Neler Yeni

Abdullah Bey'in videoda yaptığı M.2 slot hatası

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
YouTube'da takılırken karşıma Abdullah Bey'in "Detaylı Bilgisayar Toplama Rehberi 1 - Üst Seviye Oyun Bilgisayarı" adlı videosu çıktı, boşken izleyeyim dedim. 17. dakikaya geldiğimde ise Abdullah Bey SSD'yi normalde takması gereken yere takmıyordu. Detaylı olarak anlatayım. TUF X470-PLUS GAMING model anakartta 2 adet M.2 slotu bulunmakta. Bunların ilki 22110 desteğine sahip M.2_1 slotu ve PCIe 3.0 x4 hızında çalışıyor, diğer slot ise 2280 desteğine sahip M.2_2 slotu ve PCIe 3.0 x2 hızında çalışıyor. Bilmeyenler için söyleyeyim x4 yerine x2 modunda çalışması takılacak cihazın maksimum 2000 MB/s bant genişliğine sahip olması demek. Yani videoda takılan XPG SX8200 PRO (3500 MB/s okuma, 2300 MB/s yazma) SSD'sinden sadece 2000 MB/s hız alınıyor. Bunu paylaşmamın sebebi kesinlikle ama kesinlikle Abdullah Bey'in yaptığı yanlışla dalga geçmek değildir, kaldı ki benden daha bilgili biriyle neden bilgisizlik hakkında dalga geçeyim? Bunu paylaşmamın amacı sadece dikkatimi çekmesidir.
Videonun linki (Zamanlı):
asdsa.png

dsa.png

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
YouTube'da takılırken karşıma Abdullah Bey'in "Detaylı Bilgisayar Toplama Rehberi 1 - Üst Seviye Oyun Bilgisayarı" adlı videosu karşıma çıktı, boşken izleyeyim dedim. 17. dakikaya geldiğimde ise Abdullah Bey SSD'yi normalde takması gereken yere takmıyordu. Detaylı olarak anlatayım. TUF X470-PLUS GAMING model anakartta 2 adet M.2 slotu bulunmakta. Bunların ilki 22110 desteğine sahip M.2_1 slotu ve PCIe 3.0 x4 hızında çalışıyor, diğer slot ise 2280 desteğine sahip M.2_2 slotu ve PCIe 3.0 x2 hızında çalışıyor. Bilmeyenler için söyleyeyim x4 yerine x2 modunda çalışması takılacak cihazın maksimum 2000 MB/s bant genişliğine sahip olması demek. Yani videoda takılan XPG SX8200 PRO (3500 MB/s okuma, 2300 MB/s yazma) SSD'sinden sadece 2000 MB/s hız alınıyor. Bunu paylaşmamın sebebi kesinlikle ama kesinlikle Abdullah Bey'in yaptığı yanlışla dalga geçmek değildir, kaldı ki benden daha bilgili biriyle neden bilgisizlik hakkında dalga geçeyim? Bunu paylaşmamın amacı sadece dikkatimi çekmesidir.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
@Abdullah Hacıgül

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Bende daha bugün izledim.

MrMurat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,142
İsim
Murat Çeler
YouTube'da takılırken karşıma Abdullah Bey'in "Detaylı Bilgisayar Toplama Rehberi 1 - Üst Seviye Oyun Bilgisayarı" adlı videosu karşıma çıktı, boşken izleyeyim dedim. 17. dakikaya geldiğimde ise Abdullah Bey SSD'yi normalde takması gereken yere takmıyordu. Detaylı olarak anlatayım. TUF X470-PLUS GAMING model anakartta 2 adet M.2 slotu bulunmakta. Bunların ilki 22110 desteğine sahip M.2_1 slotu ve PCIe 3.0 x4 hızında çalışıyor, diğer slot ise 2280 desteğine sahip M.2_2 slotu ve PCIe 3.0 x2 hızında çalışıyor. Bilmeyenler için söyleyeyim x4 yerine x2 modunda çalışması takılacak cihazın maksimum 2000 MB/s bant genişliğine sahip olması demek. Yani videoda takılan XPG SX8200 PRO (3500 MB/s okuma, 2300 MB/s yazma) SSD'sinden sadece 2000 MB/s hız alınıyor. Bunu paylaşmamın sebebi kesinlikle ama kesinlikle Abdullah Bey'in yaptığı yanlışla dalga geçmek değildir, kaldı ki benden daha bilgili biriyle neden bilgisizlik hakkında dalga geçeyim? Bunu paylaşmamın amacı sadece dikkatimi çekmesidir.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Forumda senin gibi bilgili daha doğrusu doğru bilgi veren arkadaşlar oldukça sorun yaşayan veya sistemle ilgi soran soran arkadaşlar doğru adresteler hocam

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran Kartının ısısı Nvme'e vurmaması için değil mi?
Bana mantıklı gelmiyor. Çünkü kendim de TUF B450-PRO GAMING anakarta sahibim ve kullandığım M.2 SSD ekran kartının üstünde kalıyor, yani herhangi bir ısı durumu olmuyor. Kaldı ki ısınması sadece 2000 MB/s veri aktarmasından daha iyidir bence, ısınsa bile 2000 MB/s üstüne çıkabilir.

YusufB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yusuf Balaban
Steam
1073371417
YouTube'da takılırken karşıma Abdullah Bey'in "Detaylı Bilgisayar Toplama Rehberi 1 - Üst Seviye Oyun Bilgisayarı" adlı videosu çıktı, boşken izleyeyim dedim. 17. dakikaya geldiğimde ise Abdullah Bey SSD'yi normalde takması gereken yere takmıyordu. Detaylı olarak anlatayım. TUF X470-PLUS GAMING model anakartta 2 adet M.2 slotu bulunmakta. Bunların ilki 22110 desteğine sahip M.2_1 slotu ve PCIe 3.0 x4 hızında çalışıyor, diğer slot ise 2280 desteğine sahip M.2_2 slotu ve PCIe 3.0 x2 hızında çalışıyor. Bilmeyenler için söyleyeyim x4 yerine x2 modunda çalışması takılacak cihazın maksimum 2000 MB/s bant genişliğine sahip olması demek. Yani videoda takılan XPG SX8200 PRO (3500 MB/s okuma, 2300 MB/s yazma) SSD'sinden sadece 2000 MB/s hız alınıyor. Bunu paylaşmamın sebebi kesinlikle ama kesinlikle Abdullah Bey'in yaptığı yanlışla dalga geçmek değildir, kaldı ki benden daha bilgili biriyle neden bilgisizlik hakkında dalga geçeyim? Bunu paylaşmamın amacı sadece dikkatimi çekmesidir.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
sen adamsın <3

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
@Abdullah Hacıgül video çekiyorken gözünden kaçmıştır bence. Fark etmeden yapılan küçük bir hatadır ama ne diyeceğini (nasıl ssvunucağını gibi gibi) gerçekten merak ettim. Gerçi çoktan unutmuştur videoyu vs. ama olsun.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
@Abdullah Hacıgül video çekiyorken gözünden kaçmıştır bence. Fark etmeden yapılan küçük bir hatadır ama ne diyeceğini gerçekten merak ettim. Gerçi çoktan unutmuştur videoyu vs. ama olsun.
Ben de öyle düşünüyorum. İnsanlık hâli, herkes yapabilir böyle bir şeyi, ama bu konuyu okuyanlar artık böyle bir sorun yaşamayacaklar :D.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan
Bunu görünce ulan bizde videoyu izlemiş miyiz diye kendime sormuyor değilim :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
907,325
Üyeler
140,809
Son üye
freaqzer