Neler Yeni

7900xtx mi 4070 mi ?

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes Samet Saruhan
Bütçe
90000
Merhabalar arkadaşlar hazir sistem bakiyorum da 7900xtx 7800x3d 80k ama ayni rakip tarafta 4080 110k yani 7900xtx alinir mi 4070 veya 4070 ti mi alayim napayim amd ekran karti cok sorun yaratir mi

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,263
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Benim sana tavsiyem sırtını ne yap et 4080'e yasla.

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes Samet Saruhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
:rofl:
amd rx 7xxx serisine ai cekirdegi koydu aslinda, nvidia nin tensor cekirdekleri gibi kisaca. fakat simdilik kullanmiyor bunlari. ileride kullanacagini dusunuyorum, bosuna degil herhalde. bu yuzden amd kartlari ocu olarak gormuyorum fakat kullanım amacına ve kartın ne kadar uzun sure kullanılacagına gore degısır.

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Umut
İleride amdden bir şey cikmaz mi diyorsun aradaki fiyat farkina değer mi diye düşünüyorum da
Yaklaşık 6 yıldır AMD kullanıyorum, önyargılarını kırabilirsin. Ama tabiiki bilinçli ol almayı düşünüyorsan, Nvidia'daki gibi bir RT veya oyun-dışı teknoloji bekleme. Ana odağın oyunsa alabilirsin.

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes Samet Saruhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
amd rx 7xxx serisine ai cekirdegi koydu aslinda, nvidia nin tensor cekirdekleri gibi kisaca. fakat simdilik kullanmiyor bunlari. ileride kullanacagini dusunuyorum, bosuna degil herhalde. bu yuzden amd kartlari ocu olarak gormuyorum fakat kullanım amacına ve kartın ne kadar uzun sure kullanılacagına gore degısır.
Yani ben oyun icin kullanacagim sadece fpslerimin yuksek olmasini seviyorum. Yani aldigimda muhtemelen 3 4 sene sonra degistiririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaklaşık 6 yıldır AMD kullanıyorum, önyargılarını kırabilirsin. Ama tabiiki bilinçli ol almayı düşünüyorsan, Nvidia'daki gibi bir RT veya oyun-dışı teknoloji bekleme. Ana odağın oyunsa alabilirsin.
Ben sadece oyun oynuyorum kankam video render falan yok bende

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Umut
Uzun ömürlülük konusunda 5 yıl kullandığım RX580'le gönlümü aldılar benim.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,263
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
İleride amdden bir şey cikmaz mi diyorsun aradaki fiyat farkina değer mi diye düşünüyorum da
Şöyle ifade edeyim düşüncelerimi. 4080 ve 7900xtx bugün itibari fiyat olarak aynı oyun performansı olarak aynı. Nvidia aldığınız zaman üstüne AMD'de olmayan bir sürü şey alıyorsun Vram hariç ki o Vram de bence size yeter. Vram yetmediği gün zaten satar ne bileyim 5080 falan alırsınız. Bu bütçede AMD almayın yazılımdan mahrum kalmayın.

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Umut
Yani ben oyun icin kullanacagim sadece fpslerimin yuksek olmasini seviyorum. Yani aldigimda muhtemelen 3 4 sene sonra degistiririm

Amacın FPS ise AMD seni üzmez knk buyur al geç eğer fıyat/performans daha uygunsa, ki genelde öyle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
:rofl:

7900xtx al o zaman, aradaki kas gucu farki cok ciddi seviyede. zaten dedigim gibi yapay zeka cekirdekleri de var, ileride akibeti ne olur bilemiyorum ama en azindan var :D

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes Samet Saruhan
Şöyle ifade edeyim düşüncelerimi. 4080 ve 7900xtx bugün itibari fiyat olarak aynı oyun performansı olarak aynı. Nvidia aldığınız zaman üstüne AMD'de olmayan bir sürü şey alıyorsun Vram hariç ki o Vram de bence size yeter. Vram yetmediği gün zaten satar ne bileyim 5080 falan alırsınız. Bu bütçede AMD almayın yazılımdan mahrum kalmayın.
Bende ondan zaten korkuyorum yazilim olarak cok iyi ama fsr 3.0 frame generation geldi diye biliyorum diger yandan dlss 3 var bilemedim yani cok kararsizim

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Umut
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,964