Neler Yeni

Bacak ve kalça nasıl küçültülür?

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
Herkese iyi akşamlar öncelikle. Direk konuya gireceğim uzatmadan 16 yaşındayım 125-126kg 1.85 boyundayım ve Fitness'a gidiyorum 1 aydır. Oldum olası bacak ve kalça tarafında sıkıntı çekiyorum. Bacaklarım kalın yağlı ve kalçam vücüduma göre biraz büyük duruyor. Ben bundan bayağı bir rahatsız oluyorum. Fitness antrenmanımdan bahsedeceğim ve ricam sizden hareketleri yorumlamanız (bir sıkıntı var mı, bunu yap, bunu yapma) vs.

Haftanın 6 günü spora gidiyorum;
4 gün.
-15dk yürüyüş.
-10dk bisiklet.
-10dk eliptik bisiklet.
-3 set 60, 65kg leg press yapıyorum sadece bacaklar ve kalça için.
-3 set 59, 63kg pec deck fly.
-3 set 22kg shoulder press.
-3 set 41kg chest press.
-6 set 32, 36kg ön kol.
-3 set 50kg arka kol çalışıyorum rutinim bu.
-30 mekik.

2 gün ise.
-30dk yürüyüş.
-20dk bisiklet.
-10dk eliptik bisiklet yapıyorum sadece kardiyo bisiklet vs. arttırıyorum diğer güne farkla.
- Üstteki belirttiğim ağırlık çalışmalarını da yapıyorum 2 gün daha yoğun oluyor.

Evet her şey üstte belirttiğim gibi bacak ve kalça erimesi için neleri değiştirmem lazım?

Not: İlk başladığımda Fitness'a 130.5 kiloydum mekik 20 tane zor çekiyordum. Şu an 125-126kg oldum göğüslerimde çok fark gördüm bayağı küçüldüler kilomdan dolayı birazcık vardı sıkıntı değildi fakat kalça ve bacaklar fena canımı sıkıyor. Daha devam edeceğim spora vücüdum biraz sıkılaştı, 40 mekik vs çekebiliyorum artık 2'ye katlandı 1 ayda, şimdiden cevap veren arkadaşlara vaktinizi bana harcadığınız için teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum iyi geceler herkese.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,489
İsim
Diyarhan
Şunu söyleyeyim 2 ayda aldığın kilo değil sonuçta hemen veresin. Karın ve basenler en zor eriyen yağ bölümü 6 ay dan aşağı olmaz. 100 kilo nun altına düşünce hocan ile konuşup sadece o bölgeye de çalışabilirsiniz.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ilar

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,982
İsim
HBE
Bisiklet, koşu bandı veya uzay yürüyüşü süresini uzatmalısın. Bende aynı kilolardaydım. Bana verilen program neredeyse aynı. Yaştan dolayı olsa gerek. Be aşırı faydasını görmüştüm.

Sana önerim uzay yürüyüşünü denemen.

Logithx

80+ Bronze
Bir kısa bir süre vücudun yapısına göre daha çok yağlı en zor eriyecek bölgelerdir senin yapman gereken kalori açığı oluşturup yediğine içtiğine dikkar etmek zamanın uyumak ve benim tavsiyem kardiyo antremanlarını bir tık daha öne alman süresini uzatman gerek tabi ağırlığa unutmamak gerek inceldikçe sarkan deriyi sıkılaştırmak gerek bir süre sonra istediğine ulaşacaksın yağ yakma en zorudur..

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir kısa bir süre vücudun yapısına göre daha çok yağlı en zor eriyecek bölgelerdir senin yapman gereken kalori açığı oluşturup yediğine içtiğine dikkar etmek zamanın uyumak ve benim tavsiyem kardiyo antremanlarını bir tık daha öne alman süresini uzatman gerek tabi ağırlığa unutmamak gerek inceldikçe sarkan deriyi sıkılaştırmak gerek bir süre sonra istediğine ulaşacaksın yağ yakma en zorudur..
Kardiyoyu dediğin gibi biraz daha uzatacağım tavsiyen için teşekkürler.

.......

80+ Bronze
Aslında basit.Diyet yapıp az kalori alıcaksın.Alt vücut çalışmıyıcaksın sadece üst vücut çalışıcaksın.Aynı anda hem diyet yaptığın hem de spor yaptığın için alt vücut eriyecek üst vücudun ise gelişecek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında basit.Diyet yapıp az kalori alıcaksın.Alt vücut çalışmıyıcaksın sadece üst vücut çalışıcaksın.Aynı anda hem diyet yaptığın hem de spor yaptığın için alt vücut eriyecek üst vücudun ise gelişecek.
Leg press vs yapmanın bi zararı olmaz sanırsam?

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,863
İsim
Kemallettin Kubat
Alt vücut niye çalışmamalı?
Büyültmek isteyen de küçültmek isteyen de bacak çalışmalı. Büyümesine ve küçülmesine aldığın kalori karar veriyor.

.......

80+ Bronze
Alt vücut niye çalışmamalı?
Büyültmek isteyen de küçültmek isteyen de bacak çalışmalı. Büyümesine ve küçülmesine aldığın kalori karar veriyor.
Ne demek aldığın kalori karar veriyor.Senin zaten halihazırda büyük kalçan var.Sen gidip al vücut çalışıcaksın daha da büyütüceksin.Alt çalışmazsa zaten kalori yakınca küçülmüş olucak.

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,863
İsim
Kemallettin Kubat
Ne demek aldığın kalori karar veriyor.Senin zaten halihazırda büyük kalçan var.Sen gidip al vücut çalışıcaksın daha da büyütüceksin.Alt çalışmazsa zaten kalori yakınca küçülmüş olucak.
Kalori açığı yaparken istesen de kütle ekleyemezsin kendine o yüzden büyümez alt vücudun. Aldığın kalori karar veriyor derken bunu kastetiyorum. Sen ihtiyacın olan kaloriyi yahut daha fazlasını alırsan o zaman o kas grubu büyümeye başlar. Kısacası, kalori açığı yaratıp ağırlık çalışıyorsun. Senin dediği gibi yaparsa tavuk bacaklarına sahip olur :) Çalışması lazım ancak çok fazla ağırlık vermemesi gerekiyor bacaklara. Her kas grubunu hafta da 2 kere çalışıyorsa, bacakları 1 kere çalışacak. O çalışma da bacaklarının zayıf kalmaması için.

Son düzenleme:

.......

80+ Bronze
Kalori açığı yaparken istesen de kütle ekleyemezsin kendine o yüzden büyümez alt vücudun. Aldığın kalori karar veriyor derken bunu kastetiyorum. Sen ihtiyacın olan kaloriyi yahut daha fazlasını alırsan o zaman o kas grubu büyümeye başlar. Kısacası, kalori açığı yaratıp ağırlık çalışıyorsun. Senin dediği gibi yaparsa tavuk bacaklarına sahip olur :) Çalışması lazım ancak çok fazla ağırlık vermemesi gerekiyor bacaklara. Her kas grubunu hafta da 2 kere çalışıyorsa, bacakları 1 kere çalışacak. O çalışma da bacaklarının zayıf kalmaması için.
Max 1 kez çalışır güçten düşmemek için.Onun dışında vücudun geri kalanıyla eşit şekilde çalışması yanlış olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,334
Üyeler
155,851
Son üye
GigatnoS
Top Bottom