Neler Yeni

🔥İndirim Arctic Liquid Freezer II - 240mm 2599 TL

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Enes Var
bu artic modelin 360 nın dünyanın en iyi soğutucu ödülünü aldı diğer marka ile karşılaştırılmaz benim fikrim
Daha iyileri var örnek EK Nucleus, Deep Cool LT/LS serisi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pompasının bozuldugunu hıcbır yerde gormedım. Bir ara pompa başlığındaki contalar sorun cıkarıyordu galiba, onu da ufak bir conta değişikliği ile cözdüler. Talep eden tüm kullanıcılarına servis kitini ücretsiz gönderdiler. Oyle bir markadır arctic. Sonradan uretılenlerı zaten kendı guncelleyıp gonderdı. Üzerinde QC yazması güncel model oldugu anlamına geliyor. Teknobiyotik zaten resmi satıcı. Ondakılerın hepsi güncel. Detayları sitesinden öğrenebilrisin. https://www.arctic.de/en/lf-service-kit

Dünyanın en iyi sıvı sogutucularındandır. Kaç sene önce tanıtılmasına rağmen lt520 gibi balon sogutucuları bile yok ediyor hala. Yapılan testlerde en tepelerdeki yerini korumaya devam ediyor liquid freezer serisi. LT520 ye balon diyorum cunku ınanılmaz gürültülü.
LT520 soğutma performansı olarak daha iyi, fanlarda rezonans var ve yüksek rpm'lerde gürültülü evet ama Af 2 yok etmiyor, af'nin geçtiği test gördüysen önerilen pozisyonda takılmamıştır

LT520 soğutma performansı olarak daha iyi, fanlarda rezonans var ve yüksek rpm'lerde gürültülü evet ama Af 2 yok etmiyor, af'nin geçtiği test gördüysen önerilen pozisyonda takılmamıştır
Üstüne Arctic şu an trde daha balon derim, gidip 130 dolarlık soğutucuyu 5k'ya satıyor türk satıcısı

Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
mihi

Üstüne Arctic şu an trde daha balon derim, gidip 130 dolarlık soğutucuyu 5k'ya satıyor türk satıcısı
Kardeş ne anlatıyorsun. Tomshardware testinde bile söylediğim sonuçlar alınmış.

125W a işlemcilerde zaten aynı sonuçları almışlar. Hem CPU sıcaklığı, hem de ses seviyeleri aynı. İşler 125w üstü işlemcilere gelince değişiyor. lt720 sadece 2-3 derece daha iyi ama 7-8 desibel ses farkı var. 3 derece için bangır bangır bağıran, kasa içinde uğultuya sebep olan soğutma yerine daha stabil sessiz soğutucu tercih ederim. Ek olarak arctic 5 yıl garantiye ve çok iyi müşteri desteğine sahip. Yukarıda da aynı şeyleri söyledim.

hnfDBUD5tNY4reCbeny4hL-1200-80.png
XqGh5axFuWCnT9r3QN9B3M-1200-80.png

zKDdWnnKJssYqPvxn2vEuL-1200-80.png
wt6rTZ7s9GcjtFR9Y7QikL-1200-80.png

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Melih Baygör

Dünyanın en ünlü hızaşırtmacılarından biri olan derbauer in 360lık radyatörleri karşılaştırma videosunu paylaştım. Fiyat avantajını hiç söylemiyorum bile. 280 lik sürüm ise tam bir efsane. ancak, 14lük fanlar 27mm ile biraz daha kalın.

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Erdoğan Aktaş
Ben ödül olarak diyorum o daha iyi olsa sanırım ödülü o alırdı

Legolasea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Deniz
2 yıldır 240 lığını kullanıyorum çok iyi
özellikle kablo karmaşası yok, tek kablo ile hem pompa hem fanlar çözülüyor.
geçenlerde bir sorun olduğunu yazmışlar üretim hatası,
mail attım almanyadan 1 haftada üretim hatası olan parçayı gönderdiler

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Ulaş
İlgilendiği Kategoriler
Adobe Premiere, Adobe After Effects, Donanım, Ses ve Görüntü
am3+ için uyumlu mudur?

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Enes Var
Kardeş ne anlatıyorsun. Tomshardware testinde bile söylediğim sonuçlar alınmış.

125W a işlemcilerde zaten aynı sonuçları almışlar. Hem CPU sıcaklığı, hem de ses seviyeleri aynı. İşler 125w üstü işlemcilere gelince değişiyor. lt720 sadece 2-3 derece daha iyi ama 7-8 desibel ses farkı var. 3 derece için bangır bangır bağıran, kasa içinde uğultuya sebep olan soğutma yerine daha stabil sessiz soğutucu tercih ederim. Ek olarak arctic 5 yıl garantiye ve çok iyi müşteri desteğine sahip. Yukarıda da aynı şeyleri söyledim.

hnfDBUD5tNY4reCbeny4hL-1200-80.png
XqGh5axFuWCnT9r3QN9B3M-1200-80.png

zKDdWnnKJssYqPvxn2vEuL-1200-80.png
wt6rTZ7s9GcjtFR9Y7QikL-1200-80.png
Dediğim gibi fk120 fanlarda rezonans var ve yükse yükte sesliler zaten. Fanları değiştirsende genelde daha ucuza geliyor lt720/ls720. Değiştirmeden bios'tan fan ayarlarını yaparakta sesini büyük ölçüde azaltabilirsin. 13900K'da tek mesele sıcaklık değil. AF2 360 55 dolarlık kule tipi soğutucusuna göre 15w daha fazla soğutabilmiş, LT720 ise AF2 360'a göre 25w daha fazla soğutabilmiş. AF2 olması gereken fiyatta olsa güzel bi seçim olur 5 yıl garantiden dolayı dediğin gibi ama tr satıcısı malesef gidip 130 dolarlık ürünü 5k'ya koyuyor.

Dediğim gibi fk120 fanlarda rezonans var ve yükse yükte sesliler zaten. Fanları değiştirsende genelde daha ucuza geliyor lt720/ls720. Değiştirmeden bios'tan fan ayarlarını yaparakta sesini büyük ölçüde azaltabilirsin. 13900K'da tek mesele sıcaklık değil. AF2 360 55 dolarlık kule tipi soğutucusuna göre 15w daha fazla soğutabilmiş, LT720 ise AF2 360'a göre 25w daha fazla soğutabilmiş. AF2 olması gereken fiyatta olsa güzel bi seçim olur 5 yıl garantiden dolayı dediğin gibi ama tr satıcısı malesef gidip 130 dolarlık ürünü 5k'ya koyuyor.
Ses 40 desibele eşitlendiğinden LS720 vs AF2 360

Kaynak kitguru

Ekler

• temps-oc-40dba.png
    temps-oc-40dba.png
    416.8 KB · Hit: 41
Son düzenleme:
Top Bottom