Neler Yeni

Amd Radeon R7 M265 Kod 45 Hatası

Nightly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Akın Yılmaz
Lenovo G510 laptopumda harici ekran kartım eskiden aygıt yöneticisinde ünlem işareti vardı düzeltmeye çalıştım ancak olmadı ve üstüne bu sorun çıktı. Ekran kartım anakartın içinde olmasına rağmen takılı değil diyor Windows şuanda sadece intelin kendi ekran kartını kullanıyorum bir çözüm bulamadım. Windows 10 kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazmayı Unutmuşum birde ekran kartım gizli aygıt olarak görünüyor

Ekler

• DA 1.PNG
    DA 1.PNG
    36.2 KB · Hit: 52
  • DA 2.PNG
    DA 2.PNG
    49.6 KB · Hit: 56
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Emir İşsever
Merhaba dostum.
Ekran kartını sen mi taktın ? Eğer kendin taktıysan zarar vermiş olabilirsin veya sıkı takmamış.
BIOS'dan harici GPU'yu seçmen lazım, ayarı olması lazım. Düzelmezse imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın sonra BIOS'dan görüntüler isteyeceğim.

Merhaba dostum.
Ekran kartını sen mi taktın ? Eğer kendin taktıysan zarar vermiş olabilirsin veya sıkı takmamış.
BIOS'dan harici GPU'yu seçmen lazım, ayarı olması lazım. Düzelmezse imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın sonra BIOS'dan görüntüler isteyeceğim.
Birde yakın zaman da macun yenilediniz mi ?

Nightly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Akın Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba dostum.

Birde yakın zaman da macun yenilediniz mi

Merhaba dostum.

Ekran kartını ben takmadım laptopda anakartın içine gömülü şekilde

Merhaba dostum.

Macun yenilemedim BIOSdan harici GPUyu seçmeyi deneyip geleceğim

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Emir İşsever
  1. PC Kayıt Defterini Onar
Windows kayıt defterinizi onarmanın en kolay yolu, CCleaner gibi özel bir araç kullanmaktır. Alternatif olarak, sistem dosyasının bozulmasını kontrol etmek için Microsoft'un Sistem Dosyası Denetleyicisi'ni de kullanabilirsiniz. Yardımcı program, tüm sistem dosyalarının bütünlüğünü doğrular ve mümkün olduğunda sorunlu dosyaları onarır. SFC taramasının tüm Windows sürümlerinde nasıl çalıştırılacağı aşağıda açıklanmıştır:

• Başlat > cmd yazın > Komut İstemi'ne sağ tıklayın> Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin.
  • Şimdi, sfc / scannow komutunu yazın.
  • Tarama işleminin tamamlanmasını bekleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tüm bozuk dosyalar yeniden başlatıldığında değiştirilecektir.2. Çözüm - DISM taraması yapmayı deneyin
  • 2. Çözüm - DISM taraması yapmayı deneyin​

Önceki yöntem sorunu sizin için çözmediyse, belki bir DISM taraması çalıştırmayı denemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basittir ve aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:
    1. Yönetici olarak Komut İstemi'ni başlatın .
    2. Komut İstemi açıldığında, DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth girin ve çalıştırmak için Enter tuşuna basın.
    3. DISM taraması şimdi başlayacaktır. Bu tarama yaklaşık 20 dakika veya daha fazla sürebilir, bu nedenle müdahaleye müdahale etmeyin veya kesmeyin.
    4. Tarama bittiğinde, kurulumunuz onarılmalıdır ve sorun giderilecektir
  • 3. Çözüm - Sürücüleri Güncelleyin​

Eski veya eski aygıt sürücüleri hata koduna 45 neden olabilir. Sürücüyü güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:
    1. Başlat > Aygıt Yöneticisi yazın ve Enter tuşuna basın.
    2. Etkilemek için etkilenen cihazın (USB, fare, klavyeler vb.) Kategorisine tıklayın.
    3. Etkilenen sürücüye sağ tıklayın ve Sürücü Yazılımını Güncelle seçeneğinetıklayın.
    4. Aygıt sürücüsünü güncellemek için talimatları izleyin.

- Şimdi alın Tweakbit Sürücü Güncelleyici

Feragatname: Bu aracın bazı işlevleri ücretsiz olmayabilir

Ayrıca Okuyun : Gamepad'in çalışmaz mı? Bunu düzeltmek için yapabileceğiniz dört şey var

4. Çözüm - Windows Update'i çalıştırın​

Ayrıca, Windows 10 işletim sisteminizi en son sürüme güncelleyerek kod 45 hata hatasını düzeltebilirsiniz. Microsoft, sistemin kararlılığını artırmak ve başlangıç hatasıyla ilişkili çeşitli sorunları ve hataları gidermek için sürekli olarak Windows güncelleştirmeleri yayımlar. Windows 10 işletim sistemini güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:
      1. Başlat> arama kutusuna arama yazın ve ardından devam etmek için Windows Update ' i tıklayın.
      2. Windows Update penceresinde güncellemeleri kontrol edin ve mevcut güncellemeleri yükleyin
      3. Güncelleme tamamlandıktan sonra, Windows PC'nizi yeniden başlatın.

