Neler Yeni

İnceleme AJAZZ AK680 ÖN İNCELEME

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,505
İsim
Ümit Can
Sizce red switch mi brown switch mi?
Biraz kişisel bir soru brown rede göre daha tok bir sese sahip ancak yumuşaklık olarak red daha yumuşak bir switch İkisinin de karşılaştırmasını ses testini izleyip kendine göre karar vermen daha doğru olur.
Ben bundan önce GP Orge red kullanıyordum ancak Brown daha çok beni tatmin etti sesi yüzünden. Bir başkasına göre bu durum tam tersi olabilir.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,780
İsim
kilan embappe
Sizce red switch mi brown switch mi?
Red tercih ederdim, Brown switch baya sessiz bence. Red daha güzel. Tokluk ses güzelliği dersen benzerler ama Red ile daha kolay yazı yazarsin oyunda Brown daha iyi hissettirir ama yazı yazması zor olur.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,505
İsim
Ümit Can
Red tercih ederdim, Brown switch baya sessiz bence. Red daha güzel. Tokluk ses güzelliği dersen benzerler ama Red ile daha kolay yazı yazarsin oyunda Brown daha iyi hissettirir ama yazı yazması zor olur.
Aksine bana brown daha sesli ve yazı yazması daha güzel geldi. Sanırım çokça kişisel bişey bu switch işi..

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,780
İsim
kilan embappe
Aksine bana brown daha sesli ve yazı yazması daha güzel geldi. Sanırım çokça kişisel bişey bu switch işi..
Brown da basma daha yumuşak olduğundan yazı yazmasi daha zor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Kerem Polat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji yardım, bilgisayar teknik sorunlar vb.
Instagram
polattkrm
Steam
⛧ ~ Orincc
Discord
Kero#2926
Herkese Selamlar bugün Aliexpress'ten aldığım AJAZZ marka AK680 model Hot Swap Brown Switch
klavyenin ön incelemesini yazıp sizlere aktarmaya çalışacağım

Alıntıyı görüntüle

ÜRÜN İÇERİĞİ ;
1 ADET KULLANIM KLAVUZU
1 ADET KLAVYE
1 ADET 160CM UZUNLUĞUNDA TYPE-C KABLO
2 ADET MEKANİK ANAHTAR
1 ADET KEYCAP SÖKME APARATI
1 ADET SWITCH SÖKME APARATI

ÜRÜN HOT SWAP BİR KLAVYEDİR
NEDİR HOTSWAP? ; Klavyede Switch'lerin lehimsiz olduğu üç adet pinle mekanizmaya bağlantılı
olduğu anlamına geliyor. İstediğiniz gibi kolayca çıkarıp değiştirebiliyorsunuz. İlerde çift basma veya basmama gibi sorunlarla karşılaştığınızda
switch sökme aparatı sayesinde switchlerinizi kolaylıkla değiştirip kullanmaya devam edebiliyorsunuz

ÜRÜN 2 ADET RENK VE 2 ADET SWITCH SEÇENEĞİ İLE KARŞIMIZA ÇIKMAKTA
-Kırmızı Beyaz ve Mor Beyaz olarak 2 adet renk seçeneği
-Red ve Brown olmak üzere de 2 adet switch seçeneği ile dilediğinizi satın alabilirsiniz.

YAY SESİ ; Enter tuşunun üstündeki (TR klavyede , ve ; tuşu) tuşta çok ufak bir yay sesi aldım ancak kulaklığı taktığınızda
herhangi bir ses müzik açık olmasa dahi bu yay sesi duyulmuyor. Ben Brown switch modelini tercih ettim siz Red modelini de alabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

(+) AVANTAJLARI ;
-%65'lik bir klavye olması sebebiyle küçük bir masaya veya dar bir alana sahip olanlar için biçilmiş kaftan
-19 Farklı Renk modu bulunuyor
-Yazım Esnasında el terletmesi gibi problemler yaşamadım.
-Ürünün RGB'sinde kullanılan ledler oldukça yüksek ışığa sahip
-Çıkarılabilen bir Type-C kablo ile bağlantısını sağlamakta kabloda oluşabilecek sorunlarda herhangi bir Type-C kablo ile tekrar bağlantı sağlayabilirsiniz.
-Klavyenin arkasındaki skratezler oldukça sağlam ve masaya yapışıyor oyun oynarken kayma gibi problemler yok
-Ürün elime toplamda 11 Günde geldi Aliexpress'ten gönderilen bir ürün için çok hızlı bir kargolama işlemi oldu
-Full Anti-Ghosting'e sahip
-Driver mevcut.
-Hot Swap özelliği.
-Keycapler oldukça güzel duruyor ve farklı bir tasarıma sahip sizi sıkmıyor.

(-) DEZAVANTAJLARI ;
-Küçük bir Enter Tuşuna sahip. Büyük Enter'a alışanlar için sorun teşkil edebilir
-Klavye yandan bakınca eğimli durmasına rağmen bir destek çentiği yok
-Aliexpress'teki uzun kargolama süreci
-Yurtdışı üretimi bir klavye olduğu için maalesef ki Türkçe karakterler klavyenin üstünde yer almıyor.
-Ürün ABS Plastik ne kadar Dezavantaj olur bilemedim o yüzden buraya ekliyorum.
-Büyük klavye kullanıyorsanız Küçük bir klavye olduğundan alışma süreci olabilir.

