı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hünkar
Arkadaşlar 14 yaşındayım 3 ay sonra 15 olucam boyun 1.61 , boyunun uzamasını istiyorum. Bu yüzden spor salonuna gitmeyi düşünüyorum. 6 ay spor salonuna gitsem , barfiks , bisiklet gibi aletlere binmeyi düşünüyorum. Sağlıklı beslenip spor yaparsam boyun uzarmı

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,466
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Arkadaşlar 14 yaşındayım 3 ay sonra 15 olucam boyun 1.61 , boyunun uzamasını istiyorum. Bu yüzden spor salonuna gitmeyi düşünüyorum. 6 ay spor salonuna gitsem , barfiks , bisiklet gibi aletlere binmeyi düşünüyorum. Sağlıklı beslenip spor yaparsam boyun uzarmı
Boyun böyle uzamaz, tamamen genetiğine bağlı bir şey. 4-5 yıl daha boyunun uzama ihtimali var.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Yapacağın antrenmanlara göre tabii ki uzar. Ama şöyle bişe var kimisi 6 ayda 30 cm uzar kimisi 5 cm

• Beğen
Reaksiyonlar: Just

Zaquare

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Mert
Genetik benmde yaş 15 boy 1.60 falan 6 yıl spora gittim hiç bir işe yaramadı

JumboG4rid3s

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
ömer faruk
İlgilendiği Kategoriler
ZORT
17 yaşımdayım 16 yaşımda 1.65 cm idim 17 yaşıma kadar 1 senede 1.80 cm oldum genetiğe bağlı çoğunlukla

xMUK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Cüneyt Fırat AKGÜN
Boy uzaması büyük çoğunlukta genetiktir spor yapmanın tabi ki bir miktar katkısı olur ama inanılmaz şekilde etkilemez sen spora gene de git. Gitme amacın boy uzatma değil de sağlık için düzenli bir yaşam için hem de spora yatkınlığını çoğaltım yaşamına sokman için. Sporun her zaman olumlu etkileri olur buda hayat kaliteni arttırmana yardımcı olur.
Bu arada dipnot olarak yaşın daha çok küçük bu yaşlarda bilinçsiz şekilde ağırlık kaldırma sana katkıdan çok zarar verir büyümeni kötü şekilde etkiler. Daha çok yüzme basketbol veya jimnastik tarzı sporlar sana daha yararlı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Aydın
yaşın daha küçük.
17 18 olduğunda illa uzamış olursun.(tabi genlere bak)

Absnthe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yasin Atasoy
Kardeşim beni dinle.
Ben kücükken okulun en kısa Ögrencisiydim..
Kendimi basketbola verdim.. 4 sene takıldım. Şuan 184'üm.
En hizli yol. Sürekli Ziplicaksin. Fitnes ile boy uzamaz. Agirlik kaldirdikca uzaman uzar.
Basketbol oyna Sürekli zipla Akişina birak degişiklik göreceksin.

Umut0526

80+ Silver
Barfix uzatabilir ama bisiklet sürmenin boy uzatacağını pek sanmıyorum. Voleybola veya basketbola gidebilirsin boy uzatmak istiyorsan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ağırlık kaldırınca boyun uzamaz bu arada

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hünkar
Kardeşim beni dinle.
Ben kücükken okulun en kısa Ögrencisiydim..
Kendimi basketbola verdim.. 4 sene takıldım. Şuan 184'üm.
En hizli yol. Sürekli Ziplicaksin. Fitnes ile boy uzamaz. Agirlik kaldirdikca uzaman uzar.
Basketbol oyna Sürekli zipla Akişina birak degişiklik göreceksin.
Fitness yapmıyacam zaten barfiks ve bisiklet fena binicem irada bazı boy uzatan hareketler yapıcam bu kadar. Bunu demek istedim aslında

Top Bottom