Neler Yeni

Asus ROG Zeyhyrus G14 (2024)

Dwarve

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kubilay DÖLEK
Bütçe
75000
Arakdaşlar %75 iş %25 oyun amaçlı laptop arayışındayım. İş kısmında inşaat mühendisiyim kulladığım programların bir çoğu işlemci ağırlıklı fakat ekran kartı kullanımı gerektiren kritik birkaç iş programlarım da var. Oyun kısmında ise günde maksimum 1 saat eğlence amaçlı fps veya hikayeli oyunlar oynuyorum. Ekranın güzel olmasını istediğim için OLED veya mini-LED panel bilgisayar istiyorum. Sık sık şehirler arası iş seyehati yapıyorum bu yüzden taşınabilirlik açısından boyut olarak küçük olmasını istediğim için 14inç olması beni yormayacaktır.

İşlemci AMD Ryzen™ 9 8945HS
Ekran Kartı NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Laptop GPU (90W)
Ekran 14 inç 3K 120Hz OLED
Bellek 8GB*2 LPDDR5X 6400 on-board

Beni RAM'lerin 16GB olması biraz tedirgin ediyor. RAM'ler anakarta lehimli olduğu için eklenti yapılamıyor. Maksimum 16GB destekli olduğu için yükseltme de yapılamıyor. Temiz kullanıcıyım yani 4-5 sene beni götürmesi beklentim. Sizce 16GB RAM sorun olur mu? Ya da istediğim özelliklerde laptop önerilerini var mıdır? Bütçem 75k civarlarında.

Laptop'un 4070 90W ve 32GB RAM versiyonu hatta 4060 90W ve 32GB RAM versiyonu da mevcut fakat Türkiyede yok ve yetkili satıcı ile 2-3 haftadır iletişime geçemediğim için gelip gelmeyeceğini öğrenemiyorum.

Top Bottom