Ekstradan Reklama girer mi bilmiyorum ancak klavyeyi daha detaylı incelediğim bir youtube videosu da çektim
aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ister buradan ister Youtube'dan
isterseniz de özelden sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım.

Hocam merhaba, bu tarz klavyelere türkçe tuş takımı eklemek için (ör: ç, ş, i, gibi) tuş takımını nereden bulabilirim?

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,505
İsim
Ümit Can
Hocam merhaba, bu tarz klavyelere türkçe tuş takımı eklemek için (ör: ç, ş, i, gibi) tuş takımını nereden bulabilirim?
Daha önce bu tarz bir alışverişim olmadı maalesef net olarak bilmiyorum hangisi uyar nereden alabilirsiniz vs. ancak illa ki forumda yardımcı olacak daha önce bu tarz bir alışveriş yapmış biri çıkar

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
ismet karagücük
Keycapslerin hemen altındaki beyaz vidalı plakadan bahsediyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vallahi bende tam anlamadım hocam @Revainer hocam bi baksanıza siz daha iyi anlarsınız

PC'den denediniz mi olması lazım hiç böyle bi sorun yaşamadım.

Aliexpress'den Ücretsiz gönderim olan herhangi bir ilandan ürünü alın. Zaten satın al dediğinizde karşınıza +Vergi ile fiyatı çıkıyor. Ürünü teslim alırken herhangi bir ek ücret çıkmaz.

Ben 840TL'ye aldım 727TL'ye böyle bir klavye için çok çok iyi fiyat klavye ihtiyacınız yoksa dahi alın kenarda köşede dursun yedek bir klavye olarak.

Ürün tam bu haldeyken bi tekrardan sökmeyi dener misiniz. Abdullah abi farklı bir klavye incelemesinde switchleri sökerken çok zorlanmıştı muhtemelen çok kolay çıkabilen bişey değil o switchler. Ayrıca çıkmasa kutunun içinden neden 2 tane Switch çıksın bi ilginç
klavyem geldi şu an ondan yazıyorum hatta senin bahsettiğin yay sorununu falan ben duymadım çok rahat klavye bu arada red switch almıştım ben membran eski internet kafe klavyesinden buna geçtim resmen gençleştim resmen bu kadar mı fark eder durumu oldu minik biraz alışmak zzaman alır ama güzel yani genel olarak tek anlamadığım nokta hocam bu fn+ yön tuşlarından sağ sol ne işe yarıyor onu çözemedim hızını mı ayarlıyor dedim o da değil bilemedim ama genel olarak güzel klavye yani bana 680e geldi bu numpede alışınca + falan sayıalrı yazmak zor oluyor ama güzel yani genel olarak😂

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,505
İsim
Ümit Can
klavyem geldi şu an ondan yazıyorum hatta senin bahsettiğin yay sorununu falan ben duymadım çok rahat klavye bu arada red switch almıştım ben membran eski internet kafe klavyesinden buna geçtim resmen gençleştim resmen bu kadar mı fark eder durumu oldu minik biraz alışmak zzaman alır ama güzel yani genel olarak tek anlamadığım nokta hocam bu fn+ yön tuşlarından sağ sol ne işe yarıyor onu çözemedim hızını mı ayarlıyor dedim o da değil bilemedim ama genel olarak güzel klavye yani bana 680e geldi bu numpede alışınca + falan sayıalrı yazmak zor oluyor ama güzel yani genel olarak😂
Hayırlı olsun bro yay sesi zaten dediğim gibi ben ufaktan bir yay sesi aldım kulaklıkta çok belli bile olmuyor.
Üzerinde kelepir switchler var çokta kaliteli bir switch değil Drinkey diye bir marka ancak 600 küsür TL yani 18 Dolar olduğunu varsayarsak gene de fena değil ürün nasıl olsa HotSwap ileride alacağın kaliteli bir switch ile upgradeleyerek çok daha kaliteli bir deneyim sunar.

FN+ Yön tuşlarını sen diyince denedim ve kullandığım ışık modunda (Streamer diye geçiyor ortadan sağa ve sola açılan bir ışık modu kullanıyorum) Sağa basınca aynı kalmaya devam ederken sol ok tuşuna basınca Sağ soldan ortaya doğru gelmeye başladı. Sanırım 19 Farklı ışık modunun bir çoğunu ayriyetten kendi içerisinde farklı farklı kombinlemişler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
ismet karagücük
Hayırlı olsun bro yay sesi zaten dediğim gibi ben ufaktan bir yay sesi aldım kulaklıkta çok belli bile olmuyor.
Üzerinde kelepir switchler var çokta kaliteli bir switch değil Drinkey diye bir marka ancak 600 küsür TL yani 18 Dolar olduğunu varsayarsak gene de fena değil ürün nasıl olsa HotSwap ileride alacağın kaliteli bir switch ile upgradeleyerek çok daha kaliteli bir deneyim sunar.

FN+ Yön tuşlarını sen diyince denedim ve kullandığım ışık modunda (Streamer diye geçiyor ortadan sağa ve sola açılan bir ışık modu kullanıyorum) Sağa basınca aynı kalmaya devam ederken sol ok tuşuna basınca Sağ soldan ortaya doğru gelmeye başladı. Sanırım 19 Farklı ışık modunun bir çoğunu ayriyetten kendi içerisinde farklı farklı kombinlemişler.
Gün ışığı ya gece deneyeceğim kankam

bu klavyenin sanırım driveri yok herhalde

Son düzenleme:
Top Bottom