Neler Yeni

📋 Anket 📋 Cuma Namazı kılıyor musunuz?

Cuma Namazı kılıyor musunuz?

• Kılıyorum.

Oylar: 58 45.3%
  • Kılmıyorum.

Oylar: 49 38.3%
  • Müslüman değilim.

Oylar: 21 16.4%

• Oy kullanan toplam üye
    128

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,312
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
İslamdan önce de tarihte gurur duyulacak olayları vardır hocam illaki

Ama inkar edilemeyecek kadar büyük bir gerçek var ortada islamla beraber o kadar yüksek kahramanlıklar , tarihi başarılar yaşamıştır ki Türk milleti İslamın sancaktarı hükmüne geçmiş ki zaten bir süre sonra halifelik dahi Osmanlı ya geçmiştir daha ne kadar islamla özleşleşebilir ki

Kafatasçı ırkçılık fikrine yapışıp islam ile iç savaş yaşayan bazı kimseler , islamdan duyduğu rahatsızlık sonucu tarihinin en şaşalı ve gurur duyulacak büyük bölümünü inkâr halinde
Zaten çok doğru Metehan dan tut Avrupa hun devletine kadar öğrenilecek birçok şey var ama asıl prime zamanımız Müslüman olduktan sonra başlamış

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
696
İsim
.
Eyvallah yiğit Türk evladı. Sana da hayırlı cumalar olsun.
Üstad İsmet Özel'in de dediği gibi
NAMAZ KILMAYAN TÜRK OLAMAZ"
(Ben kendisinin dediğini aktarıyorum Zaferli arkadaşlar bana sataşmasın rica ediyorum)
(Ayrıca bu biraz sert bir cümle namaz kılmayan Müslüman sanırsam günahkar oluyor)
Türkçeyi bize arap alimleri öğretti diyen herifin teki bu

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,463
İsim
Diyarhan
5 sayfa boyunca tartışma çıkmamış ilginç 🤔

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,376
İsim
Krom
Kılıp kılmamam kimseyi ilgilendirmez.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Emsal

80+ Silver
Dostum zaten amacım kimseyi yargılamak değil. Yanlış anlaşılma olmasın. Zaten oyları kimse göremiyor.
Hocam benim konudan çıkardığım netice
%82 kılmak istiyor ama yarısı kılabiliyor

%18 in büyük bir kısmı müslüman çocuğu ama
arayışta bir kısmı kendine ateist diyor bir kısmı deist vs yüksek ihtimal ki ordan da yüksek oranda bir geri dönüş olur %5 gibi bir rakam gerçekten başka dindendir

Özetle konunun verdiği netice müslümanlık Türkiye’nin damarlarına kadar işlemiş 🙃

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,906
İsim
Emir Yusuf
Arkadaş hale bak ya herkes din temsilcisi olmuş arkadaşlar hayırdır ya tövbe haşa peygamber falan mısınız acaba ? şu müslüman olamaz bu müslüman olamaz bunun kararını bırakın da Allah versin siz değil kimin müslüman olup kimin olmadığı sizi ne ilgilendirir ne de ona karar vermek sizin haddiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeş bak ikidir kılmıyorsan müslüman değilsin yazıyorsun insanlara sana ne birader? sen mi karar veriyorsun ona ? eğer gerçekten müslüman olsaydın bu yaptığın davranışın günah olduğunu bilirdin senin haddine değil kimin müslüman olup olmadığına karar vermek.
İslamın şartını söylemek mi yanlış anlamadım?

Top Bottom