Neler Yeni

Asus Rog Pugio II Kablosuz Mouse İnceleme

memo6155

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
mehmet soytürk
ASUS ROG Pugio II Resmi

Geçenlerde itopyadan indirim ile 400 TL'ye aldım bu mouseyi.
Simetrik yapıda büyük ama çok büyük bir mouse değil, çok büyük eli olanlar başta rahat edemeyebilir ama ele oturan bir mouse.
Ayrıca asimetrik yapıda mouse kullananlarında biraz alışması gerekebilir (razer deatheadder gibi).
Elim büyük, biraz alışma sürecim oldu, şuan kullanımı rahat elime oturuyor.
Kablolu, 2.4 ghz ve bluetooth seçenekleri var, oyunlarda 2.4 ghz , normal kullanımda ise bluetootha geçerseniz şarj süresi artar. Gecikme, bağlantı kopması farketmedim.
Tam şarj süresine bakmadım ama ışıkları kapatırsanız 1 haftaya yakın gider herhalde ışıkları açıkken 3 gün falan kullanılır yoğun kullanımda.
Uygulamadan sarj takibi yapılabiliyor şarj %25 altına düşünce mouse ışıkla uyarı veriyor.
Yan tuşlar mıknatıslı kutusundan çıkan işlevsiz tuşlarla değişebilirsiniz sağ elimle kullandığım için sağ taraftaki tuşları, işlevsiz tuşlarla değiştim.
Switchlerin değiştirilebilmesi çok iyi , 50m tıklı omron switchlerle geliyor kutudan da 50m tıklı yedek switchler çıkıyor.
Macro ayarlarıda var ama kullanmadığım için bilmiyorum.

asdasd.jpg

dpi tuşuyla 4 farklı dpi a geçebilirsiniz her dpi a özel farklı renk ışık yanıyor. Dpi tuşu üst tarafta olsaydı daha iyi olurdu.
pair tuşu bluetoothla bağlanırken basılı tutarsanız eşleştirme yapıyor
bağlantı tuşunu yukarı kaydırınca bluetootha geçiyor ortaya çekerseniz kapanıyor.
rog.JPG

4 farklı dpi ayarı 100 den 16000 dpi a kadar 100 er artımla ayarlanıyor.
Sorgulama hızı 1000 hz ve tuş gecikmesi en düşük 12ms olarak ayarlanabiliyor.
Uygulamadan istediğiniz oyuna özel profil atayabiliyorsunuz.

rrr.JPG

Rgb aydınlatma sçenekleri baya fazla , isterseniz 3 farklı aydınlatmadan istediğinizi kapatabiliyorsunuz.
Rog logosu çıkartılabiliyor isterseniz kendi logonuzu tasarlayıp aydınlatmayı değiştirebilirsiniz.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,233
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
ASUS ROG Pugio II Resmi

Geçenlerde itopyadan indirim ile 400 TL'ye aldım bu mouseyi.
Simetrik yapıda büyük ama çok büyük bir mouse değil, çok büyük eli olanlar başta rahat edemeyebilir ama ele oturan bir mouse.
Ayrıca asimetrik yapıda mouse kullananlarında biraz alışması gerekebilir (razer deatheadder gibi).
Elim büyük, biraz alışma sürecim oldu, şuan kullanımı rahat elime oturuyor.
Kablolu, 2.4 ghz ve bluetooth seçenekleri var, oyunlarda 2.4 ghz , normal kullanımda ise bluetootha geçerseniz şarj süresi artar. Gecikme, bağlantı kopması farketmedim.
Tam şarj süresine bakmadım ama ışıkları kapatırsanız 1 haftaya yakın gider herhalde ışıkları açıkken 3 gün falan kullanılır yoğun kullanımda.
Uygulamadan sarj takibi yapılabiliyor şarj %25 altına düşünce mouse ışıkla uyarı veriyor.
Yan tuşlar mıknatıslı kutusundan çıkan işlevsiz tuşlarla değişebilirsiniz sağ elimle kullandığım için sağ taraftaki tuşları, işlevsiz tuşlarla değiştim.
Switchlerin değiştirilebilmesi çok iyi , 50m tıklı omron switchlerle geliyor kutudan da 50m tıklı yedek switchler çıkıyor.
Macro ayarlarıda var ama kullanmadığım için bilmiyorum.

Alıntıyı görüntüle
dpi tuşuyla 4 farklı dpi a geçebilirsiniz her dpi a özel farklı renk ışık yanıyor. Dpi tuşu üst tarafta olsaydı daha iyi olurdu.
pair tuşu bluetoothla bağlanırken basılı tutarsanız eşleştirme yapıyor
bağlantı tuşunu yukarı kaydırınca bluetootha geçiyor ortaya çekerseniz kapanıyor.
Alıntıyı görüntüle
4 farklı dpi ayarı 100 den 16000 dpi a kadar 100 er artımla ayarlanıyor.
Sorgulama hızı 1000 hz ve tuş gecikmesi en düşük 12ms olarak ayarlanabiliyor.
Uygulamadan istediğiniz oyuna özel profil atayabiliyorsunuz.

Alıntıyı görüntüle
Rgb aydınlatma sçenekleri baya fazla , isterseniz 3 farklı aydınlatmadan istediğinizi kapatabiliyorsunuz.
Rog logosu çıkartılabiliyor isterseniz kendi logonuzu tasarlayıp aydınlatmayı değiştirebilirsiniz.
Açı kapamayı açın bence bu arada hocam.

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
şu an itopyada bu mouse 519 lira. Fps oyunlarında gecikme sorunu yaşar mıyım almayı düşünüyorum.

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
İndirimde 300 e düşüyo alıcaksan bekle
Daha ne zaman düşer ki bilemedim. :D
Bekleyelim madem ama değecek bir mouse mi? Bu fiyatlara daha iyi bir mouse bulabilir miyim?
Genelde MMORPG ve FPS oyunları oynuyorum önerisi olan var mı?

Murat demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Murat demir

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,985
İsim
bilo
İlgilendiği Kategoriler
Her şeyden ufak ufak
Instagram
yok
Steam
bilofficial
Twitter
yok
Facebook
yok
Discord
b1l0
Arkadaşlar gecikme sorunu yok her türlü kullanabilirsiniz endişeniz olmasın.
AYRICA
Arkadaş söylemeyi unutmuş veya onunda haberi yok ben söyleyeyim Asus Rate Your Gear kampanyasına katılıp 100tl geri ödeme alabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar gecikme sorunu yok her türlü kullanabilirsiniz endişeniz olmasın.
AYRICA
Arkadaş söylemeyi unutmuş veya onunda haberi yok ben söyleyeyim Asus Rate Your Gear kampanyasına katılıp 100tl geri ödeme alabilirsiniz.
Ben de 400e aldım 100 tl geri ödeme ile 300 liraya geliyor. 5 Şubat katılım için son tarih.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,985
İsim
bilo
İlgilendiği Kategoriler
Her şeyden ufak ufak
Instagram
yok
Steam
bilofficial
Twitter
yok
Facebook
yok
Discord
b1l0

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,646
İsim
misfit

memo6155

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
mehmet soytürk
Geri ödemeyi yazmayı unutmuşum itopyada yaptığım inceleme görülmediğinden ince hesapta bi inceleme paylaşıp katıldım sıkıntı olmaz umarım.
Açı kapama özelliğide iyimiş bilmiyodum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,222
Üyeler
157,499
Son üye
dokimen
Top Bottom