5. Çözüm - Sürücüyü kaldırın ve yeniden yükleyin​

Windows kullanıcıları, bu düzeltmeyi deneyerek kod 45 hata sorununu çözebildiklerini bildirdi. İşte bunun nasıl yapılacağı:

1. Başlat> Denetim Masası Seç'e sağ tıklayın.
  2. Sistem> Donanım sekmesine çift tıklayın ve ardından Aygıt Yöneticisi'ni seçin.
  3. Etkilemek için etkilenen cihazın (USB, fare, klavyeler vb.) Kategorisine tıklayın.
  4. Etkilenen sürücüye sağ tıklayın> Kaldır'a tıklayın ve ardından talimatları izleyin.
  5. PC'nizi yeniden başlatın. Windows, donanımınızdaki değişikliği otomatik olarak algılar.
  6. Donanım sürücüsünü resmi üreticinin web sitesinden veya Microsoft'un sürücü indirme merkezinden indirin ve kurun.

6. Çözüm - Donanım ve Aygıt Sorun Gidericisini Çalıştırın​

Donanım aygıtı bağlantı sorununu çözmenin en basit yollarından biri Donanım ve Aygıtlar sorun gidericisini çalıştırmaktır. Bu özellik, ortaya çıkan sorunları kontrol eder ve yeni donanım cihazlarının doğru şekilde kurulmasını sağlar. Sorun gidericiyi nasıl çalıştıracağınız:

1. Başlat > Denetim Masası Seç'e gidin.
  2. Şimdi sağ üst köşedeki Görüntüle seçeneğine gidin, açılır okları tıklayın ve ardından Büyük simgeler'iseçin.
  3. Sorun Giderme> Sol bölmedeki Tümünü görüntüle seçeneğine tıklayın .
  4. Dolayısıyla, Donanım ve Cihazlar'a tıklayın. Sorun gidericiyi çalıştırmak için istemleri izleyin.

Çözüm 7 - USB Aygıtını Değiştirin​

Yukarıdaki tüm düzeltmeleri denedikten sonra hala kod 45 hata ile ilgili sorun yaşıyorsanız, cihaz arızalı olabilir. Bazı donanım cihazları orijinal değildir, dolayısıyla daha uzun ömürlü değildir. İyi bir teknik bilginiz varsa hatalı aygıtı onarırsınız veya düzeltmenize yardımcı olması için bir bilgisayar mühendisine danışmayı düşünürsünüz.
Ancak, yeni bir cihaz satın almanızı ve normal olarak Windows PC'nize yüklemenizi öneririz. Bu, “şu anda bu donanım aygıtı bilgisayara bağlı değildir. PC'nizde (kod 45) hatası ”.
Bu çözümler yardımcı olursa sizden haber almak isteriz. Yorumunuzu aşağıdaki bölümde bırakarak deneyiminizi bize bildirin.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,358
İsim
Emre Zengin
Lenovo G510 laptopumda harici ekran kartım eskiden aygıt yöneticisinde ünlem işareti vardı düzeltmeye çalıştım ancak olmadı ve üstüne bu sorun çıktı. Ekran kartım anakartın içinde olmasına rağmen takılı değil diyor Windows şuanda sadece intelin kendi ekran kartını kullanıyorum bir çözüm bulamadım. Windows 10 kullanıyorum

Yazmayı Unutmuşum birde ekran kartım gizli aygıt olarak görünüyor
Ddu ile kaldırıp lenovonun kendi sitesinden ekran kartı driverını yüklermisin

Nightly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Akın Yılmaz
Merhaba dostum.

BIOSdan dediğiniz şekilde yaptım şuan ekran kartını görüyor ancak ünlem işaret var

Ekler

• DM 3.PNG
    DM 3.PNG
    36.2 KB · Hit: 36

Nightly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Akın Yılmaz
bu videodan kaldırabilirsin ünlemi. :)
Desteğin için çok teşekkür ederim ancak ekran kartı hala ünlem veriyor AMDnin kendi sitesinden sürücü indirdim ve kurdum ancak düzelmedi hala ünlem var donanımsal bir sorun olabilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Emir İşsever
Ünlem hatası bana da vermişti yeni laptopumda. FreeDos'du win10 kurdum bu videodakileri yaptım düzeldi. Eğer bunlarla düzelmiyorsa dediğiniz gibi donanımsal sorun olabilir. Bilgisayardan anlayan birine götürmeniz mantıklı olacaktır. :)

Nightly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Akın Yılmaz
Ünlem hatası bana da vermişti yeni laptopumda. FreeDos'du win10 kurdum bu videodakileri yaptım düzeldi. Eğer bunlarla düzelmiyorsa dediğiniz gibi donanımsal sorun olabilir. Bilgisayardan anlayan birine götürmeniz mantıklı olacaktı
Şuanda ekran kartım gözüküyor hemde sorunsuz bir şekilde ancak her yeniden başlattığımda veya kapatıp açtığımda tekrar ünlem işareti veriyor bu yüzden kullanamıyorum birde ekran kartı görünmesine rağmen AMD Radeon Sotfware hata variyor

Ekler

• DA 3.PNG
    DA 3.PNG
    31.6 KB · Hit: 41
Top Bottom