Neler Yeni

Öneri Amazon hane sınırı sipariş iptalleri hk.

galeyanageldim

80+ Bronze
Arkadaslar merhaba Amazondan herhangi bir sipariş vermeye çalıştığımda 1.ekteki fotoğrafta yazan maili alıyorum sürekli. Orda söylediği gibi itiraz mailimi attım dedim satıcı değilim al sat yapmıyorum bireysel müşteriyim vs. Ama bu seferde 2. Ekteki mail geldi. Anlamlandıramıyorum nedir bunun çözümü ne yapmam gerek?

Ekler

• IMG_0829.jpeg
    IMG_0829.jpeg
    562.8 KB · Hit: 1,403
  • IMG_0830.jpeg
    IMG_0830.jpeg
    266.4 KB · Hit: 385

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,219
İsim
ismail
Hangi üründen kaç tane almaya çalışıyorsunuz?

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Erdem çay
neyi sürekli sipariş veriyorsunuz

kırmızışarapp

80+ Silver
Farklı bir hesaptan sipariş ver.

galeyanageldim

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi üründen kaç tane almaya çalışıyorsunuz?
neyi sürekli sipariş veriyorsunuz
Farklı bir hesaptan sipariş ver.
Ne sipariş verirsem iptal oluyor. Önce 2 kutu topkek almıştım o iptal oldu sipariş verir vermez iptal oluyor. Sonra bilgisayar kasası aldım indirimdeydi baya hatta konusunu da açtım. O da aynı şekilde iptal oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani hangi ürünü aldığım önemsiz gibi sanki hesabım ban yemiş bir nevi :)

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Erdem çay
Ne sipariş verirsem iptal oluyor. Önce 2 kutu topkek almıştım o iptal oldu sipariş verir vermez iptal oluyor. Sonra bilgisayar kasası aldım indirimdeydi baya hatta konusunu da açtım. O da aynı şekilde iptal oldu.

Yani hangi ürünü aldığım önemsiz gibi sanki hesabım ban yemiş bir nevi :)
Bunlar değil, daha önce sürekli aynı şeyi sipariş vermişsiniz peşinden hesabınızı incelemeye almışlar.

galeyanageldim

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunlar değil, daha önce sürekli aynı şeyi sipariş vermişsiniz peşinden hesabınızı incelemeye almışlar.
Bunu yaptığım oluyor evet. Örnek vermek gerekirse ara ara indirim geldikçe nutella mısır gevreği ketçap vs tarzı seyler alıyorum. Bu yasak mı

vesali85

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Vesalius
Bir evin ihtiyaçları nedir bu tartışmaya açık. Şu ana kadar çoklu siparişler verdim ama bunlar gerçekten belirli aralıklarla ve ihtiyaç siparişiydi. 6 adet streç film söylemişim toplam 3 kez ama aralarında 8 ay var. Deterjan, yumuşatıcı vs de böyle. Çok kitapta sipariş verdim. 10 adet aynı anda ama asla qla ban yemedim.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
Ben kitap satın aldım iptal ettiler. Ne saçma iş anlayamadım

djones

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
asf asfas
arkadaşlar bu şu an çok fazla kişinin başına geliyor. çok almakla alakası yok ya hata var ya da başka bir şey. çözümü olmuyor boşuna beklemeyin. müşteri hizmetlerini ararsanız talep oluşturdum diyor 72 saat veriyor, sonra size mail geliyor olumlu tekrar alın diye yine alamıyorsunuz, yine talep oluşturuyorsunuz müşteri hizmetlerinden yine aynı süreç. ya da mailden direkt red geliyor tekrar başvuruyorsun yine red. hangi sipariş iptal oluyorsa o kategoriden qla ban yiyorsunuz ve alamıyorsunuz. bu kampanya döneminde çok kişinin başına geldi. başka hesaptan alırsanız kredi kartı falan da banlı yine alamıyorsunuz haberiniz olsun

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaslar merhaba Amazondan herhangi bir sipariş vermeye çalıştığımda 1.ekteki fotoğrafta yazan maili alıyorum sürekli. Orda söylediği gibi itiraz mailimi attım dedim satıcı değilim al sat yapmıyorum bireysel müşteriyim vs. Ama bu seferde 2. Ekteki mail geldi. Anlamlandıramıyorum nedir bunun çözümü ne yapmam gerek?
Geçmiş olsun. Artık mimlenmişsin. Bazen hatada olsa vazgeçmiyorlar maalesef. Hesaba ortalama bir yıl ara verme zamanın gelmiş.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Mete C. E.
Amazon sadece indirimli ürün alanların veya sürekli özel kupon, toptan gibi ürünler alanların yani bir nevi al sat amaçlı alanların ya da hizmeti kötüye kullandığını düşündüğü kişilerin önce siparişlerini iptal eder,
farklı dönemlerde bu süreç devam ederse o kişiyi banlar.

Böyle bir hizmet politikaları yıllardır var, Türkiye'de bunu çok fazla suistimal ettiği için amazon türkiye kurulurken bu politikalar aktif olarak başladılar, keza amazon. usa vb sitelerin çoğu Türkiye'ye ürünlerin neredeyse hiçbirini göndermemesinin sebebi de bu.

Ben kitap satın aldım iptal ettiler. Ne saçma iş anlayamadım
ticket oluşturun ve kitapları kendinizin okuduğunuzu & kitap hediye etmeyi sevdiğinizi söyleyin, özür dileyip kitapları gönderip çek bile tanımlarlar.

Ama bunu buraya yazınca fırsatçılık yapan kişiler yüzünden sonra herkese benzer ihaleler patlıyor vs.

Amazon'un yapay zekası Türkiye ekonomisine uyumlu olmadığından herkese aynı muameleyi yapıyor ve daha beterini söyleyeyim, oldu pahalı bir laptop aldınız hiç hesabınız yok amazonda ilk alışverişiniz, türkçesi bozuk biri kıtalar ötesinden sizi arıyor ve ''XYZ siz misiniz, onaylıyor musunuz?''

galeyanageldim

80+ Bronze
Bir evin ihtiyaçları nedir bu tartışmaya açık. Şu ana kadar çoklu siparişler verdim ama bunlar gerçekten belirli aralıklarla ve ihtiyaç siparişiydi. 6 adet streç film söylemişim toplam 3 kez ama aralarında 8 ay var. Deterjan, yumuşatıcı vs de böyle. Çok kitapta sipariş verdim. 10 adet aynı anda ama asla qla ban yemedim.
Bende bu tarz alışverişi hep amazondan yapıyorum. Tamam o zaman alışveriş yapmayalım amazonun sundugu indirimli fiyatlardan da yararlanmayalım be saçma bir iş bu. Vallahi deli oldum durduk yere. Umarım bi hata sonucudur ama zannetmiyorum neyse

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,325
Üyeler
140,809
Son üye
freaqzer
Top Bottom