Neler Yeni

Çözüldü✓ Amd mi alayım nvidia mı

hashasii

80+
10 yıl idare edilir mi tartışılır ama oyun içinse direkt 7900xt. Benim arkadaşlarımda şuan forumdakilerin asla almayın diyeceği kartlar ama hala idare ediyorlar kişiden kişiye değişir
Ben çok güzel idare ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam size şöyle diyeyim, nvdia daha çok iş için alınır cuda çekirdekleri,teknolojileri vb de çok iş görüyor hem oyun hem iş fakat 7900Xt gibi kas gücünün canavar olduğu modelin yanında da onu almayın.
https://www.akakce.com/ekran-karti/...20g-384-bit-gddr6-24-gb-fiyati,187698521.html model iyi mi

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ben çok güzel idare ederim
Yanlış hatırlıyormuşum. 4070 ti super DLLS ile daha iyi performans veriyor. Kas gücü olarak 7900xt daha iyi ama NVIDIA ile kafan daha rahat olur İleride hiç belli olmaz iş, editörlük vs. için nvidia daha iyi.

Cevap: 4070 ti super

hashasii

80+
Yanlış hatırlıyormuşum. 4070 ti super DLLS ile daha iyi performans veriyor. Kas gücü olarak 7900xt daha iyi ama NVIDIA ile kafan daha rahat olur İleride hiç belli olmaz iş, editörlük vs. için nvidia daha iyi.

Cevap: 4070 ti super
ya baktımda afmf2 fsr gibi şeyler varmış rx7900xtx de nvidianın 4080 s'i çok çok daha pahalı değermiki fiyatına bilemedim yazılım olarak daha iyi diyolar ama bilemedim

Ben10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Eray Fındık
4070Ti Super daha iyi bir tercih bence, gerek ray tracing performansı gerekse dlss'in fsr'a göre olan görüntü kalitesi olarak daha avantajlı. 16Gb Vram'i var bu yüzden ileride sorunda yaşatmaz. Üstelik Cuda çekirdekleri sayesinde ileride video editleme veya profesyonel işlere bulaşırsanız size büyük avantaj sağlar, NVIDIA yazılım olarak AMD'den çok daha iyi şuanda.
ray tracing hariç diğerlerine katılıyorum edit veya iş için 4070 ti süper daha iyi olacaktır ben daha ray tracing kullanan görmedim hocam :D

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
ya baktımda afmf2 fsr gibi şeyler varmış rx7900xtx de nvidianın 4080 s'i çok çok daha pahalı değermiki fiyatına bilemedim yazılım olarak daha iyi diyolar ama bilemedim
Hocam NVIDIA yazılım açısından çok daha iyi gerçekten. Çok fazla yazılımla alakalı artıları var. Çok fazla ekstra destekleri, özellikleri vs. var.
Amd ise biraz daha f/p, yüksek VRAMli kartlar yapıyor. Amd'nin yazılımsal problemi yok ama çok fazla artısı da yok.
Bence nvidia biraz daha mantıklı çünkü şuan sadece oyun oynuyorum diyip AMD alsan ileri de hiç belli olmaz başka işlerin olur onlar için kullanırsın NVIDIA'nın yokluğunu hissedersin.

hashasii

80+
Hocam NVIDIA yazılım açısından çok daha iyi gerçekten. Çok fazla yazılımla alakalı artıları var. Çok fazla ekstra destekleri, özellikleri vs. var.
Amd ise biraz daha f/p, yüksek VRAMli kartlar yapıyor. Amd'nin yazılımsal problemi yok ama çok fazla artısı da yok.
Bence nvidia biraz daha mantıklı çünkü şuan sadece oyun oynuyorum diyip AMD alsan ileri de hiç belli olmaz başka işlerin olur onlar için kullanırsın NVIDIA'nın yokluğunu hissedersin.
çok kararsız kaldım ya zaten 2 seneye mimarlık okuma gibi bi niyetim var

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Oyuncu iseniz Nvidia; yazılımcı iseniz diğeri

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap