Neler Yeni

Rehber Assetto Corsa Traffic Modu Nasıl Yapılır? (GÜNCELLENDİ)

Selamlar arkadaşlar, bu rehberimizdeki amacımız Assetto Corsa üzerinde destekleyen haritalarda nasıl trafik paketi kurarız onu göreceğiz. Ben trafik paketi olarak en çok tercih edilen haritalardan birsi olan Shutoko Revival Project haritasını anlatacağım. İsterseniz vakit kaybetmeden sırasıyla uygulamaya başlayalım.

1) Dosyaları İndirip Kurmak ve Ayarları Düzenlemek

Burada SOL, CSP ve Content Manager kullanacağız, bunu önceki rehberimde anlatmıştım. Rehbere gitmek için TIKLAYIN.
Bu bahsettiğim 3 şeyi yaptıktan sonra eğer oyununuza önceden Shutoko Revival Project haritasını yüklediyseniz, onu silmek olacaktır. Hemen silme adımlarını göstereyim:
1655331356545.png

• 1. Kısım = Oyununuzda haritaların kurulu olduğu yeri bulun. Bu şöyle olur: ".../steamapss/common/assettocorsa/content/tracks"
  • 2. Kısım = Kurulu haritalarınızın arasında "shuto_revival_project_beta" dosyasını bulun.
  • 3. Kısım = "shuto_revival_project_beta" dosyamızı direkt olarak oyunumuzun dosyalarından silelim.
Bu dediğim şeyleri yaptıktan sonra aşağıya bıraktığım linkleri yükleyin:
SRP MAIN dosyamızı ayıklamaya gerek kalmadan direkt olarak Content Manager'a sürükleyip bırakalım ve kuralım:
1655332802860.png
1655333179301.png

Ardından Content Manager üzerinden şu ayarlarımızı yapalım:
sadsadadad.png

• 4. Kısım = Gösterdiğim "for plane, m" ayarını 20000, 30000 olarak değiştirelim.
SRP Shibaura Traffic dosyamızı yine aynı şekilde Content Manager'a sürükleyip bırakalım:
1655333405378.png
1655333424264.png

Bunu da yaptıktan sonra artık haritamız hazır olacaktır, isterseniz kontrol amaçlı bir göz atalım:
kasdjlakjlda.png

Eğer böyle görünüyorsa olmuş demektir.
Şimdi trafik paketimiz için CSP paketimizi konfigüre edelim:
qwkjdaswled.png

Şimdi trafik paketi için yüklediğimiz 2 araba paketini de oyunumuza kuralım, 2 paketin de kurulum şekli birbiri ile neredeyse aynı olduğu için ben sadece 1 tanesininkini göstereceğim:
1655334329690.png
wqaksdex.png

2) Content Manager'da Harita Ayarı ve Oyuna Giriş

Oyun ayarlarımızı böyle yapalım:
sad axaz.png

• 1. Kısım = Oyun açılma menüsüne girelim.
  • 2. Kısım = Arabamızı ve haritamızı seçelim.
  • 3. Kısım = Trafiktekilerin sağlamlığını %100 yapalım.
  • 4. Kısım = Trafiktekilerin agresifliğini %0 yapalım.
  • 5. Kısım = Trafikte kaç araba olacağını seçelim.
  • 6. Kısım = Trafikte olacak arabaları belirleyelim.
6. Kısımda bahsettiğim şey bu:
wqasdxz.png

Böyle istediğiniz arabayı tek tek seçerek ekleyebilirsiniz, tamamen size kalmış. Bu arada yanında ünlem olanlar "hatalı" araba diye geçiyor. Boş boşuna eklemeyin çünkü oyunun yükleme sırasında çöküp boş yere zamanınızı çalacaktır. Ben de böyle olması pekte sorun değil, çözümü için uğraşmadım.
Burayı ben örnek olması amacıyla şöyle ayarladım:
1655335194352.png

NOT: Eğer isterseniz direkt kendi yüklediğiniz araba paketlerini de koyabilirsiniz, örneğin ben gidip farklı bir yerden indirdiğim BMW arabayı trafikte sürdürtebilirim.
Bütün bunları yaptıktan sonra "Go" tuşuna basın ve oyununuzun keyfini çıkartın. Trafik siz ilerledikçe yenileniyor o yüzden "Çok az araba var ben hepsini çoktan geçtim ki." demeyin.

Rehberim burada sona ermiştir, umarım bir eksik ve problem yoktur. Eğer olursa da sizi yanıt kısmında bekliyor olacağım, bildiğim konularda yardım edeceğim. Oyununuzda iyi eğlenceler dilerim.

Son düzenleme:

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
hocam merhaba dediğiniz SOL ve CSP modu FPS düşürür mü? ve bu modları kurmadan oyuna girebilir miyiz?
Girebilirsin ama FPS düşürür çünkü bir sürü araba ekliyorsun haritaya.

darkinggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salih
selamın aleyküm ben herşeyi yaptım oldu ama oyna dediğimde o açılan pencerede kalıyor açılmıyor

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
selamın aleyküm ben herşeyi yaptım oldu ama oyna dediğimde o açılan pencerede kalıyor açılmıyor
Hangi yükleme ekranından bahsediyorsun? Eğer oyun açıldıktan sonraki yükleme ekranıysa, yüklemeyi beklediğine emin misin? Ben de bile trafikli girersem 5-6 dakika falan yükleme sürüyor.

darkinggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salih
Hangi yükleme ekranından bahsediyorsun? Eğer oyun açıldıktan sonraki yükleme ekranıysa, yüklemeyi beklediğine emin misin? Ben de bile trafikli girersem 5-6 dakika falan yükleme süoyrüyor.
hani oynaya basıyoruz orda biraz bekletiyo ya ondan sonra o açılınca oynuyoruz ya o biraz bekledim 2-3 dk ama açılmadı hatta bekledikten biraz sonra mouse imleci yüklenme imlecine döndü hiç bir şey açılmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi yükleme ekranından bahsediyorsun? Eğer oyun açıldıktan sonraki yükleme ekranıysa, yüklemeyi beklediğine emin misin? Ben de bile trafikli girersem 5-6 dakika falan yükleme sürüyor.
biraz bekliyim o zaman o ekranda

YiğitY.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Yiğit Yenigün
hani oynaya basıyoruz orda biraz bekletiyo ya ondan sonra o açılınca oynuyoruz ya o biraz bekledim 2-3 dk ama açılmadı hatta bekledikten biraz sonra mouse imleci yüklenme imlecine döndü hiç bir şey açılmadı

biraz bekliyim o zaman o ekranda
Yükleme ekranında sol alta bak araçlar fln sırayla yükleniyor oradan görebilirsin eğer duruyorsa donuyo hata fln vermiş olabilir

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Yükleme ekranında sol alta bak araçlar fln sırayla yükleniyor oradan görebilirsin eğer duruyorsa donuyo hata fln vermiş olabilir
@darkinggg Bu arkadaşın dediği gibi o ekrandayken sol altta bir şeyler yüklemeye devam ediyorsa bir şey olmaz. Sadece bilgisayarın hızından kanyaklıdır.

darkinggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salih

Ekler

• resim_2022-12-25_135812554.png
    resim_2022-12-25_135812554.png
    361.4 KB · Hit: 59

darkinggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salih
aga onları geçtim şimdi steamden girerken şurda kalıyo
1671976256934.png

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007

YiğitY.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Yiğit Yenigün
Aynı araçla Başka bir mape trafkisiz şekilde pratik modunda girmeyi dene olmazsa arabyi değiştir dene bazen mod yuklerinken fln sorun oluyor gene olmazsa bilmiyorum çünkü unexpected hatası hiç almadım internette arastir

darkinggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salih
bekledim açılmadı

Aynı araçla Başka bir mape trafkisiz şekilde pratik modunda girmeyi dene olmazsa arabyi değiştir dene bazen mod yuklerinken fln sorun oluyor gene olmazsa bilmiyorum çünkü unexpected hatası hiç almadım internette arastir
giriyo

YiğitY.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Yiğit Yenigün
bekledim açılmadı

giriyo
Giriyorsa o zmn modlardan biri sorun çıkartıyor o sol alttaki hangi yazıda dondugna bak hangisinde donuyorsa o modda sorun var

Top Bottom