Neler Yeni

Çözüldü✓ Akvaryum kasada fanlar hangi yön olmalı

LoserIl

80+ Silver
Nzxt h9 flow gibi akvaryum kasaya fan takarken sağ ve alt taraf içeriye hava alıcak, üst ve sol taraf havayı atacak şekilde yapılmalı diye biliyorum. Ama fanlar reverse ve forward olarak ikiye ayrılıyor. Akvaryum kasa olduğu için fanların güzel görünümlü kısmı öne bakacak şekilde olması için hangilerini reverse hangilerini düz almalıyım anlayamadım.
Sağ taraftaki 3lü ve alttaki üçlü reverse
Üstteki ve soldaki düz mü olmalı (üstteki sıvı soğutma için olacak)

swocth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emin
Görünüş için sağ tarafı dışarı doğru yapıyorlar ama bu sefer alttan gelen hava sıcak parçalara ulaşmadan direkt dışarı çıkıyor. O yüzden en iyi takma şekli sağ taraf ve alt taraf içeri verecek şekilde olmalı. Üst ve sol egzoz fanlarda dışarı verecek şekilde olmalıdır.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
can
en iyi sürkilasyonu, alt ve yan fanlar içeriye hava verecek şekilde üst ve arka egzoz havayı dışarı atacak şekilde olmalı diğer türlü sıcaklık değerleri artacaktır

LoserIl

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görünüş için sağ tarafı dışarı doğru yapıyorlar ama bu sefer alttan gelen hava sıcak parçalara ulaşmadan direkt dışarı çıkıyor. O yüzden en iyi takma şekli sağ taraf ve alt taraf içeri verecek şekilde olmalı. Üst ve sol egzoz fanlarda dışarı verecek şekilde olmalıdır
en iyi sürkilasyonu, alt ve yan fanlar içeriye hava verecek şekilde üst ve arka egzoz havayı dışarı atacak şekilde olmalı diğer türlü sıcaklık değerleri artacaktır
Onu bende biliyorum ama reverse mi almalıyım düz mü ve hangisini kaç tane almalıyım onu çözemedim.
Sağ tarafta reverse olduğunda havayı içeriye alıyor aynı anda görüntü de güzel duruyor sanırım ama emin olamadım. Soruyu tam okursanız anlarsınız

swocth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emin
Onu bende biliyorum ama reverse mi almalıyım düz mü ve hangisini kaç tane almalıyım onu çözemedim.
Sağ tarafta reverse olduğunda havayı içeriye alıyor aynı anda görüntü de güzel duruyor sanırım ama emin olamadım. Soruyu tam okursanız anlarsınız
Valla bütçen yetiyorsa reverse al ilerde sistem satarsanız güzel gözüktüğü için daha çok alıcısı çıkar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Ali
Şöyle daha açıklayıcı olur üste 3 tane egzoza 1 tane 4 tanesi normal olacak diğer takacakların reverse olmalı ki etiketli taraf gözükmesin sorun olmazsa hepsini normal alıp ters takarsın

LoserIl

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla bütçen yetiyorsa reverse al ilerde sistem satarsanız güzel gözüktüğü için daha çok alıcısı çıkar.
Reverse ile düz arasında 50 lira fark var ne olcak 50 liradan, ileriyi bırakta ben kendim güzel görünmesini istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şöyle daha açıklayıcı olur üste 3 tane egzoza 1 tane 4 tanesi normal olacak diğer takacakların reverse olmalı ki etiketli taraf gözükmesin sorun olmazsa hepsini normal alıp ters takarsın
4 normal / 6 reverse tamam anladım teşekkür ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,169
Üyeler
154,350
Son üye
metsun
Top Bottom