Neler Yeni

90 Derece işlemci normal mi?

Froncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hüseyin Demir
Bütçe
700
İşlemcim Ryzen 5 5500, Fifa 23 oynarken 87-88'den aşağı inmiyor sıcaklığı. 90 dereceyi gördüm şimdi ve korkmaya başladım. Normal mi? Stok soğutucu kullanıyorum. Kasaya ek fan vs. ekledim fakat düzelmedi

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,510
İsim
Emre siyah
normal değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

termal macun değiştirip tekrar dene

fanın düzgün takıldığına emin misin?
stok soğutucuysa hazır sistemdir heralde ya kendi kurmuş da olabilir 90 derece normal değil
5600 olsa tamam da 5500 de zor
veya fanı 10 yıl temizlememen lazım

Froncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hüseyin Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha öncede mi bu haldeydi

1 Yıldır böyle mi
evet bu şekilde. 1 yıldır almadığım mavi ekran kalmadı. Bu sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bilgisayar çok ısınınca mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. İtopyaya 2-3 mail attım 2 haftadır cevap yok. Mükemmel bir müşteri hizmetleri var gerçekten.

Denzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Deniz
İşlemcim Ryzen 5 5500, Fifa 23 oynarken 87-88'den aşağı inmiyor sıcaklığı. 90 dereceyi gördüm şimdi ve korkmaya başladım. Normal mi? Stok soğutucu kullanıyorum. Kasaya ek fan vs. ekledim fakat düzelmedi
Normal değil. Fanı sök belki yanlış takılmıştır. Sökmüşken birde termal macun yenile.

Bünyamina

80+ Gold
stok soğutucuysa hazır sistemdir heralde ya kendi kurmuş da olabilir 90 derece normal değil
5600 olsa tamam da 5500 de zor
veya fanı 10 yıl temizlememen lazım
normal değil

termal macun değiştirip tekrar dene
Stok soğutucuyla bu işlemciler bu havalarda bu derecelere sıçması gayet normal ya güzel bir kule tipi fan alacak ya da sıvı soğutma başka çözümü yok bilgilenmiş olursunuz . Lütfen konu hakkında bilgi sahibi olup deneyimleyip araştırmalar yaparak yorum yapalım ki doğru bilgi öğrenilmiş olunsun .

Froncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hüseyin Demir
Normal değil. Fanı sök belki yanlış takılmıştır. Sökmüşken birde termal macun yenile.
Bu işlerden pek anlamıyorum termal macunu yenilemektense acaba Snowman t6 ultra gibi bir soğutucu alsam nasıl bir etkisi olur? Yanında termal macunda geliyormuş. Benim kendi termal macunum yok maalesef

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
evet bu şekilde. 1 yıldır almadığım mavi ekran kalmadı. Bu sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bilgisayar çok ısınınca mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. İtopyaya 2-3 mail attım 2 haftadır cevap yok. Mükemmel bir müşteri hizmetleri var gerçekten.
Keşke 1 yıl önce sorsaydınız. 1 Yıl bu şartlarda kullanmak geri dönülemeyecek hasarlara yol açmış olabilir.

Stok soğutucuyla bu işlemciler bu havalarda bu derecelere sıçması gayet normal ya güzel bir kule tipi fan alacak ya da sıvı soğutma başka çözümü yok bilgilenmiş olursunuz .
hocam 5500 stok soğutucuyla stabil çalışıyor diye biliyorum
ama 5600 stokla ***ıyor

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
Stok soğutucuyla bu işlemciler bu havalarda bu derecelere sıçması gayet normal ya güzel bir kule tipi fan alacak ya da sıvı soğutma başka çözümü yok bilgilenmiş olursunuz . Lütfen konu hakkında bilgi sahibi olup deneyimleyip araştırmalar yaparak yorum yapalım ki doğru bilgi öğrenilmiş olunsun .
5500 + stok için bu ısılar normal mi ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,148
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom