Neler Yeni

90 K YA TOPLADIĞIM BİLGİSAYAR NASIL OLMUŞ?

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Kadir
merhaba şuan kendime masaüstü sistem istiyorum ve hepsiburada'dan böyle bir sistem topladım nasıl olmuş eksik bir şey var mı yada uyumsuz bir şey ve hazır sistem bakmıyorum genelde hazır sıstemler x670 anakart olmuyor(= aşağıya sistemin fotosunu bıraktım
ryzen 7 bak

Erncmdn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Eren CAMADAN
Anakartta B750 AM5 Wifi ile değişim olabilir. Ayrıca bu sistem için de 16 gb ram de çok düşük kalmış. 32 olmalı bana kalırsa. Ekran kartı iyi fakat nvidiacı olduğum için nvidia daha iyi olur bana kalırsa.
zaten 32 gb ram var azıcık arkayı okursanız anlarsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

4070'den başlayın, oradan devam edin. Kasa değişir, ucuz olabilir, soğutucu hava soğutma alın, 105 watt hiçbirşey değil, o işlemci için sıvıya gerek yok. 150 Watt üstüne ancak. İşlemci upgrade'i kolaydır, ilerde olur. Amazon.com.tr'de 2 TB Samsung SSD fiyatları uygun, oraya bir göz gezdirin, fazla gelirse 1 TB de kafidir 990 Pro düşünün. 2x16 iyidir, 2x16 daha yada 2 veya 4 katı eklenebilir. Monitör 4K ise ucu bucağı görünmüyor. 1080 veya 1440 satır bir monitör seçin. Höparlörü olması iyidir, en az 2 HDMI yada 2 Display port ile 3'ten aşşağı girişe razı olmayın. Adaptive sync yani hem nVidia hemde AMD için opsiyonu olsun, 120 Hz üzeri yeterli. Toshiba isim değiştirip Kioxia adını seçti, belli değil, bir anda ortada bırakabilir. 10 TB Toshiba HDD vardı, 1 senedir firmware için planned yazıyordu, anca 24 Nisan'da yeni çıkarabildi. Destek kötü.
monitör full hd 1080p ve dediğiniz gibi bir sistem oluşturup yazacağım teşekkürler <3

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,399
İsim
uwu
merhaba şuan kendime masaüstü sistem istiyorum ve hepsiburada'dan böyle bir sistem topladım nasıl olmuş eksik bir şey var mı yada uyumsuz bir şey ve hazır sistem bakmıyorum genelde hazır sıstemler x670 anakart olmuyor(= aşağıya sistemin fotosunu bıraktım
sana mükemmel bir sistem toplayıp linkleri atarım yada hazır kasa atarım şuan ders yapıyorum ama asla alma bunu bildiğin kazıklanmak oluyor ve o g3 monitör berbat ghostingden miyop olursun

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
916
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Hocam ilk olarak tamamen fiyatlara göre hiç uygun seçilmemiş, arkadaşlar dile getirmiş zaten. Beyaz sistem istemek tabii ki para sizin istek sizin lakin güçten çok büyük kayıp demek. Burada herkes birbirinin parasına alabileceğin en iyi ürün için yardım etmesi üzerine burada. O sisteme 1080p de dehşet darboğaz yersin, minimum 2k monitör alman gerekiyor. Buna ek olarak da @-Mehmet- attığı sistem gayet iyi. Kalan 12 k civarına istediğiniz özelleştirmeyi ekleyebilirsiniz. 150w kazanmak için 12k boşa gitmesi bana mantıklı gelmiyor

Erncmdn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Eren CAMADAN
4070'den başlayın, oradan devam edin. Kasa değişir, ucuz olabilir, soğutucu hava soğutma alın, 105 watt hiçbirşey değil, o işlemci için sıvıya gerek yok. 150 Watt üstüne ancak. İşlemci upgrade'i kolaydır, ilerde olur. Amazon.com.tr'de 2 TB Samsung SSD fiyatları uygun, oraya bir göz gezdirin, fazla gelirse 1 TB de kafidir 990 Pro düşünün. 2x16 iyidir, 2x16 daha yada 2 veya 4 katı eklenebilir. Monitör 4K ise ucu bucağı görünmüyor. 1080 veya 1440 satır bir monitör seçin. Höparlörü olması iyidir, en az 2 HDMI yada 2 Display port ile 3'ten aşşağı girişe razı olmayın. Adaptive sync yani hem nVidia hemde AMD için opsiyonu olsun, 120 Hz üzeri yeterli. Toshiba isim değiştirip Kioxia adını seçti, belli değil, bir anda ortada bırakabilir. 10 TB Toshiba HDD vardı, 1 senedir firmware için planned yazıyordu, anca 24 Nisan'da yeni çıkarabildi. Destek kötü.
bu kasa nasıl hepsiburada.com/dragos-north-1x-fan-usb-3-0-type-c-atx-mid-tower-panoramik-temperli-cam-gaming-bilgisayar-kasasi-beyaz-p-hbcv00005kpkhr

hazır sisteme sıcak bakıyorsanız bütçenizde bu 4080 super sistemi önerebilirim. Giriş seviye x670 anakart bulunmakta. Bütçeniz göre daha üst bir modele yükseltebilirsiniz.
bu sistemi özelleştirdim görünüşü olarak bir fikrim yok ama böyle sistem güzel gözüküyor özelleştirme yaptım ama sizde görünürmü bilmiyorum Rock 7A-RTX 4080S
Hocam ilk olarak tamamen fiyatlara göre hiç uygun seçilmemiş, arkadaşlar dile getirmiş zaten. Beyaz sistem istemek tabii ki para sizin istek sizin lakin güçten çok büyük kayıp demek. Burada herkes birbirinin parasına alabileceğin en iyi ürün için yardım etmesi üzerine burada. O sisteme 1080p de dehşet darboğaz yersin, minimum 2k monitör alman gerekiyor. Buna ek olarak da @-Mehmet- attığı sistem gayet iyi. Kalan 12 k civarına istediğiniz özelleştirmeyi ekleyebilirsiniz. 150w kazanmak için 12k boşa gitmesi bana mantıklı gelmiyor

Son düzenleme:

Kamira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yağız
Mizah konusudur umarım.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,385
İsim
Mehmet Aslan
bu kasa nasıl hepsiburada.com/dragos-north-1x-fan-usb-3-0-type-c-atx-mid-tower-panoramik-temperli-cam-gaming-bilgisayar-kasasi-beyaz-p-hbcv00005kpkhr
marka çok kötü bir marka ama bu modelin kalitesini bilmiyorum incelemelere bakmak lazım. Ekranlı versiyonu vardı yanlış hatırlamıyorsam o model bi düşünülebilir. Hyte markası var ama fiyatı baya tuzlu, android ekranlı modeli falan var. Ben muhtemelen asusun atacağım modelini düşünürdüm.

asus olan 👉 https://www.gamemar.com/asus-tuf-ga...sb-mini-atx-kasa-pmu11493?ref=akakce&v=1.10.2

Hyte ın ürünleri👉 https://www.gaming.gen.tr/kategori/bilgisayar-bilesenleri/kasa/?marka=hyte

rangerpd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Alperen Atılgan
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Her şeyi geçtim monitörleri görünce gümledim olduğum yerde🤣

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Mehmet Ali Aladağ
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı, ekran kartı, işlemci, vb.
Discord
mehmetali#2407
ANAKART NİYE ÇOK PAHALI 1 2. Sİ MADEM 90 BİN LİRALIK BÜTÇE DE 7900GRE ALIYORSUN O FİYATA 7900XT VEYA RTX 4070 Tİ SUPER TOPLANIR. 3. SÜ NEDEN MONİTÖRLERİN BİRİSİ 165 HZ DİĞERİ 240 HZ??? SAÇMA SAPAM BİR SİSTEM OLMUŞ

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
İbrahim Toglu
Knk 1080p cidden biraz komik olmuş 90k için. HB'den alma şartı yoksa hem muadilleri daha ucuza ve bu sistemden çok daha iyisi toplanır.
Kingston Technology Kingston Fury Renegade Beyaz RGB 16GB 6400MT/s CL32 DDR5 DIMM | Kızılötesi Senkronizasyon | Fury CTRL Yazılımı | Hızaşırtma | Intel XMP 3.0 | Tek Modül | KF564C32RWA-16 https://amzn.eu/d/bevIPRV
Bu sistem senin alacağından kat kat daha iyi. Fiyat toplamına bakmadım ama 90k'dan daha ucuza geliyor gibi.
Link atmadığım parçaları beyaz zevkine göre ayarlayabilirsin.Attığım monitör incelemesi olmayan yeni bir model.Kullanılan panel hakkında bir bilgi yok ama 2024 model 180hz'lerdendir diye umuyorum. Full beyaz istedin diye önerdim yoksa ben olsam siyah ve daha iyi bir şey alırdım.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,123
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hazır sistem olarak Gamegaraj daki 4080 süper li sistem üzerinde oynama yapıp alırdım ben olsam

Top Bottom