Neler Yeni

7500 liram var, ps5 mi almalıyım yoksa pc’mi toplamalıyım?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

unicornkafasi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Emirhan Keskin
Ps5 stoklara girince 7500 lira civarı oluyor ama zaten ben hâlâ daha paramı biriktirmeye de devam ediyorum. Sizce ps5 mi mantıklı yoksa PC toplamak mı? Eğer PC toplarsam monitörde dahil olmak zorunda çünkü monitörüm yok ayrıca halihazırda bir gaming laptopum da bulunmakta. Sizce hangisi mantıklı?
Ps 5 knk 7.5 k ya artık cok bişi toplanmıyor malesef al cayını kahveni otur hikaye oyunun basına tadından yenmez.

YiğitAysul

80+ Silver
Ps5 stoklara girince 7500 lira civarı oluyor ama zaten ben hâlâ daha paramı biriktirmeye de devam ediyorum. Sizce ps5 mi mantıklı yoksa PC toplamak mı? Eğer PC toplarsam monitörde dahil olmak zorunda çünkü monitörüm yok ayrıca halihazırda bir gaming laptopum da bulunmakta. Sizce hangisi mantıklı?
PS5 bence işini gorucek PC varsa konsol daha iyi olur bence

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,221
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Laptopunuzun özellikleri nedir?

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,221
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
ryzen 7 3750h işlemci
Rx 5500m ekran kartı
16 gb 2400 MHZ RAM
512 gb nvme ssd
Eğer fiyatlar normal fiyatlara düşerse rtx keyfini yaşamak için o fiyatlara rtx 3060 veya olursa ti modelinden bi pc dizilebilir.
Playstation oyunlarının seviyor ve ps oyunlarina verecek paranız varsa PlayStation da öneririm

Techno08

80+ Gold
Eğer fiyatlar normal fiyatlara düşerse rtx keyfini yaşamak için o fiyatlara rtx 3060 veya olursa ti modelinden bi pc dizilebilir.
Playstation oyunlarının seviyor ve ps oyunlarina verecek paranız varsa PlayStation da öneririm

hocam dolar 9’a dayandığı için sanmıyorum artık düzeleceğini de ps5’in gpu’su rtx 3080 gücünde diye duymuştum.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,221
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
hocam dolar 9’a dayandığı için sanmıyorum artık düzeleceğini de ps5’in gpu’su rtx 3080 gücünde diye duymuştum.
Bi umut fiyatlar düşerse diye söylemiştim.
Laptobu güncel oyunlar için yeterli ps5 oyunlarini alacak parasi varsa alabilir bence

Forumuye

80+ Bronze
RTX 3060 gücünde PS5 GPUsu. Elindeki laptop iyi bence PS5 tercih et.

RTX 3080in gücü 29.77 TFLOPmuş bu arada. Hiçbir konsol yaklaşamaz bile bu güce şuan. Tabi hiçbir konsol 25K olan RTX 3080 fiyatına da yaklaşamaz o ayrı 😂

Erda Yıldırım

80+ Gold
Xbox alınır gibi.

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
PC'den PS5'e geçen biri olarak zihnini açacağım daha net karar vericeksin.

6900XT'li bir PC'den geçiş yaptım üstüne para arttı 4K 144Hz ekran ve Switch aldım . 20 bin liralık kasa düşün Playstation 5'ten 2 tane düşün yani ... sana hemen karşılaştırayım .

20 Binlik kasa'dan sonra 7500lük konsola geçerken değişen şeyler :

- Oyunlarım artık çok daha hızlı açıldı
- 4K'da çok sağlam optimizeye sahip RTXli oyunlar oynadım
- Hiçbir işlemci ram gpu haberlerini takip etmiyorum. Ne çıkarsa çıksın elimdeki konsolun yenisi çıkana kadar idare edecek.
- PC'de görmediğim kalitede müthiş exclusiveler oynuyorum.
- Oturduğum yerden oyunu açıyorum. Arkaplanda açılan saçma sapan uygulamalar yok.
- Tek bir launcher kullanıyorum o da PSN
- 2.el al sat oyun alıyorum , P1 P2 kardeşlik mevzularına giriyorum veya oyun kiralıyorum çok büyük kar ediyorum.
- Her ay 3 beleş oyun elde ediyorum ...
- Monitörü 300 hz olanın üstünlüğü yok , herkes eşit grafik eşit çözünürlük eşit optimize kısacası herkes eşit şartta olduğundan içim rahat
- Hile yok ...

baya sayabilirim elim yoruldu. Biri desin ki Switch + PS5 + 4K ekranını alalım 6900XT kasanı geri verelim desinler asla kabul etmem yemin bile edebilirim.

Konsol cidden insanı gençleştirir , PC yaşlandırır aga . Durumun çok iyiyse bilemem ama ben yaşlandım PC hayatımda

Techno08

80+ Gold
PC'den PS5'e geçen biri olarak zihnini açacağım daha net karar vericeksin.

6900XT'li bir PC'den geçiş yaptım üstüne para arttı 4K 144Hz ekran ve Switch aldım . 20 bin liralık kasa düşün Playstation 5'ten 2 tane düşün yani ... sana hemen karşılaştırayım .

20 Binlik kasa'dan sonra 7500lük konsola geçerken değişen şeyler :

- Oyunlarım artık çok daha hızlı açıldı
- 4K'da çok sağlam optimizeye sahip RTXli oyunlar oynadım
- Hiçbir işlemci ram gpu haberlerini takip etmiyorum. Ne çıkarsa çıksın elimdeki konsolun yenisi çıkana kadar idare edecek.
- PC'de görmediğim kalitede müthiş exclusiveler oynuyorum.
- Oturduğum yerden oyunu açıyorum. Arkaplanda açılan saçma sapan uygulamalar yok.
- Tek bir launcher kullanıyorum o da PSN
- 2.el al sat oyun alıyorum , P1 P2 kardeşlik mevzularına giriyorum veya oyun kiralıyorum çok büyük kar ediyorum.
- Her ay 3 beleş oyun elde ediyorum ...
- Monitörü 300 hz olanın üstünlüğü yok , herkes eşit grafik eşit çözünürlük eşit optimize kısacası herkes eşit şartta olduğundan içim rahat
- Hile yok ...

baya sayabilirim elim yoruldu. Biri desin ki Switch + PS5 + 4K ekranını alalım 6900XT kasanı geri verelim desinler asla kabul etmem yemin bile edebilirim.

Konsol cidden insanı gençleştirir , PC yaşlandırır aga . Durumun çok iyiyse bilemem ama ben yaşlandım PC hayatımda

teşekkürler öncelikle. Bende ps5’i özel oyunlar için almayı düşünüyorum god of war ve uncharted serisi dışında güzel başka hangi oyunlar var acaba?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,528
Üyeler
156,511
Son üye
Cisseko
Top Bottom