Neler Yeni

Androidin berbat olması hakkında?

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Süleyman Çakır
Şu android cihazları düzgün kullanabilen var mı yav? Bu işlemci stabil diye alıyorum yazılım çöküyor, yazılımı stabil telefon alıyorum şebeke gidiyor, şebekesi sağlam telefon diye alıyorum şebeke yine gidiyor. Şu Android üreticileri düzgün bir cihaz yapmaz mı yav? Şu konuyu açarken bile 2 kere internet kesildi aramalar da gelmiyor cihaza, iPhone alsaydım şöyle sorunları asla yaşamayacağımdan eminim. Siz siz olun iPhoneden şaşmayın aga 😂
s22 ultra s23 ultra veya s24 ultrada oyle bir problem yok. xiaomilerde oluyor dedigin problem genel olarak

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Serkan Barındık
ios forever

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,228
İsim
Semih Boran
Şu android cihazları düzgün kullanabilen var mı yav? Bu işlemci stabil diye alıyorum yazılım çöküyor, yazılımı stabil telefon alıyorum şebeke gidiyor, şebekesi sağlam telefon diye alıyorum şebeke yine gidiyor. Şu Android üreticileri düzgün bir cihaz yapmaz mı yav? Şu konuyu açarken bile 2 kere internet kesildi aramalar da gelmiyor cihaza, iPhone alsaydım şöyle sorunları asla yaşamayacağımdan eminim. Siz siz olun iPhoneden şaşmayın aga 😂
Sizdeki cihazda ya da bulunduğunuz yerdeki baz istasyonunda vs. sorun olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
867
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
S4 kullandım, Mi6 kullandım, birkaç Redmi modeli kullandım Redmi Note 9 mı 11 mi öyle serilerden. En son S23 serisine geçtim, henüz sorunsuz cihaza denk gelmedim.

S4 aşırı ısınma ve kasma (yine de hiçbir şebeke sorunu falan çıkarmadı 7. Yılda anakartı yaktı.)

Mi6 ağır şebeke sorunu ve işlemci güzel olsa da yazılım çöptü, arayüz çöktü falan onlarla da çok uğraştım. Tek sevdiğim yanı iPhone 8 kadar performanslı oyun oynatmasıydı onu da şebeke sorunu ile unuttum çünkü pingsiz internete erişmek mümkün değildi cihazda.

Redmi serisi telefonla konuşurken sesi kötü veriyor ve pilleri çok iyi olsa da 1-2 senede batarya hızlı şarjdan ölüyor. Çok büyük sorunları yok ama sadece şebeke sorunu biraz sıkıntı ama Mi6 kadar değil.

En son ise S23, sanmasan da çok güzel bir şekilde şebeke sorunu yaşatıyor. Yazılım iyi, işlemci iyi ama tam performans çalışamama olayı bunda da var oyuna falan girersem kasıyor ama en azından günlük kullanım akıcı. Cihazın ciddi bir ısınma sorunu da yok ama aramalar gelmiyor şebeke gidip geliyor, arada konuşurken arama kapanıyor millet yüzlerine kapattım sanıyor falan filan.

Artık istediğiniz kadar linçleyebilirsiniz, iyi forumlar.
Hocam fabrikadan çıkan ger cihaz aynı olmuyor maalesef. S23 için böyle bir sorunu ilk defa sizden duyuyorum. Çevremde o kadar kullanan var hiçbirinin böyle bir şikayeti yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde fiyat bu kadar çıkınca aldığınız hizmet de önemli. Size gerçekten de samsung servisi anlattığınız cevapları mı verdi?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam fabrikadan çıkan ger cihaz aynı olmuyor maalesef. S23 için böyle bir sorunu ilk defa sizden duyuyorum. Çevremde o kadar kullanan var hiçbirinin böyle bir şikayeti yok.

Birde fiyat bu kadar çıkınca aldığınız hizmet de önemli. Size gerçekten de samsung servisi anlattığınız cevapları mı verdi?
Üstteki 4G kaybolup geri geliyor arada, bazen 4G yazmıyor uçak modunu kapat aç yapınca (normal mi bilmiyorum ama o da 30 saniye falan sürüyor uçak modu açılınca kapatma düğmesi bir süre pasif kalıyor) geliyor. Bazıları seni arıyorum reddettin falan diyor ama bende arama bile gözükmüyor, birkaç kere de konuşma esnasında hat kesildi. Garip işler.

