Neler Yeni

Amerikada üniversite okumak istiyorum nasıl yapabilirim???

Ücretsiz olanı da var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır daha kolay.Diğer ülkelere göre gördüğümüz dersler ortalama 3 sınıf üstlerine eşit.Amerika ile 3 sınıf farkı var sen 10'da bu konuları bu zorlukta görüyorsan onlar üniversite de gibi.Ve bu yüzden SAT Türk öğrencilere kolay geliyor.Ama önemli olan ingilizcenin iyi olması.Yabancı ülkeden öğrenci olacağın için burs kazanabilirsin hatta tam burs kazanma şansında düşük değil.

Şunu da unutma eğer YKS'de derece yaparsan yüksek bir ihtimalle amerikadan falan üniversitelerden sana burslu okuma fırsatı gelicek.Görürsün bir çok derece yapmış kişilere tam burslu amerikadan üniversite fırsatı falan geldiğini.Ama bursunu kaybetmemen de gerek o yüzden üniversite de sınavlarına falan düzgün çalışmalısın.
hocam evet ama ya kazanamazsa böyle ücretsiz olanlarda sıkıntıda çıkıyor bu program seni bir yere yerleştiriyor ve bu veridgin paranın içinde belli bi miktarı sennin aylık sana harçlık veriyor

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Tayfun Yılmaz
hocam evet ama ya kazanamazsa böyle ücretsiz olanlarda sıkıntıda çıkıyor bu program seni bir yere yerleştiriyor ve bu veridgin paranın içinde belli bi miktarı sennin aylık sana harçlık veriyor
Sıkıntı çıkmıyor.Ücretli olanı maddi durumu iyi olanlar için ücretsiz olanı ise maddi durumu karşılayamayacağı için.Öyle direk başvurdum gidiyom değil.Sınava giriyorsun yine.

AFS'nin 2 tane olanı var işte birisi ücretli birisi ücretsiz.

timury

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
timur yalçın
ib tüm dünyada geçerli olan bir diploma ap de amerika ve kanadada geçerli olan diploma bu diplomalardan birini alırsan direk üniversiteye alıyorlar seni ortalama üniye rahat girersin ama harvard fln istersen o diplomaya bayağa iyi puanla tamamlaman lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yigit
Dostum bu konuda çok araştırma yaptım, seninle Yaklaşık olarak aynı hayale sahibim. Sadece ben orada yaşamak değil orada okumak istiyorum. Şimdi sorularına detaylıca cevap vericem çünkü başka birçok foruma da benzer şekilde yazmışsın(aynı kişi misin emin değilim ama tahminimce aynı kişisin). Üniversite şartlarından bahsedeyim sana. Eğerki en iyi üniversiteleri hedefliyorsan parayı dert etme, çünkü eğerki ailenin geliri yıllık 60.000 Dolar’ın altındaysa ev kirası yemek kitap masrafı falan hepsini okulun karşılayacak. Ama bu en iyi okullara giriş için şartlar var. SAT/ACT sınavlarından biri, Toefl/IELTS sınavlarından biri lazım. SAT/ACT sınavları yaklaşık b2 ingilizce ister ve 5-6 ay sıkı çalışarak halledilebilir. SAT’den 1500+ puan yaparsan Harvard gibi okullar dahil neredeyse her okulun SAT şartını sağlamış olursun. Onun dışında çok araştırman lazım internetten bir sürü video izleyebilirsin ve bana da sorabilirsin([email protected]). Ama eğerki istediğin okul biraz daha düşük bir okulsa ben kazanamam diyorsan o zaman ailenle maddi durumunuzu açık açık konuşup bir yıllık üniversite için ne kadar para ödeyebilirsiniz bunu belirlemen lazım. Buna göre birkaç seçenek var, ama okumak için illaki bir seçenek bulunur. Şu anda anladığım kadarıyla 11. sınıftasın, eğer İngilizcen b2-c1 seviyesindeyse şu an başlayarak halledebilirsin, ama eğer İngilizcen hiç yoksa bir yıl mezuna kalıp İngilizce çalışabilirsin veya sanki derece öğrencisiymişin gibi İngilizce çalışmalısın, çünkü SAT veya ACT sınavını yapabilmen için b2-c1 seviyesi İngilizceye ihtiyacın olacak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,189
Üyeler
145,125
Son üye
LosdStrafe
Top Bottom