Neler Yeni

Babamı laptop almak için kredi çekmeye nasıl ikna edebilirim?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Can Uzun
Alacağımız laptop 30-35 bin TL civarlarında, Acer Nitro 5, İ712700H, RTX4060 laptopu almak istiyorum ama babam "o kadar param yok, veremem o kadar" diyor, "baba kredi çeker halledersin, zaten temmuz ayında emekli maaşına zam yapılacak, ödersin kolay bir şekilde". dedim ama ikna edemiyorum bir türlü. Bu laptopa ihtiyacım var, bu zamana kadar hiç iyi bir laptopum olmadı, 21 yaşındayım. Bir baba, çocuğu için bu fedakarlığı yapabilmeli diye düşünüyorum. Sizin önerileriniz, düşünceleriniz nedir dostlar?
Güzel kardeşim niyetin iyi olabilir ama emekli adam geçim zor aldığı maaş belli kredi çekip aileni zor durumda bırakma bence

s31ndler

80+
21 yaşındasın ve kendine "çalışacak psikolojide değilim" diyor çalışmaktan kaçıyor aynı zamanda babandan fedakarlık mı bekliyorsun?
Baban o bilgisayarı alırsa senin hayatın kalmayacak ve muhtemelen baban da bu yüzden almayı istemiyor.
Ben şu anda 23 yaşındayım ve kendi dijital ajansımı kurmaya hazırlanıyorum.
Çalıştığım dönemlerde aileme maddi olarak destek oluyorum (maaşımın yarısı bazen tamamından fazlası.)
Önce git para kazanmak kolay mı zor mu onu öğren. Bir işe gir, işsizlik stresini yaşa, terk dök, emek ver.
Sonra ailenden desteğini bekle.

Ben aileme şu ana kadar her fırsatta destek oldum ama şu anda ajansımı da kendi paramla açacağım, belki batırırım belki yapamam ama babamdan para almak benim için utanç verici bir şey.

Alıntıyı görüntüle

Sen harbiden yokluk falan görmemişsin.
Benim tavşan dişlerim vardı ağzımın içinde yara çıkardı bazen konuşamazdım bile ama maddi olarak karşılayamadığımız için yaptıramadık (o zamanlar 18'dim.)
Yaşım 22 oldu kendi tedavimi kendim yaptırdım bunu da ailemin yüzüne vurmadım.
Sen bu kafayla gidersen günün birisinde baban vefat ederse ya kafayı yersin ya da hayatının geri kalanında ertesi gün ne yiyeceğini düşünerek geçirirsin.
Allah babamın yokluğunu bana yaşatmasın, size de geçmiş olsun ancak hocam dediğim gibi ben zor bir şey istemiyorum ya :( Bir baba oğluna laptop alabilmeli, bu zamana kadar hiç güzel bir laptopum olmadı. Ben de mutlu olmak istiyorum diğer çocuklar gibi.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Umarım başarılı olursunuz hocam. Tepkinizi anlayabiliyorum ancak ben bu laptopu istiyorum ve almalılar, almak zorundalar hocam. Ben imkansız bir şey istemiyorum, 20 bin TL'nin faizi ne kadar olabilir en fazla? Geri kalanı elden versek hallolacak zaten. Temmuz ayında emekli maaşına zam gelecek zaten, o zam ile birlikte alabilir diye düşünüyorum.
Hayat senin için toz pembe olm.
"ben bu laptopu istiyorum ve almalılar, almak zorundalar hocam".
AİLEN YASAL OLARAK SANA 18 YAŞINA KADAR BAKMAK ZORUNDA ÖLENE KADAR DEĞİL.

Şimdi bir engelin olsa, bilgisayardan çalışacak olsan ben kendi laptopumu gönderirdim sana ama sen kendi dünyanda yaşıyorsun.
Bende bir tane lambo istiyorum babamlar almak zorunda o zaman.

Dünya böyle bir yer değil. Bir Laptop senin de hakkın ama bunun için önce EMEK vermelisin.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
564
İsim
Ahmet Hakan
Güzel kardeşim niyetin iyi olabilir ama emekli adam geçim zor aldığı maaş belli kredi çekip aileni zor durumda bırakma bence
Yediği ekmek 10 lira ya. 3 ekmek alsa günde 30 liradan 10.000 liranın 900ü ekmeğe sadece. Ev kira ise kira, faturalar, mutfak masrafları. Basit bir muhasebe yapsa çok da kolay bir istek olmadığını fark edecek ama nasılını düşünmüyor. Sadece kendini düşünüyor…
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah babamın yokluğunu bana yaşatmasın, size de geçmiş olsun ancak hocam dediğim gibi ben zor bir şey istemiyorum ya :( Bir baba oğluna laptop alabilmeli, bu zamana kadar hiç güzel bir laptopum olmadı. Ben de mutlu olmak istiyorum diğer çocuklar gibi.
Dostum en güzelleri senin olsun kalpten istiyorum bunu. Ama bu şekilde olmaz. Bu zamanda olmaz. İşini görecek orta seviye bir cihaz aldırıp çalışmaya başladığında git kendine en güzelini al.

s31ndler

80+
Sana çalışmak zor geliyor. Belki o adama da maaşının 2 katı kredi çekip ödemek zor geliyordur dostum? İnsanları kendi dünyana sonsuza kadar adapte edemezsin. Her istediğini her zaman elde edemezsin. Çalışmadan, emek vermeden, sıkıntıya düşmeden problemlerini çözemezsin.