Samsung servisine götürmedim cihazı. Xiaomi ile yaşadığım sorunda 6 ay serviste sürünmüştüm üstüne telefona zarar verip o sürede telefonsuz bırakmışlardı. Sorun da çözülmemişti. O topa girmek istemiyorum haliyle.

Sizdeki cihazda ya da bulunduğunuz yerdeki baz istasyonunda vs. sorun olabilir.
Vodafone kullanıyorum hızı falan müthiş bence sorun yoktur. Başka operatöre de geçemem 2 sene taahhüt var 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
867
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Üstteki 4G kaybolup geri geliyor arada, bazen 4G yazmıyor uçak modunu kapat aç yapınca (normal mi bilmiyorum ama o da 30 saniye falan sürüyor uçak modu açılınca kapatma düğmesi bir süre pasif kalıyor) geliyor. Bazıları seni arıyorum reddettin falan diyor ama bende arama bile gözükmüyor, birkaç kere de konuşma esnasında hat kesildi. Garip işler.

Samsung servisine götürmedim cihazı. Xiaomi ile yaşadığım sorunda 6 ay serviste sürünmüştüm üstüne telefona zarar verip o sürede telefonsuz bırakmışlardı. Sorun da çözülmemişti. O topa girmek istemiyorum haliyle.
Hocam samsung servisi son birkaç yılda bayağı değişti. Artık daha kaliteli hizmet veriyorlar. Ne zaman cihaz götürsek hiç yapılmadan geri gelmedi. En azından bir götürün sorun. Bazen yazılımsal işleri rapor tutmadan bile yapıp verebiliyorlar. En olmadı thh ye gidersiniz. Açıkçası yaşadığınız durum için üzgünüm.

Vodafone kullanıyorum hızı falan müthiş bence sorun yoktur. Başka operatöre de geçemem 2 sene taahhüt var 😀
Hocam sim kart yeni sim kart mı eski sim kart mı? Daha bu gün eski bir simkartın cihazı kısa devreye düşürüp ses arızası verdirdiğine tanık oldum.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam samsung servisi son birkaç yılda bayağı değişti. Artık daha kaliteli hizmet veriyorlar. Ne zaman cihaz götürsek hiç yapılmadan geri gelmedi. En azından bir götürün sorun. Bazen yazılımsal işleri rapor tutmadan bile yapıp verebiliyorlar. En olmadı thh ye gidersiniz. Açıkçası yaşadığınız durum için üzgünüm.

Hocam sim kart yeni sim kart mı eski sim kart mı? Daha bu gün eski bir simkartın cihazı kısa devreye düşürüp ses arızası verdirdiğine tanık oldum.
Sim kart yeni sayılır, 5G destekli falan olanlardan ama alalı birkaç sene oldu yine de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
867
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,214
İsim
MehmedVII
POCO X3 Pro kullanıyorum 2,5 yıldır sorun yok. Kardeşime de x6 pro aldıracam

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
POCO X3 Pro kullanıyorum 2,5 yıldır sorun yok. Kardeşime de x6 pro aldıracam
X3 Proda kronik anakart yanma sorunu var valla şanslıymışsın o kadar süre yanmadıysa seninki sağlam demek ki. X6 Pro oyun için iyidir ama. Şebeke sorunu Xiaomide çok ama sanırım o yüzden ben önermem artık.

İlk etapta yedek sim kart çıkartarak bir deneme yapabilirsiniz. 50₺ bir şey zaten.
Vodafoneye şikayet ettim internet sorunlu arama kesiliyor diye bakalım ne yapacaklar.

Reav

80+ Silver
samsung a50 kullanıyorum piyasaya çıktığı hafta aldım hala hiç bir kasma donma problem yaşamadım çok güzel çalışıyor gidip 10 bin tllik saçma sapan telefonlar alırsanız tabii ki beğenmezsiniz androidi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
867
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
X3 Proda kronik anakart yanma sorunu var valla şanslıymışsın o kadar süre yanmadıysa seninki sağlam demek ki. X6 Pro oyun için iyidir ama. Şebeke sorunu Xiaomide çok ama sanırım o yüzden ben önermem artık.

Vodafoneye şikayet ettim internet sorunlu arama kesiliyor diye bakalım ne yapacaklar.
Hocam sizden haber bekleyeceğim. Özelden de yazabilirsiniz bu problemler için.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,214
İsim
MehmedVII

Şebeke sorunu yaşamadım. Okulda ve dershanede tüm telefonların internetinde sıkıntı oluyor onun dışında sorun yok. Okulda da sabah ve çıkışta oluyor sorun. 1000 kişi telefona girinc aynı yerde

Top Bottom