Neler Yeni

6800xt 650 Watt Yeter mi ?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,916
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Güncelleme: ARKADAŞLAR BIOS AYARLARINI SIFIRLADIM VE TEKRAR TESTE SOKTUM HICBIR SEKILDE 3DMARK GPU TESTLERINDE GORUNTU KESILMEDI.

BIOSU SIFIRLAMADAN ONCEKI YAPILAN AYARLAR ŞUNLAR.

XMP1 ACIK 3000 MHZ CL15
RESIZEBAR AKTIF
10700K -85 UNDERVOLT

XMP1 - ACIK VE KAPALI DENEDIM ATMADI.

10700K UNDERVOLT ILE ALAKASI YOK CUNKU KART AMD SISTEMDE 7500F VE 750WATT PSU ILE DENENINCE YINE GORUNTU VERMEYI KESTI. (DENENEN SISTEMDE RESIZEBAR AKTIFTI)

ARKADASLAR RESIZEBAR AKTIF IKEN TESTE GIRINCE GORUNTU VERMEYI KESIYOR. SIZCE NEDEN BOYLE YAPIYOR ???
Sürücü ile alakalı olabilir. İki sistemde de aynı sürücüyü mü yüklemiştin?

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım | Yazılım
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
Sürücü ile alakalı olabilir. İki sistemde de aynı sürücüyü mü yüklemiştin?
Hayır hocam sürücüden değil. Resizebar aktif olunca test bitmeden kapanıyor Resize bar ve ıslemcıye yapılan UV işlemini kapattım şuan test ediyorum.

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
Arkadaslar sorunun kesin nedeni Ekran kartı arızası. Resizebar kapaliyken daha az görüntü kesme durumu oluyor ancak yine çözülmedi. Ekran kartı değişecek.

HydraaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa Çınar
amd almakla hata yapmışsın yeni dertler açmışsın başına hayırlı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaslar sorunun kesin nedeni Ekran kartı arızası. Resizebar kapaliyken daha az görüntü kesme durumu oluyor ancak yine çözülmedi. Ekran kartı değişecek.
o kart yaşasa bile oyun içerisinde muhtemelen texture hataları felan yaşayacaktın sat nvidia al

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
amd almakla hata yapmışsın yeni dertler açmışsın başına hayırlı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

o kart yaşasa bile oyun içerisinde muhtemelen texture hataları felan yaşayacaktın sat nvidia al
Hocam kartı tedarikçimden Gıgabyte Gamıng X Trio 6800XT ile değişikliğe gönderdim zaten. Ayrıca AMD tarafında suana kadar sıkıntı yaşadığım tek sorun driverları ile alakalıydı. AMD'nin yazılımı 3.parti birçok uygulamadan örn: Xboxgame bar , gamedvr , oyun içi kaydedici vs. programlardan etkilendiği için Fps drop shutter sorunları oldu o sorunlarıda bu uygulamaları kapatarak çözdüm. 6700XT nıtro+ kullanıyordum monıtor 2k olunca FPS konusunda sıkıntı yoktu ancak Fps düştüğü için titremelerden hoslanmadıgım için kartı sattım. Birdahaki sefere Nvidia'dan şaşmamayı öğrenmiş oldum şimdi burada konusanlar olacaktır ancak gerçekten Nvidia bambaşka bir dunya. Kartı al tak kullan hıc sorun yok en buyuk sorunu oyuna gücü yetmezse yenısını alıyorsun bitti. Drivermış oymuş buymuş ugrastırmıyor.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,497
İsim
uwu
Hocam kartı tedarikçimden Gıgabyte Gamıng X Trio 6800XT ile değişikliğe gönderdim zaten. Ayrıca AMD tarafında suana kadar sıkıntı yaşadığım tek sorun driverları ile alakalıydı. AMD'nin yazılımı 3.parti birçok uygulamadan örn: Xboxgame bar , gamedvr , oyun içi kaydedici vs. programlardan etkilendiği için Fps drop shutter sorunları oldu o sorunlarıda bu uygulamaları kapatarak çözdüm. 6700XT nıtro+ kullanıyordum monıtor 2k olunca FPS konusunda sıkıntı yoktu ancak Fps düştüğü için titremelerden hoslanmadıgım için kartı sattım. Birdahaki sefere Nvidia'dan şaşmamayı öğrenmiş oldum şimdi burada konusanlar olacaktır ancak gerçekten Nvidia bambaşka bir dunya. Kartı al tak kullan hıc sorun yok en buyuk sorunu oyuna gücü yetmezse yenısını alıyorsun bitti. Drivermış oymuş buymuş ugrastırmıyor.
hocam bütçe çok iyiyse en son ki rtx ..90/ti yi alacaksın amd nin avantajı rtx 3070ti gibi bir kartı alıp vram yüzünden sorun yaşamaktansa rx 6800xt alıp 16gb ile vramı sömüren oyunlarda bile rahatça kullanmak

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
hocam bütçe çok iyiyse en son ki rtx ..90/ti yi alacaksın amd nin avantajı rtx 3070ti gibi bir kartı alıp vram yüzünden sorun yaşamaktansa rx 6800xt alıp 16gb ile vramı sömüren oyunlarda bile rahatça kullanmak
Valla tercihim 6800xt oldu. XFX modelını verıp Gıgabyte gamıng xtrio modelını aldım. Bahsi geçen sorun diğer ekran kartından kaynaklanıyordu.

Top Bottom