Neler Yeni

Öneri Amazon hane sınırı sipariş iptalleri hk.

vesali85

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Vesalius
Bende bu tarz alışverişi hep amazondan yapıyorum. Tamam o zaman alışveriş yapmayalım amazonun sundugu indirimli fiyatlardan da yararlanmayalım be saçma bir iş bu. Vallahi deli oldum durduk yere. Umarım bi hata sonucudur ama zannetmiyorum neyse
Eskiden bu kadar sert değildi qla. Her haltı suistimal ettiğimizden, amazon iade politikası gibi qla politikasını da ülkeye özgü ele alınca sonuç bu.

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gökhan
Bir evin ihtiyaçları nedir bu tartışmaya açık. Şu ana kadar çoklu siparişler verdim ama bunlar gerçekten belirli aralıklarla ve ihtiyaç siparişiydi. 6 adet streç film söylemişim toplam 3 kez ama aralarında 8 ay var. Deterjan, yumuşatıcı vs de böyle. Çok kitapta sipariş verdim. 10 adet aynı anda ama asla qla ban yemedim.
ben 3 defa yedim hatta birinde s9 ultra ve samsung kulaklık alacaktım iptal ettiler gittim vatan bilgisayardan aldım. artık amazondan indirim olmadıkça alışveriş yapmıyorum

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,254
İsim
Kadir
Bilgisayar reyonundan yıllardır banlıyım hiçbir çözümü de yok
yeni hesap açacağım yeni hat alıcam sanal kartla ödeme yapacağım belki sanal kartı bile kabul etmeyecek vs vs hiç uğraşmadım böyle bir önerisi olsu amazon müşteri uzmanının basit bir banı açamıyorlar. İşin garibi toplu alımda yapmadım sık sipariş veriyordum sadece adam 10 tane mouse alıyor aynı anda banlanmıyor beni 3 anakart aldım diye banladı

djones

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
asf asfas
yeni hesap açacağım yeni hat alıcam sanal kartla ödeme yapacağım belki sanal kartı bile kabul etmeyecek vs vs hiç uğraşmadım böyle bir önerisi olsu amazon müşteri uzmanının basit bir banı açamıyorlar. İşin garibi toplu alımda yapmadım sık sipariş veriyordum sadece adam 10 tane mouse alıyor aynı anda banlanmıyor beni 3 anakart aldım diye banladı
bende airpods aldım geçen gün , aldıktan sonra fiyat düştü. yenisini sipariş verdim, eskisini iptal ettim. iptal işlemi olmadı bende 2 tane airpods sipariş vermişim gibi oldu banlandım. müşteri hizmetleriyle görüştüm kaç kere ama açılmıyor. gerçekten çok ilginç ya

galeyanageldim

80+ Bronze
bende airpods aldım geçen gün , aldıktan sonra fiyat düştü. yenisini sipariş verdim, eskisini iptal ettim. iptal işlemi olmadı bende 2 tane airpods sipariş vermişim gibi oldu banlandım. müşteri hizmetleriyle görüştüm kaç kere ama açılmıyor. gerçekten çok ilginç ya
Ben bunlara benzer bir şey yapsam anlicam zaten ama yok. Belirli aralıklarla nutella ketçap vs aldım diyeyse diyecek bir şeyim yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Abdullah
Arkadaslar merhaba Amazondan herhangi bir sipariş vermeye çalıştığımda 1.ekteki fotoğrafta yazan maili alıyorum sürekli. Orda söylediği gibi itiraz mailimi attım dedim satıcı değilim al sat yapmıyorum bireysel müşteriyim vs. Ama bu seferde 2. Ekteki mail geldi. Anlamlandıramıyorum nedir bunun çözümü ne yapmam gerek?
Knk heralde suyunu çıkarmışsın ne alıyorsan 😅 arkadaşının evine sipariş et yada bakkala oda olmazsa teslimat noktasına sipariş geç. En son çare yenş hesap aç aynı şekilde çöz sorunu

galeyanageldim

80+ Bronze
Knk heralde suyunu çıkarmışsın ne alıyorsan 😅 arkadaşının evine sipariş et yada bakkala oda olmazsa teslimat noktasına sipariş geç. En son çare yenş hesap aç aynı şekilde çöz sorunu
Yok ya bittikçe alıyorum. E yeni hesap açsam aynı adrese sipariş verdiğim için yine iptal olmaz mı? Hesap mı ban yiyor adresmi :)

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gökhan
Amazon sadece indirimli ürün alanların veya sürekli özel kupon, toptan gibi ürünler alanların yani bir nevi al sat amaçlı alanların ya da hizmeti kötüye kullandığını düşündüğü kişilerin önce siparişlerini iptal eder,
farklı dönemlerde bu süreç devam ederse o kişiyi banlar.

Böyle bir hizmet politikaları yıllardır var, Türkiye'de bunu çok fazla suistimal ettiği için amazon türkiye kurulurken bu politikalar aktif olarak başladılar, keza amazon. usa vb sitelerin çoğu Türkiye'ye ürünlerin neredeyse hiçbirini göndermemesinin sebebi de bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ticket oluşturun ve kitapları kendinizin okuduğunuzu & kitap hediye etmeyi sevdiğinizi söyleyin, özür dileyip kitapları gönderip çek bile tanımlarlar.

Ama bunu buraya yazınca fırsatçılık yapan kişiler yüzünden sonra herkese benzer ihaleler patlıyor vs.

Amazon'un yapay zekası Türkiye ekonomisine uyumlu olmadığından herkese aynı muameleyi yapıyor ve daha beterini söyleyeyim, oldu pahalı bir laptop aldınız hiç hesabınız yok amazonda ilk alışverişiniz, türkçesi bozuk biri kıtalar ötesinden sizi arıyor ve ''XYZ siz misiniz, onaylıyor musunuz?''
hocam amazonun ana vatanı amerika da farklı değil hatta oradaki yapılan suistimallerin çok daha kötü olduğunu düşünüyorum. almanya vs biraz daha iyi olabilir tabi. amerikadan bahsediyoruz burada örnek vermek gerekirse californiada 950 doların altındaki shoplifting legal gibi bir şey herhangi bir cezası yok.

bloxx01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
adil ozkan
Arkadaslar merhaba Amazondan herhangi bir sipariş vermeye çalıştığımda 1.ekteki fotoğrafta yazan maili alıyorum sürekli. Orda söylediği gibi itiraz mailimi attım dedim satıcı değilim al sat yapmıyorum bireysel müşteriyim vs. Ama bu seferde 2. Ekteki mail geldi. Anlamlandıramıyorum nedir bunun çözümü ne yapmam gerek?
Bu video'yu izle çok azimli olman lasm belki işe yarar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,829
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom