Neler Yeni

Asus tuf gaming 750w bronze psu ne kadar eder?

Merhaba arkadaşlar elimde 750w asus tuf gaming bronze psu var garanti bitti büyük ihtimalle garantisi üstünde 6 yıl diyor ama o sanırım psu ömrü olarak, 3 yıl olduğunu farzedersek asusların genelinin garantisi yani bitmiştir büyük ihtimalle fatura kayıp, sizce kaça satılır pasası nedir? Güzel psu boşta durduğu için satılık

Yunus Yıldız

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Captain Jack Sparrow
Merhaba arkadaşlar elimde 750w asus tuf gaming bronze psu var garanti bitti büyük ihtimalle garantisi üstünde 6 yıl diyor ama o sanırım psu ömrü olarak, 3 yıl olduğunu farzedersek asusların genelinin garantisi yani bitmiştir büyük ihtimalle fatura kayıp, sizce kaça satılır pasası nedir? Güzel psu boşta durduğu için satılık
markalar herhangi ürüne bu ürün şu kadara yıllıktır diye yazmaz
asus tuf psularda 6 yıl garanti var diye biliyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
markalar herhangi ürüne bu ürün şu kadara yıllıktır diye yazmaz
asus tuf psularda 6 yıl garanti var diye biliyorum
Eğer öyleyse faturası kayıp o zaman yine garantiden faydalanabilir miyiz

Zexius

80+ Bronze
Fatura yoksa garantili değildir o mal

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,882
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Dostum, seni uzun zamandır forumda göremiyorum.

İkinci el olarak minimum 1500 TL'ye satmanı öneririm.

Bazı markasız PSU'lar bile 15 yıl çalışabiliyor. Genel olarak ömrünü tahmin etmek olanaksız.

Asus, küresel olarak o garantiyi sunuyor ancak fatura kaybolduğu için net bir şey söylemem doğru olmaz. Şahsen bu ürünü alacak olsam voltaj değerlerini ölçüp iç kısmına bakarım, herhangi bir komponentte sorun var mı diye ve gönül rahatlığıyla satın alırım.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,628
İsim
Hacı
Türkiye'de ürün üzerinde 10 yıl garanti de yazsa 2 yıldır. Asus gibi firmalar bunu 3 yıl yapıyor orası ayrı. Yani garantisi yok.
1200-1500 eder.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum, seni uzun zamandır forumda göremiyorum.

İkinci el olarak minimum 1500 TL'ye satmanı öneririm.

Bazı markasız PSU'lar bile 15 yıl çalışabiliyor. Genel olarak ömrünü tahmin etmek olanaksız.

Asus, küresel olarak o garantiyi sunuyor ancak fatura kaybolduğu için net bir şey söylemem doğru olmaz. Şahsen bu ürünü alacak olsam voltaj değerlerini ölçüp iç kısmına bakarım, herhangi bir komponentte sorun var mı diye ve gönül rahatlığıyla satın alırım.
Aynen uzun zamandır yoktum ortak, iş güç yoğunluk vakit ayramıyoruz artık foruma

Mining de kullandım ben bu psu yu bi 2 yıl kullanmışımdır çok sağlam ve kaliteli bir psu imiş çünkü beni hiç yarı yolda bırakmadı aksilik yaşatmadı performansı düşmüş olabilir çünkü tam yükte çalıştırdığım zamanları da oldu ikinci el aldım ama sıfır hiç kullanılmamış geldi o zamanlar insanlar ekran kartı alabilmek ucuza getirebilmek için hazır sistem alıyordu bunu aldığım adam da hazır sistemden sökmüş faturası hazır sistemin içerisinde idi toplu şekilde kesilmiş pdf olarak gönderdiği için telefondaki veriler silinince o da kayboldu
Alacak arkadaşın dediğiniz gibi bir test yapmadı sağlıklı olucaktır

Yunus Yıldız

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Captain Jack Sparrow
Eğer öyleyse faturası kayıp o zaman yine garantiden faydalanabilir miyiz
asusun kendi sitesinde; garantiye gönderilecek ürünlerin fatura ibraz edilmeli fatura ibraz edilmez ise ürünün seri numarasından bakılarak garanti uygulanacağı söyleniyor
3 gün önce ben faturası kayıp ama seri numarası sorgulanınca garantisi gözüken 3080 ti aldım buna güvenerek

Seri no sorgulattım ve böyle çıktı
1704755146523.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye'de ürün üzerinde 10 yıl garanti de yazsa 2 yıldır. Asus gibi firmalar bunu 3 yıl yapıyor orası ayrı. Yani garantisi yok.
1200-1500 eder.
Gerçekten de 6 yılmış garantisi
1704755188732.jpeg

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,628
İsim
Hacı
Top Bottom