Neler Yeni

Amd ryzen 3600 yüksek ısı

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
kardeşim biostaki ısıyı boşver açıldıktan sonraki ısı değerlerini söyle bize
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 4.0 ghz de calıstırıyorum voltajı da düşürdüm oyunlarda 80 dereceyi görmedim daha

Osmanbnm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Alperen Bayır
Facebook
osmanbnm46
kardeşim biostaki ısıyı boşver açıldıktan sonraki ısı değerlerini söyle bize
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 4.0 ghz de calıstırıyorum voltajı da düşürdüm oyunlarda 80 dereceyi görmedim daha
Şuan boşta 45 -48 derece arası oyunlarda 67-75 arası

4bdex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Abdullah Berat Ağyazı
Arkadaşlar 3600 işlemçi kullanıyorum önce stok soğutucu ile kullandım baktım 95 dereceye kadar görüyordum ve oyunlarda anlık takılmalar oluyordu 2 saat içinde Bilgisayarı geri kapatmak zorunda kalıyordum sonra gittim kule tipi soğutucu aldım baktım halen 85 dereceye kadar uzun kullanımda 90 dereceye kadar çıktı halen yetersizdi sonra gitti sıvı soğutucu aldım 80 derece kadar düştü ama uzun kullanımda 85-88 derece arası gidip geliyordu rahatsız oluyordum tamam odam çok sıcak ama bu değerler normal değil başkadım araştırma yapmaya o arada haftada bir soğutma bileşenleri deniyorum alıp alıp sök tak yorulmuştum artık sonra araştırdığım zaman herkes voltaj ayarları diyordu girdim baktım cidden voltaj çok fazla cekiyordu işlemçi ayarı biraz uğraştım ve işlemçi hızını 4.2 MHz çıkartmama rağmen işlemçi 75 dereceyi geçmiyor ve daha çok fps görmeye başladım artık gerçekten merak ettiğim konunun şurası bu işlemçi neden fazla voltaj cekiyor neden ?

not :kasa ön tarafı ızgaralı yan cam sökülü
nasıl ayarladın voltajını yardımcı olursan bendede var aynı ilemci

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,022
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom