Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Asus Dsl-n16 modem 389 TL

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Mod. olarak söylüyorsun bende kullanmış ve TR yapısında kullanan 10 kişiden 7'sinin memnun kalmadığını, binlerce sorun konusunun olduğunu ekliyor ve bu tartışmaya devam etmiyorum. TR yapısı için belki de alınabilecek en kötü ürünler olabilir. Paranızı çöpe atmak veya donanımdan anlamayan birine itelemek isterseniz anca al-sata giderdi.

Bunlar yetersiz diyorsan Network mezunu olduğumu ekleyim. İmzadaki Asus dkb. gibi bir şey'den zaten alınmaz yorumu gelmesi saçma olurdu. TR fan tayfa inanın çekilmiyor.

Bir mod.'de bu şekilde yetkisiyle bir şey önermesi ayrı ironi.
Bir tık abartmış olabilirim ama yazdıklarımı da görmüşsündür.
Yani çok iyi kesinlikle al diye belirtmedim segmentinde iyi dedim.
tabii ki çekim mesafesinin asla çok iyi olmadığını söyledim ki ben de kullanıyorum da ilettim.
Çekim mesafesi ve daha üst teknoloji arıyorsan zaten önermem ki ben VDSL kullanıyorum yetiyor o senaryoda.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bir tık abartmış olabilirim ama yazdıklarımı da görmüşsündür.
Yani çok iyi kesinlikle al diye belirtmedim segmentinde iyi dedim.
tabii ki çekim mesafesinin asla çok iyi olmadığını söyledim ki ben de kullanıyorum da ilettim.
Çekim mesafesi ve daha üst teknoloji arıyorsan zaten önermem ki ben VDSL kullanıyorum yetiyor o senaryoda.

Çekim mesafesi vs. konusunu demiyorum. Çekim konusunda modemi aynı evde test etmiyorsam yorum söylemem. Birinin evinin duvarları kalındır, modem yerleştirme yeri farklıdır, bu gibi birçok etken mevcut. Wi-Fi yorumlarını ancak aynı alan içerisinde test yaparsan doğru yorumlayabilirsin. Bir ortamda ilk defa cihaz kullanıyorsan wi-fi gücü ile doğrudan bilgi vermek yanlış olacaktır. Wi-Fi konusunu bu şekilde kapatalım.

TR altyapısı için hiç ama hiç uygun bir model olmadığını belirtiyorum. Kullananların çoğunda doğrudan kopma sorunları yarattığını, bir kısmında CRC hatalarıyla modemi kitleyip net bağlantısı gibi sorunlarının olduğunu dile getiriyorum.

Yılda 1 kere çıkardığı firmware güncellemesi ile modemin hiç kullanılmadığı durumlara daha girmiyorum.

Kağıt üzerinde - 140 mbps verebilecek bir VDSL yapısında modem CRC hatalarıyla kendini kitliyor, istediğin kadar SNR düşür, firmware düşür çözüm olmuyor. Bunun yanında ISS firmalarının ismini tam hatırlamıyorum, firmalarının kendi yapılarında bu modem tercih edilmemesi önerileri bile olan modeller.

400₺ ucuzmuş al geç, çok bir şey bekleme gibi bir şey olamaz. Kronik sorunlu bir model alıyorsun, 2-3 gün sonra yorun yaşama ihtimalin çok yüksek bir model. Ucuz diye aldın da sorun yaşarken çözmek için uğraştığın vakit ne olacak? Veya sorun yaşadığın an önemli bir işin mahvolursa?

TR'de ürün alırken o ürünün ülke için ne kadar uygun olduğunu da bilmek gerekiyor. Bu model ülkemizde sorunlarıyla nam yapmış modeller. Bunun yanında bir de vr300 ve 2-3 model daha var, bunlarda ısınıp kendini kitleyen veya hız düşüren, ping yükselten modeller. Ürün almadan önce iyi bir araştırma önermeden öncede bu ürün bende sorunsuz o zaman iyi öneriyim şeklinde bir yol izlenmemeli.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kötü diyenleri aldırma moderatör olarak da söylüyorum belirttiğim durumdaysan iyi diyebilirim. [Alttaki yazı dahilinde iyi derim.]

Ev küçükse ve kablolu internette sorun olmaz.
Kablosuz olarak ise de 100 metrekare evler için uygun bence. tabii ki çekim gücü pek iyi değil ama dediğim gibi geniş alanlar için asla alma derim.
Fiber ve 100+ üstü internet kullanıyorsan daha farklı modelleri de önerebilirim . Ayrıca evde internete bağlanan kişi az ise de bu model iyidir.
1. Moderatör olmanın ürünle alakasını çözemedim.
2. Kullandığın üründe sorun olmaması o ürünü iyi yapmıyor.

Top Bottom