30 civarı bir maaş alıyorum. Kullandığım telefon SE 2. Uygun bir fiyata yenilenmiş aldım. Kameraları üzüyor bir tık ama işimi görüyor. Laptopumu geçen sene 12 taksite 16.000 liraya aldım 11320H 3050 laptop her işimi fazlasıyla görüyor. Beklentin olmadığını uzun ömür beklediğini söylemişsin. 12500h 3050 donanımlı bir cihaz 20.000 civarı şu an seni en az 2-3 sene paşalar gibi götürür. 2-3 sene sonra da paşa gönlüne zahmet olmazsa çalışır daha iyisini alırsın. Adamı sıkıntıya sokma.

İçerlediğin ifade konusunda da haklısın seni ya da düşüncelerini yargılamak haddime değil özür dilerim.
Allah daha çok versin hocam, size kızmıyorum, tepkinizi anlayabiliyorum ancak dediğim gibi o laptopu çok istiyorum hocam :( İyi bir laptopumun olmasını istiyorum sadece ya. Bir babanın oğlu için kredi çekmesine neden kötü gözle bakılıyor? Temmuz ayında size de zam gelecek, babama da. Zam gelmeden alalım ki, daha ucuz olsun istiyorum.

Sir Degonet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Kemal
Yok hocam o kadar olmuyor, 10 bin TL falan fark ediyor. Başka çocukların babaları nasıl alıyor o zaman hocam? Fedakarlık yapmalı bir baba, çocuğunu mutlu etmeli, maddi ve manevi yanında, yakınında olmalı.
Babanın imkanı varsa zaten her türkü fedakarlık yapar ,birşeyler almayı mutlulukla eşitleyemezsin . Çıkarcıklı yaklaşım bu şımarıklık küstahlık haksızlık her şey var bu yorumda. Bir baba eğerki vicdanlı ise içinde kopan fırtınaları bilemezsin baba olmadan .

s31ndler

80+
Hocam iyi niyetli düşünüyorum her zaman, babamı ben de zor durumda bırakmak istemiyorum. Temmuz ayında alacağı zam olmasaydı, böyle bir istekte bulunmazdım. Zam ile birlikte zaten kredinin taksitlerini ödeyebilir diye düşünüyorum.

vvv99w77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
selim duran
Alacağımız laptop 30-35 bin TL civarlarında, Acer Nitro 5, İ712700H, RTX4060 laptopu almak istiyorum ama babam "o kadar param yok, veremem o kadar" diyor, "baba kredi çeker halledersin, zaten temmuz ayında emekli maaşına zam yapılacak, ödersin kolay bir şekilde". dedim ama ikna edemiyorum bir türlü. Bu laptopa ihtiyacım var, bu zamana kadar hiç iyi bir laptopum olmadı, 21 yaşındayım. Bir baba, çocuğu için bu fedakarlığı yapabilmeli diye düşünüyorum. Sizin önerileriniz, düşünceleriniz nedir dostlar?
kredi için ikna etmeyi deneme zararlı çıkarsınız yüksek ihtimal bende 10 yaşımdan beri kendime bilgisayar istiyorum iki ay çalışıp kendime güzel bir sistem kurdum sana da aynisini öneririm

s31ndler

80+
Hayat senin için toz pembe olm.
"ben bu laptopu istiyorum ve almalılar, almak zorundalar hocam".
AİLEN YASAL OLARAK SANA 18 YAŞINA KADAR BAKMAK ZORUNDA ÖLENE KADAR DEĞİL.

Şimdi bir engelin olsa, bilgisayardan çalışacak olsan ben kendi laptopumu gönderirdim sana ama sen kendi dünyanda yaşıyorsun.
Bende bir tane lambo istiyorum babamlar almak zorunda o zaman.

Dünya böyle bir yer değil. Bir Laptop senin de hakkın ama bunun için önce EMEK vermelisin.
Hocam çok haklısınız, haksızsınız demiyorum, bana gelen tepkileri de anlayabiliyorum ancak hayatımda ilk defa bir şey istedim hocam, iyi bir laptopum olsun istedim. Küçücük çocukların monsterlar'ları var, canavarları var, benim niye yok hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Babana üzüldüm.
Hocam ben de böyle düşünmenize üzüldüm.

Karasu7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ensar Keskin
dostum 21 yaşındasın eğer madem çok isityosun nasıl bir psikolojidesin bilmiyorum ama çok isitiyorsan eğer gidip çalışırsın şartlara bakmadan eğer çok istiyosan babanada okadar yük olmamış olursun yaşın yeterince büyük zaten (çalışman için) şuan sen iş ilanlarına baksan seni illa bir yere koyarlar çok istiyosan psikoloji dert değil bence

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
621
İsim
Mirhan Yalçın
Yok hocam o kadar olmuyor, 10 bin TL falan fark ediyor. Başka çocukların babaları nasıl alıyor o zaman hocam? Fedakarlık yapmalı bir baba, çocuğunu mutlu etmeli, maddi ve manevi yanında, yakınında olmalı.
Bu şımarıklıktır fikrimce, yaşın küçük değil çocuk bile denmezsin ben bu şekilde babama bişey aldırsam utancımdan kullanmam

Sir Degonet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Kemal
Yahu verdiğin cevapları okudukça kahroluyorum . Git dışarıda çalış para kazan , kazanmayı öğren okadar cahilce davranıyorsunki burada babanı kandırmamız ile alakalı tüto istiyorsun . Elalemin babaları çıcuklarına alıyormuşda bilmem ne gibi saçma sapan cevaplar veriyorsun . 21 yaşında adamsın diyeceğim ama sen askerlik te yapmamışsın belliki.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom