Neler Yeni

Anakarti̇ma Hangi̇ İşlemci̇ Uyumlu

meris1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mert
Bütçe
5
Merhaba arkadaşlar hayırlı Ramazanlariniz olsun. Benim PC eski anakarti g41t-m7 version1.0 bu anakarta uyumlu en iyi işlemci hangisi olur? benim bilgim pek yok. Sadece işimi görsün diye kullanıyorum fikirleriniz , düşünceleriniz benim için önemli .

Ek bilgi!
Ekran kartım:
MSI R7 240 2GD3 LPV2 2GB 128Bit DDR3
8gb ram ddr3
İşlemci:e6500
SSD bulunmuyor , uyumlu ssd önerebilirsiniz.

Son düzenleme:

mert333

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
300
İsim
Hüseyin Mert
LGA 775 uyumlu işlemciler yazarsan çıkar, Intel Celeron, Intel Pentium, Intel Dual, Intel Dual Core, Intel Core2, Intel Core2 Quad olarak buldum

Exelity

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammed Emin
Xeon e5450 olabilir modlu şekilde 775 pinde çalışıyor ve gayet de o sokete göre iyi bi CPU

mert333

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
300
İsim
Hüseyin Mert
LGA 775 uyumlu işlemciler yazarsan çıkar, Intel Celeron, Intel Pentium, Intel Dual, Intel Dual Core, Intel Core2, Intel Core2 Quad olarak buldum
Core ve sanal coreları bir çarpan olarak düşün ghz ile çarp her core u hangisi daha iyi anlamış olursunuz. Bir de benchmark dan kontrol edip en iyisini bulursunuz

meris1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnanın hocam attığım zaman çok şey çıkıyor bana en uyumlu yada en iyi bu uyar diyin onu alıp takayim

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,043
İsim
Lokman Açil
Merhaba arkadaşlar hayırlı Ramazanlariniz olsun. Benim PC eski anakarti g41t-m7 version1.0 bu anakarta uyumlu en iyi işlemci hangisi olur? benim bilgim pek yok. Sadece işimi görsün diye kullanıyorum fikirleriniz , düşünceleriniz benim için önemli .

Ek bilgi!
Ekran kartım:
8gb ram ddr3

Hocam burada uyumlu işlemciler yazılı kendi sitesinde yazılı olan bu

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,302
İsim
Oozdmrsm
E5200 işlemci var elimde istersen satabilirim.

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent

Ek bilgi!
Ekran kartım:
8gb ram ddr3
Senin için üye oldum bak 😄 oyun oynayacaksın değil mi? Agaam, hiiic düşünme araştırma, diirek 2.el e8400 al yaslan arkana keyfina bakk ;) direk ama bak. Fiyat performans kalite ve eniyisi olması fln her şey okay heryerde bulursun. E yi ayrı yazma aratırken ;) ama dersen ki oyundan ziyade başka işlerim var; ozaman q serisi lazim sana. Niye? Oyunlar genelde ve lol gibi oyunlar mesela tek çekirdek performansi üzerinden çalışıyor. Q serisi daha çok cekirdekli ve baska isleri yapmanda daha rahat ettirir ondanda hangisini bulursan artık q 9400 9500 9600 yada sanırım ara tipleride var 9400 yerine 9440 , 9450 gibi, bakar seçersin. Birde, oyun oynayacaksan eğer. Ben stock fan kullaniyorum ve kesinlikle tavsiye etmem, ölüm değil kurtarır oyununa göre ama bi ikinci el de şu dik duran borulu adını unuttum sen tamamla :D o fanlardan alırsan kafan rahat 3der. İslemciyi takarken terman macun sürmeyi unutma. Ssd ye gelirsek. Anlamam. Abakartini belirtmezsende kimse bişey oneremez. Ama zaten %85 anakartin ssd desteklemiyodur 7200 rpm hdd devamke. Sistem yenileene kadar en iyi secenekler böyle görünüyor.

meris1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mert
Senin için üye oldum bak 😄 oyun oynayacaksın değil mi? Agaam, hiiic düşünme araştırma, diirek 2.el e8400 al yaslan arkana keyfina bakk ;) direk ama bak. Fiyat performans kalite ve eniyisi olması fln her şey okay heryerde bulursun. E yi ayrı yazma aratırken ;) ama dersen ki oyundan ziyade başka işlerim var; ozaman q serisi lazim sana. Niye? Oyunlar genelde ve lol gibi oyunlar mesela tek çekirdek performansi üzerinden çalışıyor. Q serisi daha çok cekirdekli ve baska isleri yapmanda daha rahat ettirir ondanda hangisini bulursan artık q 9400 9500 9600 yada sanırım ara tipleride var 9400 yerine 9440 , 9450 gibi, bakar seçersin. Birde, oyun oynayacaksan eğer. Ben stock fan kullaniyorum ve kesinlikle tavsiye etmem, ölüm değil kurtarır oyununa göre ama bi ikinci el de şu dik duran borulu adını unuttum sen tamamla :D o fanlardan alırsan kafan rahat 3der. İslemciyi takarken terman macun sürmeyi unutma. Ssd ye gelirsek. Anlamam. Abakartini belirtmezsende kimse bişey oneremez. Ama zaten %85 anakartin ssd desteklemiyodur 7200 rpm hdd devamke. Sistem yenileene kadar en iyi secenekler böyle görünüyor.
Çok sağolun çok teşekkür ederim. Bilgilerinize göre hareket edeceğim. Hayırlı Ramazanlariniz olsun inşallah

meris1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mert
Hocsm peki q9550 de öneren oluyor sizin fikriniz nedir
Az önce baktım benim şuan ki işlemci e6500

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
Kankam ben almazdım e8400 a göre hem daha zor bulunuyo hem 10kat pahalı hemfr fark olusturur ama fazla fark oluşturmaz değmez benim için. Oyun oynayacaksan e8400 direk daha iyi bi performans verir daha yüksek FPS alırsın. Ama ofis işleri photoshop film mikari vs iş güç yaoicaksan q daha iyi performans verir. Ben yıllardır e8400 la her işimi görüyorum her iş için, başarılı iyi ve uygun, ikisinin fiyatlarina baksaydin bence şimdiye almıştın 😄
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buarada ssd destekliyomus benim kafam m2ssd lere gidiyodu hep. Şimdi sata ssdleri görünce hdd'im bozuk bende ssd almaya karar verdim epey farkeder bence e8400 ı al geç hiç pişman olmazsın q9550 nin hissedilir ciddi bi farkı zaten yok ona o parayı verip başka şehirden alicagina kalan parayla da ssd al 240gb sandisk düşünüyorum ben kendime, böyle yaparsan üzmez.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,506
Üyeler
154,947
Son üye
F. Emre
Top Bottom